[ VIDAKOVICV @ 01.09.2007. 23:17 ] @
Problem je sledeći. U pitanju je prepaid kartica. Kada ugasim telefon i neko me zove čim upalim telefon stignu mi propušteni pozivi. Međutim, ukoliko telefon ostane bez mreže, a ne izvrši IMSI deatach, recimo kada putujem vozom pa uđem u tunel, i neko me u tom trenutku zove taj čuje da sam nedostupan ali meni nakon toga ne dolazi propušten poziv.
Jel ima neko još na prepaidu takav problem, pošto sam video da na postpaidu to radi? Može se probati tako što izbacite bateriju iz telefona, a ne ugasite telefon pre toga pa zatim pozovete svoj broj.
Napominjem da su mi obe usluge propuštenih poziva aktivirane.
[ brzibg @ 04.09.2007. 14:39 ] @
Isti problem postoji i kod mene...
Ne znam za resenje i da li postoji. Ja nikad ne gasim svoj telefon tako da poruku sa propustenim pozivima nisam dobio godinama.
[ pisac @ 04.09.2007. 19:15 ] @
Pretpostavljam da pričate o mt:s mreži.
[ zzviktor @ 04.09.2007. 19:47 ] @
e sada kako se moze kod telenora aktivirati/deaktivirati missed calls usluga
tj poruke o propustenim pozivima
za portal znam ali da li funkcionise neki ussd code za ovu namenu?
[ VIDAKOVICV @ 10.09.2007. 22:33 ] @
Nekada su radili kodovi ali više ne.
@ pisac Pa neću valjda u telenor forumu da postavljam pitanja u vezi mts mreže???
[ Catch 22 @ 11.09.2007. 02:49 ] @
Login / logout - izgleda da mreža "ne zna da nisi tu" kad si u tunelu, jer se nisi regularno odjavio (logout).
Postoje one opcije u telefonu za preusmeravanje specifičnih poziva "divert when not reachable" (kad si nedostupan), možda bi uključivanje toga pomoglo?
Mali offtopic:
Obaveštenje na Vip-u: "Osoba koju ste pozvali je isključila mobilni telefon ili je privremeno nedostupna"

PS
A neko je više puta napisao na forumu (mislim da je pisac) kako je glavni razlog što je napustio mts-postpaid bio upravo taj da dok je u inostranstvu u romingu i vozi se podzemnom železnicom, prijatelji koji ga zovu dobijaju obaveštenje kako takav broj ne postoji...
Jel taj tvoj tunel u roaming-u (tj. inostranstvu) ili je čisto pod telenorovom mrežom?
[ Tyler Durden @ 11.09.2007. 07:46 ] @
Ja sam na Telenorovom postpaidu i zanima me kako da uključim da mi šalju poruke za propuštene pozive dok mi je telefon bio isključen?
[ zzviktor @ 11.09.2007. 08:06 ] @
preko portala ili preko c.c.
nekada je funkcionisala i ussd ali sada ne radi.
ZASTO??? to se bas ne zna
[ pisac @ 11.09.2007. 09:16 ] @
Citat:
VIDAKOVICV:@ pisac Pa neću valjda u telenor forumu da postavljam pitanja u vezi mts mreže???


Pa izvini, ja pratim forum preko mail-a (a samo odgovaram preko web-a) pa nisam video da je pitanje u podforumu o Telenoru (jer sam podesio da mi sve GSM teme spušta u jedan isti folder: GSM).

Inače, što se tiče izveštaja o propuštenim pozivima, meni radi odlično i mnogo bolje nego na MT:S, ali samo kada su mi pozivi preusmereni na govornu poštu (kada sam nedostupan: *62*063909*11#). A kada nisu preusmereni, onda Telenor mnogo više zeza nego MT:S.

A izveštavanje o propuštenim pozivima može da se uključi i ovako:

*62*918# (obaveštava i tebe i onog koji te je zvao)
*62*919# (obaveštava samo tebe)

Ali zna da zeza 919 kada zoveš sa MT:S mreže, pa ovaj koji zove dobija da ti broj ne postoji.
[ pisac @ 11.09.2007. 09:24 ] @
Citat:
Catch 22:A neko je više puta napisao na forumu (mislim da je pisac) kako je glavni razlog što je napustio mts-postpaid bio upravo taj da dok je u inostranstvu u romingu i vozi se podzemnom železnicom, prijatelji koji ga zovu dobijaju obaveštenje kako takav broj ne postoji...


