[ Dimmu @ 28.08.2007. 00:44 ] @
Sa stare komsijine 8mm traje preko odgovarajuceg projektora prebacio sam video materijal na komp (snimanjem zida na kom je isla projekcija pomocu Cannon-ove digitalne kamere). S obzirom da je projektor jako star i lampa nedovoljno dobra osvetljenje je konstantno variralo (zbog lose lampe pojektora) i takav je ispao i video.

Da li postoji nacin da se pomocu nekog programa ovo ispravi, pokusao sam razne (i Adobe Premiere Pro) ali mi nije jasno sta bi zapravo trebalo ovde uraditi?
[ deks007 @ 28.08.2007. 15:36 ] @
Po mom misljenju tesko , bolje pokusaj da nades kvalitetniji projektor pa da ponovo snimis . Pozdrav !
[ Mister_rap @ 29.08.2007. 22:43 ] @
Tesko kako god okrenes...
Preveliko cimanje u svakom slucaju, a poboljsanje snimka minimalno!
[ Cileinteractiv @ 03.09.2007. 12:37 ] @
Pozdrav. Možeš da koristis filter LEVELS u nekom naprednijem video editoru n.p.r. Premiere. Definišeš frejmove na kojima dolazi do promene u osvetljenosti, postaviš ključne frejmove i podešavaš filter Levels... Predpostavljam da je dolazilo i do neravnomerne promene jačine svetla na slici u toku vremena, to je gotovo nemoguće sanirati.
[ arvin @ 19.09.2007. 21:08 ] @
Nikako to neces moci da resis i nije problem zbog sijalice lose nego zato sto ti projektori reprodukuju uglavnom brzinom od 18 ili 24 frejma u sekundi a ti snimas sa 25 zato se javlja taj problem..pozdrav