[ bsaric @ 29.08.2007. 16:46 ] @
Idemo po redu, radi se o ovoj temi:

http://www.elitesecurity.org/t279836-Linkovi-do-web-sajta

Ići ćemo rečenicu po rečenicu, ja ću reć svoje mišljenje i argumente, a tko želi može dat argumenat protiv, sa time da nećemo otvarat drugo pitanje dok se prvo ne rješi.


Nocom piše prvi savjet:

Citat:
prvi i osnovni princip je da imate sadrzaj na sajtu i to kvalitetan, mozete da imate 1000 linkova ali ako imate recimo na celom sajtu tekst od ukupno 500 reci (pojedini koji dolaze na forum da pitaju za ranking cak imaju i manje) ne ocekujte da se ikad dobro kotirate na Google .


ja na to dajem odgovor:

Citat:
etočno, web sa 1000 linkova i 100 znakova sadržaja itekako može bit u vrhu za jake ključne riječi, ali ne može bit na puno njih.


Moje pitanje Nocomu je da li je tražilica tj. algoritam u mogućnosti odrediti od dva članka na istu temu koji je kvalitetniji i na temelju čega može odrediti zašto je članak broj 1. kvalitetniji od članka broj dva? Moje osobno mišljenje je da to može jedino čovjek, a tražilica može pretpostavit na temelju nekih matematičkih parametara kao linkovi. I sad kad netko kaže da sadržaj mora bit kvalitetan ili se ništa ne može to je za mene potpuno netočno iz razloga gore, ali i iz mnogih drugih razloga. Recimo:

https://www.hertz.com/ (1. na rent a car u svijetu)

pronađite mi gdje taj web ima kvalitetan sadržaj? Nema ga, možda ima konkurentske cijene itd., ali tražilice ne gledaju kvalitetu ponude već svoje faktore, u ovom primjeru linkove.

Stoga tko god kaže da je kvalitetan sadržaj faktor ja kažem da je u krivu (sadržaj je faktor, ali tražilica ne zna što je kvalitetan sadržaj), a vi meni dajte argumente protiv, ali i objasnite mi ako sam ja u krivu što hertz.com i slične domene rade u vrhu Googlea jer Nocom navodi da se bez kvalitetnog sadržaja ne isplati radit SEO, sve pada u vodu.

A druga stvar u Nocomovoj rečenici su taj banalni primjer sa brojevima, otvorite flick.com i prebrojite koliko riječi ima na početnoj ili bilo kojoj unutarnjoj stranici.

Da zaključim točno je da je sadržaj faktor, ali netočno je da je kvalitetan sadržaj faktor kao što je faktor title tag. Također nije točno da sajt mora imati više od 500 riječi inače nema rejting niti išta slično toj izjavi.

Nocom, imaš priliku objasnit i pobit argumentima zašto je hertz.com u vrhu, zašto je flickr.com u vrhu i sve ostale stranice tog tipa ako nemaju kvalitetan sadržaj i ako imaju manje od 500 riječi sadržaj?
[ bsaric @ 30.08.2007. 06:20 ] @
Vidim da vam je puno lakše flamirat nego nać argumente za prvo pitanje. Htjeli ste argumentiranu raspravu, tražili ste argumente, evo što čekate, imate kakav drugi argumenat od "kvalitetnog sadržaj"?