[ Moonshine @ 28.08.2007. 16:21 ] @
Da li je neko probao ovo novo nesretno resenje vezano za povezivanje SAP i Halcoma iz posledenje lokalizacija koja je objavljena? Narocito mi se svidja kako su celo resenje dokumentovali!!!!
[ Moonshine @ 03.10.2007. 09:00 ] @
hehehe .. sto je community ovde!! .. ako ikad iko bude naisao na ovaj problem evo mali tip: od celog SAP-ovog resenja iskoristio sam samo jedan user exit, cak sam i njega menjao, sve ostalo sam morao sam da napravim.
[ jancha @ 08.10.2007. 12:35 ] @
Znaci ne radi SAP-ovo rešenje i sve mora da se menja. Reci mi samo sta si koristio da
izmenis postojece resenje (ABAP?).
[ Moonshine @ 09.10.2007. 08:36 ] @
Kao sto rekoh skoro sve .. i customizing i custom development
[ jancha @ 06.12.2007. 14:05 ] @
Jel ti radi povezivanje SAP i Halcoma za devizna plaćanja?
[ Moonshine @ 06.12.2007. 19:06 ] @
Nisam imao taj zahtev, niti sam testirao. Ali zainteresovao si me da probam pa ću ti javiti rezultat..
sa strane kako sam uradio ovo ne vidim u čemu bi bio problem.
[ jancha @ 07.12.2007. 09:40 ] @
Kako da izmenim postojeći format sloga za Halcom za dinarska plaćanja? Halcom je promenio dužinu jednog polja (call of payment ) sa 22 na 23 karaktera i sada
iz sap-a ne dobijamo korektan format. Probao sam kroz transakciju DMEE ali ne mogu ni jedno polje da izmenim (nedostupna su za promenu).
[ Moonshine @ 07.12.2007. 11:30 ] @
To je ta transakcija:
1. Da li imaš ti prava da menjaš?
2. Takođe može da ti pravi problem i jezik na kome je stablo kreirano, ako si ti logovan na drugom jeziku.

U svakom slučaju ne bi trebao da menjaš ništa SAP-ovo već kopiraj i promeni tu kopiju, samo što posle toga moraš još dosta toga da promeniš. :(
[ jancha @ 11.12.2007. 09:02 ] @
1. Da, imam prava da menjam. radim na D klijentu, gde imam development rolu.
2. Ne znam da li je do jezika, videću to sa BC timom.
3. To za kopiju sam video da mora još toga da se menja, ali izgleda da samo tako mogu da promenim duzinu polja. Samo što tada moram da menjam
i naziv formata na koji su korisnici navikli, pa im se to baš ne sviđa.
[ spro @ 11.12.2007. 09:56 ] @
reci dal radis u Z programu ili standardni program.
Za standardne ti treba autorizacija od sapa direktno na osnovu broja instalcije i user-name/
nije nikakav problem idi u program koji poziva taj skrin / dynpro broj....1200 ili koji je vec,
imas display char, visible char i izaberi duzine koje ti trebaju.
[ Moonshine @ 11.12.2007. 10:48 ] @
@spro - Uff, ala si ti promašio priču.. Nema ovde nikakvih programa, bar ne onakvih na koje ti misliš, niti dynpro ekrana.

@jancha - Iz svega ovoga vidim da vi koristite Halcom, Ovo je pitanje sa početka posta ali me i dalje interesuje.. da li je to vaše lokalno razvijeno rešenje ili koristite ovo što je SAP izbacio u poslednjoj lokalizaciji?
[ jancha @ 11.12.2007. 12:59 ] @
Da, spro me nije shvatio. U pitanju je customizing, a ne development.
A u firmu sam došao kad je to rešenje već bilo u P, tako da nisam siguran da li su nam to razvijali
konsultanti ili je preuzeto iz lokalizacije. Poređenja radi, kod nas je naziv tog format tree-ija
CS_HAL.
[ Moonshine @ 11.12.2007. 16:08 ] @
To je naziv iz lokalizacije.. ali ja sad više nemam u sistemu podešavanja iz nje da proverimo da li je to kod vas lokalizaciono rešenje. :(

Za drugo pitanje ne moraš nikog da kontaktiraš samo se loguj na engleski pošto je CS_HAL kreiran na tom jeziku.
[ jancha @ 12.12.2007. 08:53 ] @
Onda je verovatno lokalizacija, pogotovu što dokumentacije o tome ima u tragovima :(
Nije bilo do jezika (obično se i logujem na eng kad radim customizing), već sam dobijao
upozorenje, nešto kao choose the key from the allowed namespace. Ali i to smo rešili.
Sad samo da odlučim da li da menjam postojeći format tree ili da kreiram novi.
[ Moonshine @ 21.12.2007. 13:28 ] @
Da bi bio siguran da li je lokalizacija najbolje ti je da pogledas koji ti je program dodeljen CS_HAL DME formatu.

