[ MrYoo @ 23.08.2003. 23:59 ] @
Koji GUI buider koristite.

Ako imate iskustva sa vise njih molim vas napisite da bi znao koji je bolji od kojih i zasto.

Hvala.
[ MoDcHe @ 24.08.2003. 01:02 ] @
Ja cackam taj perl/tk vec godinu dana, pravo da ti kazem koristio sam GUIDO (za druge nisam ni cuo)
koji je i sam napisan u njemu, ali mi se uopste ne svidja, interfejs mu je ocajan, spor je, nestabilan itd...

Tako da sve rucno radim, pa sta mi Bog da :)

Ako si ti cuo za jos neki, prijavi ga!

p.s.

url: guido.sourceforge.net
[ Branko @ 25.08.2003. 07:24 ] @
pogledaj pa izaberi :

http://www.perltk.org/contrib/index.htm
[ MrYoo @ 26.08.2003. 10:03 ] @

Hvala na linku ali mali komentar onih koje si koristio bi pomogao pri izboru.
[ MrYoo @ 27.08.2003. 08:01 ] @
Evo ja sam probao pa cu da vam ustedim malo vremena.

Tikiartist je jako dobar.

Ali P-Design ima bolji interfejs ALI pravi jednu gresku kada se kreira Button u opciji -textvariable promenljivu stavlja pod navodnicima sto ne bi trebalo znaci:

Code:

pise:

-textvariable -> "\$elitesecurity"

a treba :

-textvariable -> \$elitesecurity



Pozdrav
[ MoDcHe @ 28.08.2003. 00:58 ] @
Ovi builderi sa liste su svi pisani za win, osim GUIDO-a.
Tako da cu da ostanem pri rucnom pisanju :)
[ MrYoo @ 31.08.2003. 13:47 ] @

Ma svaka tebi cast ali to bi bilo isto kao kada bi tehnicki crtez crtao pomocu rapidografa umeso u AutoCad-u. GUI Builder-i mnogo skracuju vreme koje je potrebno za pravljenje interfejsa.
[ jox_yu @ 28.10.2003. 09:42 ] @
Perl/Tk nije GUI builder to je samo modul za pravljenje GUI-a, isto tako ima i za GTK i za Qt pa mozes da ih menjas. NAJBOLJI GUI builder je definitivno Komodo. Njega ces naci na www.activestate.com. Mora da se plati ali ima i crack. postoji i za Linux i Windows. Isto tako mozes da skines ActiveStatePerl koje dosta dobar.
[ Branko @ 29.10.2003. 08:12 ] @
Zna li neko gde može da se "nabavi"
The Perl CD Bookshelf, Version 3.0
a posebno me zanima :Mastering Perl/Tk.
Da li neko zna šta je sa tipom sa adrese [email protected] i da li je uopšte aktivan (http://knjige.stop.to) jer se na disku 50. nalazi upravo ova knjiga.
Ako je neko već nabavio taj disk od njega neka mi se javi . Uslugu naravno plaćam.
[ jox_yu @ 02.11.2003. 18:38 ] @
Pogledaj na IRC-u. Server UnderNet a kanal #bookz
[ ZeRo8 @ 21.12.2003. 21:52 ] @
Imas na irc.nullus.org kanal #bw-tech