[ DS_Store @ 27.08.2007. 10:44 ] @
Nekoliko puta sam shareovao CD ili DVD drajv na win PC-u i sada mi se u shared volumes pop-up meniju pojavljuju svi ti direktorijumi, od ko zna kada.

Ne mogu da neđem gde se ova lista "čisti" tj. resetuje. Na OS X-u ili na winu?
[ madamov @ 27.08.2007. 11:52 ] @
Govoriš o Recent Items stavci iz Apple menija?
[ DS_Store @ 27.08.2007. 12:19 ] @
Ne, ne, nego Cmd K pa Connect pa onda u tom prozoru koji se sledeći pojavi. Piše "Plese select SMB/CIFL shared menu..." i ima pop-up traku u kojoj se zapatilo mnogo njih.

Među njima je npr. i taj koji se vidi u Recent Servers meniju i koji mi i treba. Ovi ostali su korov, da tako kažem ;) Naravno, njih nemau Recent Servers jer su to recidivi od ranije.
[ madamov @ 27.08.2007. 12:54 ] @
Uh, ta lista je verovatno u nekom .plistu vezanom za Sambu.
[ Dachaz @ 27.08.2007. 13:10 ] @
Citat:
DS_Store: Ne, ne, nego Cmd K pa Connect pa onda u tom prozoru koji se sledeći pojavi. Piše "Plese select SMB/CIFL shared menu..." i ima pop-up traku u kojoj se zapatilo mnogo njih.


Ili ja ne gledam u isto što i ti ili ti ne koristiš Tigra :)
U svakom slučaju pogledaj u ~/Library/Recent Servers
[ DS_Store @ 27.08.2007. 20:58 ] @
Citat:
madamov: Uh, ta lista je verovatno u nekom .plistu vezanom za Sambu.

Sve sam živo pročešljao po raznim /etc-ovima i sl. dok se nisam setio da pogledam tamo gde sam prvo trebao da tražim - na windowsu. Ako nekom bude trebalo shared volumes win pamti u: Control Panel > Administrative Tools > Computer Management > Shared Folders > Shares.

Citat:
Dachaz: Ili ja ne gledam u isto što i ti ili ti ne koristiš Tigra :)
U svakom slučaju pogledaj u ~/Library/Recent Servers

Jeste, Tigar je. Što, kako kod tebe izgleda? Kod mene ide: Go > Connect to Server... pa dijalog i klik na Connect, pa ide progres bar Connecting itd. i na kraju ovakav dijalog:

Obično se konektujem preko Recent Servers liste ali kada idem ovako nerviralo me je da kopam po nekim share-ovima iz pluskvamperfekta (davnog prošlog vremena :).
[ Dachaz @ 27.08.2007. 21:14 ] @
Kod mene ti to izgleda ovako:



Nakon čega mi se samo mountuje na desktop i gotovo?
[ DS_Store @ 27.08.2007. 21:45 ] @
A pa ti si dodao i ime sharea iza kose crte, to je ta razlika i zato imaš četiri opcije za istu IP adresu. Da si samo nju upisao onda bi te pitao ovo što sam okačio na slici ;)
[ Dachaz @ 27.08.2007. 21:57 ] @
Paaa... da hoću da me tako pita kliknuo bih na Network i na ime računara :)
[ DS_Store @ 28.08.2007. 05:44 ] @
Ne kažem, svakom prema afinitetima :)

Elem, zahvaljujem se obojici, this problem is no more ;)