[ aldabic @ 23.08.2007. 14:59 ] @
Pozdrav!

Pocetnik sam u ovome, citao sam neke teme na forumu, ali nisam bash sve shvatio..

Hocu da napravim PPTP VPN konekciju, tako da spojim dve LAN mreze.

Sada na jednom racunaru u mrezi LAN2 je postavljen racunar R2 koji prima pptp konekcije.
Moji racunari se nalaze u mrezi LAN1, idu na Internet preko racunara R1. Na ovom racunaru je Red Hat Enterpise 4 linux.
Sa bilo kog racunara iz mreze LAN1 mogu da pristupim bilo kom racunaru u LAN2 mrezi, po ostvarivanju pojedinacne pptp konekcije (kada ostvarim konekciju sa samo jednog racunara iz LAN1 mreze na R2 racunar iz LAN2 mreze).
Cilj mi je da svi racunari iz LAN1 mreze mogu ISTOVREMENO da pristupaju racunarima iz LAN2 mreze. Tj, da nekako napravim konekciju na R1 racunaru, koju bi on delio svim racunarima iz LAN1 mreze. Ovaj racunar bi bio gateway izmedju ove dva LAN-a. Takodje je potrebno da ovaj racunar (R1) zadrzi svoje dosadasnje funkcije (da ostali racunari iz LAN1 mreze idu na net preko njega).
Za firewall na R1 koristim FIRESTARTER, jednostavan je i radi poso. Ima jedan deo kod podesavanja ovog firewall-a koji dozvoljava VPN konekcije racunara iz LAN1 mreze na LAN2 (pojedinacne konekcije do sada).

Sta treba instalirati od softwera, sta treba podesiti, da napravim ovo ?
Najjednostavnije, najbezbolnije resenje..
[ aldabic @ 06.09.2007. 15:00 ] @
Uspeo sam da napravim pptp konekciju, instalirao sam pppt client-a, instalirao pptp-config i sve je ok.

Medjutim, imam sledeci problem:
Kada uspostavim konekciju, pingam sve racunare sa druge strane tunela. Medjutim, cim pokrenem neki servis na tim racunarima, makar i http://ip_racunara_iz_tunela, sva konekcija prestaje, nema vise ni pinga..


Pozdrav