[ hjasko @ 27.08.2007. 21:30 ] @
Pozdrav svima!

Vidim ovdje pretrazujuci forum da mnogi imaju problema prilikom GPRS podesavanja odnosno koristenja interneta preko GPRS-a...Kod mene je drugi problem,tj.ne mogu nikako da natjeram QTEK da radi na WiFi tj.802.11b/g konekciji...U konfiguraciji (WM5) nemogu nikako da odredim postavke da prilikom koristenja Internet explorera ili Opere da koriste WiFi umjero GPRS odnosno kada iskljucim telefon/GPRS prijavljuju mi gresku u komunikaciji i nude setovanje...Tu nastaje problem jer prilikom odabira konekcije nema Wirelessa tj ima recimo Celular phone,Celular phone GPRS,bluetooth,IC i slicno,ali Wirelessa nema...Inace vidim mrezu i operator mi je dozvolio koristenje iste jer vec koristim kod kuce WIFi internet (MAC adresa QTEK-a odobrena odnosno pasword OK !)...

Ima li neko iskustva sa ovim a ima volje da to i podijeli ??

Unaprijed hvala !


HJasko
[ vukovv @ 20.09.2007. 17:42 ] @
Nije mi bas jasan tvoj problem iz prostog razloga sto je na qtek-u, wi-fi konekcija postavljena kao default veza sa internetom, tj. kada aktiviras wi-fi konekciju bocnim levim tasterom, otvara ti se prozor sa svim opcijama mogucih veza (telefon, bluetooth, wi-fi, mail, data prenos, sound, sinhronizacija). Treba samo da kliknes na ikonicu WI-FI i automatski se vrsi pretraga svih access point-ova u blizini i njihovo detektovanje. Potrebno je samo da odaberes nadjeni-zeljeni AP klikom na connect i uneses trazeni password ili key zavisno kako je wi-fi AP podesen.
[ cvekic @ 16.11.2007. 12:47 ] @
ili jos boljem, ...ne treba pass ni username. u kaficima je dzabe wi-fi
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 16.11.2007. 18:23 ] @
Ili ako komšija nije zaštitio svoj wireless :D
[ nmilosev @ 16.11.2007. 19:31 ] @
To je najbolja varijanta !
[ frenkijevac1 @ 08.06.2008. 16:09 ] @
Ja imam HTC TOUCH i imam isti problem...
Lutam po forumima vec par dana i ne mogu nigde da nadjem lepo objasnjen odgovor..

Znaci... Podeseni su mi gprs, wap, mms, wifi, bluetooth i sve moguce konekcije i sto se tice svake po na osob rade sve!

Ali, kada se bez problema konektujem na kucnu wifi mrezu i otvorim internet explorer, telefon mi ne ucitava stranicu preko wifi-a nego pokrece gprs konekciju...
Znaci podesavao sam sve moguce varijante (da mi je work iznad gprsa i sl.) ali opet isto...
Kao sto je hjasko rekao u podesavanjima konekcija ne moze da se stavi wifi, vec samo bluetooth, celular phone, celular phone gprs i neka port1 konekcija koja je kao celular phone (trazi dial up broj)..

(na mom htc-u nije podeseno nista na default, vec sve lepo sam podesavas..)
(i imam wm 6.1)

Hvala unapred

Edit: Ovde su svi na dobrovoljnoj bazi, tako da je upotreba takvog tona nije potrebna.

[Ovu poruku je menjao -V-O-Y-A-G-E-R- dana 09.06.2008. u 09:26 GMT+1]
[ sasasu @ 14.06.2008. 22:20 ] @
znali neko kako promeniti mac adresu na qtek 9100 a i kod mene uvek pokrece gprs
[ nmilosev @ 16.06.2008. 12:29 ] @
Mac adresa se ne može promeniti. U Settings>Connctions>Connections imaš Default Work i Internet mreže.
[ gorandz @ 17.07.2008. 23:22 ] @
Isti problem i kodm nene na P3300.Jel resio neko i kako?
Pozdrav