Ovo ti je putanja gde to možeš to da vidiš

-> Financial Accounting (New)
--> Accounts Receivable and Accounts Payable
---> Business Transactions
----> Outgoing Payments
-----> Automatic Outgoing Payments
------> Payment Media
-------> Make Settings for Payment Medium Formats from Payment Medium Workbench
--------> Assign Payment Medium Format and Note to Payee to Payment Method

Kada otvoriš ovu transakciju potrebno je da izabereš Srbiju i elektronsko plaćanje i tu bi trebalo da ti je izabrano da koristiš klasičan payment medium program i da je upisan naziv tog programa.
[ jancha @ 24.12.2007. 12:41 ] @
Hvala na pomoći. Nije selektovan classic payment medium programs (RFFO*) već
payment medium workbench u formatu CS_HAL. Znači, definitivno nije
lokalizacija. Što možda i nije dobro, jer sad moram sam da menjam format, a u
suprotnom, SAP je, verovatno, prilagodio svoj izlazni format novoj strukturi Halcom-ovog
zapisa, pa bih mogao gotovo rešenje da preuzmem od njih.
[ Moonshine @ 26.12.2007. 14:09 ] @
Jedna stvar me još interesuje vezano za rešenje u Hemofarmu. Da li koristite samo Halcom ili imate još nekog provajdera za elektronsko plaćanje?
[ jancha @ 27.12.2007. 10:37 ] @
Koristimo i FX klijent za Intesu, ali on nije povezan sa SAP-om. Od Nove Godine i kod te banke
prelazimo na Halcom (mada nemaju Halcom za ino plaćanja).
[ jancha @ 14.01.2008. 07:57 ] @
Moonshine, koje polje koristiš za unos poziva na broj u nalozima za plaćanje?
Mi koristimo Reference na FB60, odnosno (BKPF-XBLNR u bazi). Sada imao
problem sa plaćanjem faktura od carine. Njihov pozivi su dužine 17 karaktera, a ovo polje
je 16 (i ne može da se promeni dužina, konsultovan SAP). Takođe, ove carinske fakture ne prolaze
dok se ne unese i model poziva (97). Ni za to nemamo nikakvo polje.
[ Svetlucka @ 14.01.2008. 12:31 ] @
Za poziv na broj koristite KIDNO duzine je 30
[ Moonshine @ 14.01.2008. 13:22 ] @
I ja sam isto uradio.

@Svetlucka
Da li vi koristite lokalizacionu verziju ili je to custom rešenje?
[ Svetlucka @ 14.01.2008. 14:43 ] @
Modifikovali smo lokalnu verziju, a trudicemo se da takvo (novo) resenje predlozimo za novu lokalnu verziju
[ Moonshine @ 14.01.2008. 14:57 ] @
Samo ne zaboravite da dostavite i potpunu dokumentaciju :P
[ jancha @ 15.01.2008. 08:37 ] @
Puno vam hvala. To polje nam je billo prikriveno u customizing-u. Da li vam prolaze nalozi u halcomu
ako nije naveden model 97 a poziv na broj treba da bude po tom modelu (znači poziv na broj je ispravan po modelu 97,
samo na formi za elektronsko plaćanje polje za model je prazno jer ga u SAP-u nigde ne unosimo pa se i ne prenosi u Halcom)?
[ Moonshine @ 15.01.2008. 10:07 ] @
Proveri DMEE tree format CS_HAL ili koji već koristiš, ako ti se ne pojavljuje u prenosu onda bi greška trebala da bude tu.
[ Svetlucka @ 15.01.2008. 10:27 ] @
A mozes KIDNO da iskoristis i za tu namenu. Prva dva karaktera za model, a ostatak za poziv na broj.

Bice bolja dokumentacija :-P
[ Moonshine @ 15.01.2008. 10:36 ] @
Da ali opet mora da menja DMEE posto koliko se secam ovaj lokalizacioni je ima polje za model.. ili da da ne menja DMEE ali da menja user exit i da popunjava polje koje je vec mapirano na to polje
[ jancha @ 15.01.2008. 12:02 ] @
U formatu CS_HAL imamo polje za to (FPAYP-ZREF04) ali ga u transakciji za unos faktura korisnici nigde ne unose.
A KIDNO nije baš zgodan za to, jer kad dođu fakture sa proizvoljnim pozivom na broj (bez modela, i kojih ima mnogo više),
onda bi krajni korisnici trebali u Payment reference prvo da unesu dva prazna karaktera pa tek onda broj poziva. To nije
baš praktično za unos i može proizvesti greške.
[ Svetlucka @ 15.01.2008. 15:16 ] @
Mozes napraviti validaciju za prva dva polja ili 97 ili dva prazna
[ jancha @ 16.01.2008. 09:56 ] @
A za to mi treba ABAP ili misliš na tab Conditions u DMEE?
[ range @ 16.01.2008. 10:14 ] @
Za pravljenje validacije ti treba transakcija GGB0, Application Financial Accounting, i izaberi gde ce da se 'okida' provera (Doc. header ili Complete doc). I tu napravi proveru za polje KIDNO.