Jeste, pisac je. A uzgred, nije to glavni razlog već jedan od bitnih razloga. Glavni razlog je što mi nisu odgovorili na jedan zahtev/polureklamaciju, iako sam ga lično odneo u kancelariju i predao na ruke zaduženoj osobi. Pošto nisam hteo da platim račun dok mi ne odgovore, a oni mi nisu odgovorili 6-7 meseci, tako su mi na kraju "demontirali" broj zbog "neplaćanja računa", a račun ostao zauvek neplaćen jer nisam više ni imao nikakav motiv da ga platim.
[ VIDAKOVICV @ 11.09.2007. 15:44 ] @
Citat:
Catch 22: Login / logout - izgleda da mreža "ne zna da nisi tu" kad si u tunelu, jer se nisi regularno odjavio (logout).
Postoje one opcije u telefonu za preusmeravanje specifičnih poziva "divert when not reachable" (kad si nedostupan), možda bi uključivanje toga pomoglo?
Mali offtopic:
Obaveštenje na Vip-u: "Osoba koju ste pozvali je isključila mobilni telefon ili je privremeno nedostupna"

PS
A neko je više puta napisao na forumu (mislim da je pisac) kako je glavni razlog što je napustio mts-postpaid bio upravo taj da dok je u inostranstvu u romingu i vozi se podzemnom železnicom, prijatelji koji ga zovu dobijaju obaveštenje kako takav broj ne postoji...
Jel taj tvoj tunel u roaming-u (tj. inostranstvu) ili je čisto pod telenorovom mrežom? :)


Taj moj tunel je u potpunosti pod Telenor mrežom.


Citat:
pisac: Pa izvini, ja pratim forum preko mail-a (a samo odgovaram preko web-a) pa nisam video da je pitanje u podforumu o Telenoru (jer sam podesio da mi sve GSM teme spušta u jedan isti folder: GSM).

Inače, što se tiče izveštaja o propuštenim pozivima, meni radi odlično i mnogo bolje nego na MT:S, ali samo kada su mi pozivi preusmereni na govornu poštu (kada sam nedostupan: *62*063909*11#). A kada nisu preusmereni, onda Telenor mnogo više zeza nego MT:S.

A izveštavanje o propuštenim pozivima može da se uključi i ovako:

*62*918# (obaveštava i tebe i onog koji te je zvao)
*62*919# (obaveštava samo tebe)

Ali zna da zeza 919 kada zoveš sa MT:S mreže, pa ovaj koji zove dobija da ti broj ne postoji.


Ok je.
[ Catch 22 @ 15.09.2007. 03:15 ] @
Nisam nešto baš obraćao pažnju, ali sam nakon raznih primedbi po forumima (ovom i ostalim) izvršaio mali eksperiment.
Imam 062 prepaid broj, na kome mi je aktivirana govorna pošta (preusmerenje u slučajevima nedostupan, zauzet, ne javlja se...)
Danas sam pozivao svoj ugašeni 062 telefon sa fiksnog, sa 061, 064 prepaid, 064 postpaid... javlja se moj glas sa porukom, ali kada posle uključim 062 telefon ne dobijem nikakvu poruku (!!??!!!) Ovo je prosto nedopustivo, pa to je elementarna usluga mobilne telefonije!!!
Nastavim dalje eksperiment, isključim preusmerenje na govornu poštu i jedina promena je bila što mi se javila ona ista ženska iz vremena Mobtela, promuklo-kafanskim glasom (i takvim akcentom), da je "korisnik Telenor GSM mreže... bla... bla"... e tu sam na čisto "odlepio"!
Očigledan dokaz da nema veze sa govornom poštom!
Tokom eksprimenta sam naravno probao i ostale mreže (061 i 064) i svaki put je stizala poruka o propuštenim pozivima već posle 10-ak sekundi nakon uključenja telefona, bez obzira da li je preusmerenje na govornu poštu ili ne
Posle nekoliko sati ponovim eksperiment na 062 (u neko doba posle ponoći), kad ono posle minut - dva stiže mi poruka o propuštenim pozivima... znači nekad radi, pa onda opet ne radi... pa sve tako - nekako kao da smo u 1997 a ne 2007 (možda i zbog onog glasa na automatu još iz vremena Karića).
[ pisac @ 15.09.2007. 10:18 ] @
Uf, uf, al ga pretera. Nije baš da je elementarna usluga, ali da je korisna: korisna je. Uzgred, to je prvi uveo Mobtel na našim prostorima, isto kao i informaciju o baznoj stanici (lokaciju), i još neke druge stvari, a MT:S je samo kopirao sve to posle par meseci (kada kupe softver i "savladaju" tehnologiju). Uostalom, sve je isto i sada: Telenor nešto uvede, a MT:S to iskopira posle par meseci. Jadno.

