[ sawfish @ 27.08.2007. 10:08 ] @

Da li neko moze da mi preporuči najbolju (najoptimalniju) konfiguraciju za rad u AUTOCAD-u?
U pitanju su ogromni crteži koji bi trebalo da se otvaraju sto je brze moguće.
Barem preporuku za grafiku i procesor, predpostavljam da za RAM vazi pravilo što više to bolje.

[ gogo_drazindo @ 30.08.2007. 07:03 ] @
Kod mene u firmi je računar tj. procesor AMD Athlon X2 4200-DualCore i ja sam zadovoljan brzinom otvaranja crteža.
Ne može se porediti ni blizu brzina sa Pentiumom 4 na 3 GHz, koji je takođe u firmi. Mnogo je Pentium sporiji.

Moja preporuka su procesori sa 2 jezgra. Ovi AMD-ovi dual core su ti oko 30% sporiji od Intelovih Core2Duo ali zato mnogo mnogo jeftiniji pa razmisli.

A ne pomišljaj na procesore kao što su Celeron, Sempron, itd, oni su prespori i za Word.

Za AutoCAD ti nije toliko bitna dobra grafika ako ne radiš u 3D.
[ utrzend @ 07.04.2013. 09:33 ] @
Poštovanje dragi forumaši!
Zamolio bih Vas ukoliko je neko u mogućnosti napisati šta mi je neophodno za računarsku konfiguraciju. U pitanju je kancalarijski računar na kojem bi se koristio Office programski paket i Auto CAD 3D. Hvala!!!
[ smsoft @ 08.04.2013. 18:03 ] @
Nije Vam palo na pamet da posetite sajt Autodesk-a.....
Sad se lepo zavalite ispred racunara, nakrivite sajkacu i uzivajte...jer drugi rade za vas!

http://usa.autodesk.com/adsk/s...id=15412189&linkID=9240617
[ utrzend @ 08.04.2013. 21:40 ] @
Fantastio, oduševljen sam i želeo bih zahvaliti na podatcima koji za mene predstavljaju vredne informacije. Posetios sa sajt prethodno ali iskreno rečeno nisam se snašao u moru podataka. Hvala dobri čoveče!!!