[ sretnici @ 01.09.2007. 16:11 ] @
Ljudi pomagajte!
Kad upalim computer dobijem plavi ekran i pise AUTOCHK not found SKIPPING autochek.
Cito sam slicnu temu ES isti problem imaju neki i stvarno ne znam kako to da resim, sve uradim kako mi savetuju ali na kraju uzaludan trud (kopiram ptedit na floppy i bootable da bude i onda stavim ga u computer i upisem PTEDIT i onda enter i dobijem tabelu i u prvom kvadratu promjenim broj u 07 i onda ALT + F4 i na kraju dodje mi isto na pocetak i tako se uvjek vrtim u krug) ako neko moze pomoci bio bi mu vecito zahvalan
pozdrav
[ espresso @ 01.09.2007. 20:12 ] @
Da li si radio nešto sa particijama? Da li si koristio neki but menadžer?
Ja sam ovakvu poruku dobijao kada mi je bila slučajno skrivena particija na kojoj se nalazi operativni sistem.
Dovljno je bilo otkriti je.
[ SlobaBgd @ 01.09.2007. 20:52 ] @
AUTOCHK pod WinXP se nalazi u c:\WINDOWS\system32\autochk.exe
Ima ga i u c:\WINDOWS\system32\dllcache\autochk.exe, ako je ovaj prvi izgubljen onda ovaj drugi (ako ga imaš) prekopiraj na mesto onog izgubljenog.
Možda to reši problem, ako ne, idemo dalje.
[ sretnici @ 01.09.2007. 21:21 ] @
problem je sto nemogu nigdje uci, plavi ekran sa natpisom AUTOCHK not found - SKIPPING AUTOCHECK
cito sam negdje da sa drugog racunara moram preko floppy disk da prebacim ptedit i to sam uradio i sve kako je opisano ali na kraju me ponovo vratilo na pocetak i tako u krug se vrti.
pozdrav
[ SlobaBgd @ 02.09.2007. 00:20 ] @
Probaj ovako:
Pre bootovanja Win-a, dok BIOS učitava parametre hardvera, drži F8 taster, i dobićeš Windows Advanced Options Menu, u kome možeš kursorskim strelicama da izabereš SAFE MODE tip učitavanja Windowsa. Ako ti to uspe, desni klik na My Computer, Properties, tab Advanced, i ispod teksta System failure otčekiraj stavku Automatically restart. To će omogućiti da se komp ne restartuje prilikom BSOD. Kad si već tu, pronađi Autochk.exe, i pokušaj da ga kopiraš gde treba.
[ sretnici @ 03.09.2007. 16:54 ] @
Slobo majstoree
Hvala puno na svesrdnoj pomoci a i ostalima koji pokusali da pomognu.
Hvala svima problem rjesit
pozdrav
[ SlobaBgd @ 03.09.2007. 21:34 ] @
Služimo narodu!