Inače, idi na portaj "moj telenor", uključi uslugu "missed calls 1", i onda aktiviraj sekretaricu (*62*062909*11#), i radiće ti bez greške.
[ batancev @ 15.09.2007. 12:18 ] @
ala ti zivis u staklenom zvonu
mora da je mts od mobtela/telenora kopirao i onu uslugu kojom se proverava stanje na postpaid paketima
ili ne, cekaj, ah da, to uopste nije moguce na telenoru...
i to u 21. veku
e to JESTE elementarna usluga osim ako ti ne smislis neko drugo tumacenje
i to je JADNO ako vec pricamo o jadnom osim ako i ovde nemas neku drugu teoriju
[ pajaja @ 15.09.2007. 12:22 ] @
batancev, da li ti imas telenorov postpaid?

Nemoj da pricas nesto sto ne razumes, i sto si procitao negde...
[ Catch 22 @ 15.09.2007. 14:15 ] @
Citat:
pisac
Inače, idi na portaj "moj telenor", uključi uslugu "missed calls 1", i onda aktiviraj sekretaricu (*62*062909*11#), i radiće ti bez greške.

Pita moj komšija "A gde mu dođe taj Portal i kojim busom može da ote tamo?" (čovek koristi mobilni, ali nema računar)
Ne znam koji deo moje poruke nisi razumeo? Govorna pošta mi je aktivirana (i radi već godinu dana), ovde pričamo o 062 prepaid broju i izveštaju o propuštenim pozivima. Ja znam kako se to aktivira (i na portalu), ali Telenor očigledno ne zna da to jeste elementarna usluga i za prepaid korisnike, kojima je takođe važno da prime poruku o propuštenim pozivima bez obzira na broj telefona sa kojeg je neko pokušao da ga pozove...
PS
Jel' to Mobtel nekad patentirao kao vlastiti pronalazak sve te usluge koje navodiš... a koje još uvek, ni posle 10 godina ne rade kako treba!?!
[ batancev @ 15.09.2007. 16:43 ] @
Citat:
pajaja: batancev, da li ti imas telenorov postpaid?

Nemoj da pricas nesto sto ne razumes, i sto si procitao negde...


naravno da nemam telenorov postpaid niti bih hteo da imam
ko je jos toliko lud da koristi pro i druge nove tarife na koje se i sami korisnici zale jer nemaju uvid u potrosene minute i poruke?
mozda ti?

nema tu sta da se razume tako da savrseno dobro znam o cemu pricam
[ zzviktor @ 15.09.2007. 17:06 ] @
nove tarife mogu da se kontrolisu jedino sto je mana telenor prenesi u
odnosu na mts mix jwe rto sto ne mogu koristiti tarifne dodatke.

Ko je lud da koristi telekom gprs mozda vi? strasno lose radi ocajno.
[ pajaja @ 15.09.2007. 20:24 ] @
Citat:
nema tu sta da se razume tako da savrseno dobro znam o cemu pricam

Opet pricas o necemu sto ne razumes.
Sta uostalom hoces na ovom forumu ako nisi korisnik telenora? Ili sada ne razumes sta znaci 'Telenor - korisnički servis' ?
[ zzviktor @ 15.09.2007. 21:00 ] @
e sada ja sam korisnik telenora ali imam sledeci problem
mobilni mi je ne dostupan i ako pokazuje domet sve dok ne obavim poziv a
onda mi stize poruka o propustenim pozivima i sve sms poruke, pozive mogu da
obavljam sasvim normalno.
[ pajaja @ 15.09.2007. 22:30 ] @
To je pocelo da se desava cesce u zadnje vreme, samo sto meni sms-ovi stizu na vreme...
[ Catch 22 @ 16.09.2007. 03:42 ] @
Citat:
zzviktor: e sada ja sam korisnik telenora ali imam sledeci problem
mobilni mi je ne dostupan i ako pokazuje domet sve dok ne obavim poziv a
onda mi stize poruka o propustenim pozivima i sve sms poruke, pozive mogu da
obavljam sasvim normalno.

