[ mex @ 23.08.2003. 11:28 ] @

nisam strucnjak sa php ali sam cuo da ima jaku mocu stvaralastva u web dizajnu pa trebam vasu pomoc !

napravio sam web stranicu i sada mi treba php news skripta koju bih trebao staviti na svoju prvu stranicu da mogu stavljati nove vijesti da netrebam stalno pomociu ftp stavljati na net.
ali ja nisam do sada imao posla sa time , ne znam ako se instalira php nemam je na kompu dobro imam neku skinuo sam ali ne znam kaj sam skinuo, evo taj php 5.0.0. b1 imam na kompu ali ne znam kako se sa tim sluzi, kada cete mi dati skirptu neci ju znati instaliratri kako sve podesiti kako unjeti na prvu stranicu u tabelu ...

eto vidite imam problem a htio bih to rijesiti a ne znam kako te mi je potrebna vasa pomoc zato vas molim ako mi bilo ko moze pomoci ......

hvala

Moderator: Obrati pažnju na NASLOV!

[Ovu poruku je menjao Goran Rakić dana 23.08.2003. u 14:32 GMT]
[ Ilija Studen @ 23.08.2003. 11:54 ] @
Nisam sreo Plug And Play (pray????) news skripte do sada (doduse, nisam ih ni trazio niti su me zanimale), ali veoma dobro resenje za tebe je mozda neki CMS sistem. Tu imas sve - posetis administraciju, podesis sta treba i to je to (za pocetnicki nivo, posto ne verujem da ces modovati NUKE)... Uglavnom www.phpnuke.com i www.postnuke.com .

PS: Ako budes koristio gotova resenja nikad neces nauciti PHP. Sedi, skini Manual, instaliraj PHP, MySQL, Apache i igraj se... Moj ti je savet da sam napravis sta ti treba jer ces retko naci gotovu stvar koja savrseno odgovara tvojim potrebama!

[Ovu poruku je menjao MarQs dana 23.08.2003. u 13:56 GMT]
[ brcha @ 23.08.2003. 11:54 ] @
Evo, dacu ti par linkova, pa se ti snadji:

PHP Manual (koji bi bilo dobro i da skines na svoj komp u HTMLu ili u PDFu)

PHP & MySQL News skript (tutorial)

Raznorazni tutoriali

Naravno, da bi imao news sistem na sajtu, korisno bi bilo i da skines neku bazu podataka. Preporucujem MySQL. I naravno, ako nemas Web server, bilo bi korisno da i njega skines. Preporuka je Apache.

Pozdrav
Filip
[ mex @ 23.08.2003. 12:45 ] @
molim vas na koljenima ako mi mozete dati tocan link do tog php mauela da ga skinem jer se na netu na toj stranici ne snalazim molim vas

te hvala na odgovorima
[ mex @ 23.08.2003. 12:47 ] @
sorryite nisam skuzimo da mogu skidati kliknuvsi na htl ili pdf verziju hvala vam pokusat cu shvatiti ako ne javim se......
[ bOkIcA @ 24.08.2003. 01:35 ] @
Citat:
mex:
nisam strucnjak sa php ali sam cuo da ima jaku mocu stvaralastva u web dizajnu...


Nemoj da ostanes u zabludi, php jeste mocan jezik ali nema nikakvu "moc stvaralastva" kako kazes, pogotovo nema direktne veze sa web dizajnom.

Lagan je i ako dovoljno zagrejes stolicu ti ces imati tu moc da stvaras lepe i korisne (web) aplikacije.
[ mex @ 24.08.2003. 10:34 ] @
e hvaala Vam na svemu ali sada dolazi ono najteze bar za mene te bih Vas molio da mi pomogne te skinuo sam sljedeće sa neta:
mysql-4.0.1.4.b -win
apache_2.0.47-win32-x86-no_ssl
php-5.0.0b1-Win32
....brcha mi je ovo preporucio i ja sam skinuo ali sada ne znam kako da to instaliram kamo dal to treba biti bas na c disku!
molim vas pomozite mi da i ja mallo vidim kaj moze php jer mi i u ostalome treba
hvala
[ broker @ 24.08.2003. 10:40 ] @
Ako nemas dovoljno znanja da samostalno instaliras to troje onda je rano da se petljas sa PHP-om. Preporucljivije je da angazujes nekoga da ti to uradi i posteno mu platis za trud.
[ mex @ 24.08.2003. 14:27 ] @
instalirao sam apach ali problem je u php i mysql
[ McKracken @ 24.08.2003. 15:22 ] @
Niko se naucen nije rodio...

Prvo procitaj uputstvo koje dolazi uz fajlove koje si skinuo, zatim pokusaj sam da pratis uputstvo.. Ako ne uspes, napisi sta si probao i sta nisi mogao da uradis.