[ pisac_1 @ 01.09.2007. 05:03 ] @
Ljudi pomozite – Skinuo sam Macromedia Flash 8 i nakon nekoliko dana cackanja, napravio sam svoj sajt :) Mozete misliti kako izgleda...
No, to je naravno nekakava probna verzija. Citao sam ovdje na forumu u vezi free hostinga i izabrao sam jednu od ponudjenih solucija, konkretno, www.own-free-website.com i tu se registrirao, dobio povratni e-mail sa imenom svog sajta...
Problem je sad, jer mi ne uspjeva da upload-ujem ono sto sam napravio na server. Ima li neko sabura da mi to detaljno rastabiri, bio bih mu zahvalan!
Molim lijepo, korak po korak...

Hvala!
[ vejin @ 01.09.2007. 15:43 ] @
Prvo reci sa cime ga ga prebacujes na server, kojim programom.
[ pisac_1 @ 01.09.2007. 23:48 ] @
Citat:
vejin: Prvo reci sa cime ga ga prebacujes na server, kojim programom.


Eto vidis, sigurno benasto, ali nisam znao da i za to trebam imati 'neki' program. Hajde ovako, koji mi onda program preporucujete u te svrhe (prebacivanje na server) i naravno, ukratko smjernice.

hvala!
[ pisac_1 @ 02.09.2007. 02:57 ] @
Procitao sam da se to moze odradi sa Total Commanderom. Instalirao sam doticni program, registrirao se na mali milion stranica koje nude free hosting, i svaka mi je u povratnom mailu poslala moju web adresu, username i password, ali mi niko nije poslao hostname(:PORT) - a bez toga me Total Commander nece da spoji sa serverom, samo mi izbaci ''Connect call failed''?

gdje je zapelo?
[ vejin @ 02.09.2007. 13:12 ] @
Iz menija Net odaberes opciju FTP Connct i kada se otvori polje za dijalog odaberes edit.

ako ti je ime sajta bezveze.com onda naziv hosta ide ftp.bezveze.com

ime za Session nije strogo odredjeno i sam ga biras

Ispod sam prikacio neke primere da vidis
[ pisac_1 @ 02.09.2007. 16:34 ] @
Citat:
vejin: Iz menija Net odaberes opciju FTP Connct i kada se otvori polje za dijalog odaberes edit.

ako ti je ime sajta bezveze.com onda naziv hosta ide ftp.bezveze.com

ime za Session nije strogo odredjeno i sam ga biras

Ispod sam prikacio neke primere da vidis


Uradio sam sve kako si rekao, ali opet nista... izbacilo mi je sljedecu poruku?


''No response (timeout)!''

[img]
[ pisac_1 @ 02.09.2007. 17:53 ] @
E uspio sam, vjerovatno je bilo nesto do konekcije...

Vidi sta sam ja uradio – konektovao sam se i prebacio sam sadzaj foldera u kojem mi se nalazi stranica na server, dakle, na serveru nisam pravio nikakav poseban folder. Medjutim, sad kad u internet explorer ukucam web adresu www.dzid.fasthoust.tv odvede me na neku indijsku stranicu... Gdje sam pogrijesio, odnosno, sta sam trebao uraditi pa da se nakon kucanja moje web adrese u internet explorer, pojavi ono sto sam stavio na server?

Hvala!
[ vejin @ 02.09.2007. 20:22 ] @
kako si nazvao pocetnu stranicu, mora se zvati index

Ako nije to problem, onda nemam pojma. Naj jednostavnije je odvojiti nesto malo para i lepo platiti hosting i domen pa vezbati bez naprezanja.
[ pisac_1 @ 02.09.2007. 21:54 ] @
Eh, to je to, upravi su, mora nosti ime 'index' i to MALIM SLOVOM

hvala kolega!