[ _Aquila_ @ 20.08.2007. 22:37 ] @
Pozdrav,

posto uskoro dovrsavam jedan, recimo inovativni, sajt, poceo sam se brinuti o njegovoj pocetnoj promociji. Napisao sam "pocetnoj" jer smatram da ce se baza korisnika stalno povecavati zahvaljujuci jednoj strukturi koji sajt sadrzi. U svakom slucaju, potreban je dovoljan broj korisnika pri startu da bi ostvario zamisljeno. Stranica je "community karaktera" i besplatna je za sve (da odmah reknem da u pitanju nije forum, niti sajt za upoznavanje; jednostavo ne zelim da otkrivam ideju).

Interesuje me da li se isplati uloziti u Google AdWords ili neki slican program. Ili ipak, platiti nekom posjecenom sajtu reklamu, ili nesto trece? Koji je najbolji nacin da se dodje do posjete uz mala ulaganja? Lokalni marketing tipa bilbordi, TV, novine i sl. ne dolazi u obzir posto je stranica namijenjena za sve surfere srpsko-hrvatskog govornog podrucja. Da li mi mozete preporuciti neki posjecen forum/portal gdje bi se uspjesno reklamirao? Kako ste vi, ili bolje receno, kako promovisete sopstveni sajt?

Hvala
[ Zoran Rašković @ 23.08.2007. 02:45 ] @
Nađi sajtove, communitije koji imaju istu/sličnu tematiku i tamo se reklamiraj.

Ali pre toga pitaj prijatelje da se registruju za početak da ti pomognu, jer useri moraju od nekud da se stvore.

Adwords ne bi bilo loše kad budeš imao određeni broj korisnika.
[ olivero @ 30.08.2007. 12:37 ] @
POZDRAV
Mislim da bi ti bilo interesantno da pogledas statistiku najposecenijih 100 sajtova u ex yu.I na njima da vidis kako se drugi reklamiraju.Aposto su to Baneri firmi koji imaju velike budzete,jednostavno ih prekopiras i to uradis na recimo na sajtu koji je rangiran pedeseti.Sa puno manje para.KOPIRAJ A NE IZMISLJAJ TOPLU VODU.
Pozdrav iz Subotice.
[ Dragan Varagic @ 03.11.2007. 19:29 ] @
Najjeftinije trenutno u Srbiji možete se oglašavati ciljano preko Google AdWords sisema, www.etarget.co.yu, kao i preko sajtova koji ne traže puno sedstvava, ali oni zavise od vaše ciljne grupe.
[ dadoen @ 06.04.2011. 13:24 ] @
Google AdWords je dobar za brze rezultate i nije toliko skup vid marketinga ( reklamiranja) , za dugorocniji vid promocije neophonda je kontinuirana optimizacija. baneri na sajtovima i sl. nisu toliko efikasni, a nisu ni jeftini ako se postavljaju na sajtovima sa velikom posecenoscu.