[ techcode @ 27.08.2007. 20:49 ] @
Vidim oglas za posao u USA, radi se od kuce, nije im bitno gde se nalazis dokle god radis posao kako treba... Odradim test (u pitanju je programiranje) i posle par dana budem obavesten da sam ga dobro uradio :D Primili bi me - ali postoji jedan mali problem.

Citat:

While we do work with people all over the world, paying so many people and in so many places could be extremely difficult. We have a system that you log into to track your time worked and we pay in U.S. currency once a month. You are paid for the previous month's work and we can either mail you a check or direct deposit into a U.S. bank Account. Sorry, only U.S. currency.


Ranije sam vec dobijao novac iz USA cekom, ali se desavalo da neki ne stigne do mene, pa sam presao na wire. Posto oni wire nemaju kao opciju radije izabrao opciju USA racuna.

Trazio sam po forumu i Internetu, ali nista korisno nisam pronasao. Recimo netbank ne mogu da prodjem ni prvu formu jer nemam ispravan postanski broj, da ne pominjem SSN koji takodje nemam. Kazu da ti 2CO/Ikobo ili drugi slicni otvore racun u banci (negde sam procitao na forumu) ali to nisam uspeo da pronadjem kod njih na sajtu.

Uglavnom se sve svodi na neke fore tipa da "smislis" SSN na osnovu tvog datuma rodjenja itd. Ali ne bih da racun otvoren na taj nacin bude ban/kick sta vec.


Naravno ukoliko postoji neka opcija za sigurno dobijanje cekova (UPS, FedEx, DHL ...) i unovcavanje koje ne traje 30+ dana sa velikom provizijom - i to bi bila prihvatljiva solucija.