[ Ilija Studen @ 24.08.2003. 14:00 ] @
Jedan projekat sam priveo kraju, medjutim, nisam u finansijskoj situaciji da ga objavim pa mi je potrebna pomoć.

Naime, reč je o sajtu koji se bavi web dizajnom, programiranje (server side i client side) i webmasterigom uopšte. Kompletno je odradjen pomoću PHP-a i zasniva se na MySQL bazi podataka. To omogućava korisnicima da sami pišu i objavlju članke i tutorijala, komentarišu i ocenjuju postojeće, čitaju vesti i tako dalje. Zbog veoma uske integracije sajta sa PHPBB-om tu je i forum.

Treba mi hosting (PHP 4, MySQL, FTP, 1 e-mail) i domen. Pošto posetioci uz svoje tutorijala mogu da uploaduju i slike (150kb max po tutorijalu) poželjno je da ne bude manje od 50MB prostora. Dakle, to je neki standard paket domaćih hosting servisa. Zauzvrat se na svakoj prikazanoj stranici prikazuje powered by banner firme koje pruži hosting (veličina slična Veratovom banneru na ES). Banner je na veoma vidnom mestu (iznad linkova za login i opcija). Pri tom su ciljna grupa web dizajneri, webmasteri, programeri, a svima njima uglavnom i treba hosting, tako da će se reklama prikazivati uglavnom onima kojima je i namenjena.

Dakle, za nekih 50 eura (koliko košta hosting na hosting.co.yu sa registracijom domena) dobijate celih bar godinu dana reklamiranja. Ne znam da li je neko u stanju da vam ponudi nešto bolje, pogotovo što će vašu reklamu videti uglavnom oni kojima je hosting i potreban.

Sajt zahteva veoma dugotrajan setup (kreiranje baze, upload postojećih tutorijala, podešavanja, eventualna prilagodjavanja podešavanjima PHP-a na samom serveru i slično) tako da ne mogu da pokažem kako sam sajt izgleda. Mogu poslati neke PrintScreen-ove ako želite.

Ovo je otvoreno do 10. sptembra, pa ako ima zainteresovanih neka mi pošalju mail ili privatnu poruku.
[ del-boy @ 24.08.2003. 15:26 ] @
Koliko sam shvatio ti nudis bilo kojoj hosting firmi da ti besplatno hostuju sajt?

Ne bih da budem skeptik, ali mislim ne nece mnogo nih to prohvatiti...
[ drdrksa @ 24.08.2003. 15:40 ] @
Vidi sa Mrvom ili sa ljudima iz Dunex-a, mozda mogu da ti izadju u susret.

A ako je tvoj sajt toliko dobar koliko pricas, mozda mozes i da stavis na njega neku placenu reklamu, pa da od tih sredstava pokrijes troskove hostinga i domena ....
[ Noe @ 24.08.2003. 15:49 ] @
poslao sam ti mail :)
[ Ilija Studen @ 24.08.2003. 17:21 ] @
Citat:
drdrksa:
Vidi sa Mrvom ili sa ljudima iz Dunex-a, mozda mogu da ti izadju u susret.

A ako je tvoj sajt toliko dobar koliko pricas, mozda mozes i da stavis na njega neku placenu reklamu, pa da od tih sredstava pokrijes troskove hostinga i domena ....


Sto se toga tice moze, ali sajt mora biti vec na nekom hostingu da bi mogao dodati komerciajlno reklamiranje. Niko nece platiti da se reklama vrti na mom localhostu...

Zbilja, moj mail se promenio, ali sam zaboravio da ga promenim u profilu. Sada je [email protected] .
[ Noe @ 24.08.2003. 22:27 ] @
poslah mail ponovo.
[ drdrksa @ 25.08.2003. 10:53 ] @
Citat:
MarQs:
Citat:
drdrksa:
Vidi sa Mrvom ili sa ljudima iz Dunex-a, mozda mogu da ti izadju u susret.

A ako je tvoj sajt toliko dobar koliko pricas, mozda mozes i da stavis na njega neku placenu reklamu, pa da od tih sredstava pokrijes troskove hostinga i domena ....


Sto se toga tice moze, ali sajt mora biti vec na nekom hostingu da bi mogao dodati komerciajlno reklamiranje. Niko nece platiti da se reklama vrti na mom localhostu...

Zbilja, moj mail se promenio, ali sam zaboravio da ga promenim u profilu. Sada je [email protected] .


Pozajmis, ustedis ili kako vec ...platis hosting i domen ... pa posle vracas od prihoda od reklamiranja na tom sajtu ... prosto.
[ Ilija Studen @ 25.08.2003. 12:06 ] @
Moze i tako, nije nikakav problem... Meni odgovara...
[ drdrksa @ 25.08.2003. 14:46 ] @
Pa iz toga sledi da ti ne treba donacija od hosting prodavaca koju si trazio u prvom postu ...
[ Ilija Studen @ 01.09.2003. 08:56 ] @
Hosting je sredjen! Zeleo bih da zahvalim svim clanovima ES zajednice i ljudima koji su ponudili svoj hosting!

Sada ne bih da spominjem njihova imena da ne bude: dali ste Iliji besplatno hosting hocu i JA!!! Ako se oni slazu navescu sva imena ljudi i firmi koja su ponudila hosting. U suprotnom nista poimence...

Nadam se da ce setup biti zavrsen do sutra uvece tako da mozete videti na sta sve to lici...

Jos jednom hvala svima!