[ Pioneer cdj 200 @ 30.08.2007. 11:27 ] @
Pozdrav!

Imam doma dosta starih zvucnika, a i nedavno sam pazario auto zvucnike Pioneer TS-1346II (120W music, nominal 25W, 91dB/w(1m), 4ohma, 40-22,000Hz, 13cm, 0.80Kg, 1lb, 12oz, custom fit, dual cone). Htio bih napraviti od njih kutiju (iverica, drvo) da stvarno izvucem maksimum nad maksimumima od njih pogotovo bas (volim bogate baseve). Probao sam winISD, ali nemaju taj model u bazi podataka, a za unijeti traze sljedeće podatke: qts, vas, fs, re, le, xmax, z, qms, qes, spl, pe, bl, dia, sd.

Molio bih nekoga, ako zna, da mi objasni kako da to ocitam i unesem te kako da radim sa tim programom, ili da mi preporuci neki drugi program ili da mi proba izracunati sto treba (dimenzije, debljina, materijal, obujam, vrsta kutije, oblik, polozaj zvucnika...) i zanima me dali je potrebno da dodam neke skretnice te visokotonce ili su ovi dosta. Kutije bih radio i za neke starije zvucnike (ako su još zivi),(mozda kasnije prikacim sliku) pa bih volio znati raditi u programu nekom za to ili ako se nekom da da mi racuna to.

Unaprijed zahvalan i molio bih ako znate da mi pomognete!