Da li problem postoji i kada karticu prebaciš u neki drugi telefon?
[ batancev @ 16.09.2007. 07:59 ] @
Citat:
pajaja
Sta uostalom hoces na ovom forumu ako nisi korisnik telenora?


hahahahaha
najbolji post ikada
sta ima ko da komentarise bilo sta sto ne koristi samo zato sto nije povoljno?!?!?!
onda bi ovaj citav forum imao, pa jedno 20* manje postova
a sto se tice mogucnosti provere stanja i zaduzenja na postpaidu evo i jednog lepog posta moderatora ovog foruma

"Za sad nikako, po informacijama iz Telenor-a moze da se ocekuje do Decembra da se zavrsi novi informacioni sistem. Nakon cega ce biti moguca provera.

Sada je jedino moguce proveriti koliko ste minuta i poruka preneli iz proslog meseca, pomocu koda *100#."
[ zzviktor @ 16.09.2007. 09:17 ] @
pa moze batancev samo sto trebas malo se snaci...

Vrati log svakog prvog, pre vracanja upisi broj minuta koje si potrosio i
oduzmi od ukupnih minuta i dobices koliko ti je preostalo.

Sto se tice sms poruka

Usent itemsu sam stavio da mi pamti poslate poruke i kao broj poslatih
poruka sam definisao 125, i na kraju meseca cu videti koliko cu poruka
poslati, i br poslatih poruka cu oduzeti od broja dobijenih poruka a to je
125.
ps. ovo ima i jednu manu
Ako jednu poruku posaljete sa vise od 160 karaktera on vam je tarifira kao
dve a u sent itemsu se vidi kao jedna ali ja ovakvih poruka nemam mnogo.

Jedina mana sa prenesi paketima je ne mogucnost koriscenja tarifnih dodataka
ja mislim da je to i jedina razlika izmedju mts i telenor paketa.

ps videcemo kako ce mts odraditi proveru stanja racuna za mix s obzirom da
se tarifni dodaci ne mogu proveriti kao ni kod telenora.

pss. Za prekoracene poruke cu koristiti telenor pre pajd karticu jer imam na
njoj tarifne dodatke.
[ batancev @ 16.09.2007. 10:46 ] @
naravno to je jedan od nacina da sam sebe kontrolises ali zaboravljas da samo relativno noviji telefoni imaju brojace sms poruka i da isto tako samo oni cuvaju poruke u sent folderu
ne teram ja mak na konac ali zar ce stvarno neki stariji covek da svaki cas gleda koliko je potrosio
neki tel koriste samo za pozive i ni ne znaju sta imaju u meniju
to je previse komplikovano za supermrezu
[ zzviktor @ 16.09.2007. 12:07 ] @
to si u pravu ali kada nema sunca i magla je bolja od snega.
[ Ćoba @ 20.09.2007. 09:01 ] @
Citat:
zzviktor: Vrati log svakog prvog, pre vracanja upisi broj minuta koje si potrosio i oduzmi od ukupnih minuta i dobices koliko ti je preostalo.

Može još jednostavnije: uzmeš blokče i olovku i posle svakog završenog poziva upišeš koliko si pričao. Samo, šta ćemo sa pozivima korisničkog servisa ili sa SMS-ovima poslatim u inostrantsvo? Ej, najplaćuju poziv korisničkom servisu!? Ono što su dužni da ti objasne a nisu u stanju, ti moraš to da platiš. Nažalost bio sam lakom i prešao sa MTS Bel tarife na Telenor Prenesi a da nisam prethodno proverio sve detalje. Da sam znao da ne mogu da znam tačno stanje i da se plaća poziv korisničkom servisu, sigurno ne bih prešao. Čak bih se sada i vratio ali sam platio dva Srebrna broja 30€ pa ćutim, trpim i spominjem sam sebi svoju majku. Kažu, biće stanje u decembru. Nije mi jasno samo kako znaju da izračunaju stanje kad prave račun.
[ zzviktor @ 20.09.2007. 09:34 ] @
pa sad je opet mts povoljniji jer ne moraju korisnici mts da vuku 2 telefona
da bi koristili tarifne dodatke.
[ VIDAKOVICV @ 03.10.2007. 00:25 ] @
Nakon moje reklamacije vezano ta to što ne dolaze propušteni pozivi pozvali su me iz korisničkog servisa i javio se neki ljubazan tip koji me ubeđuje da je kod njih sve u redu i da je problem u mom telefonu. Kada sam ju objasnio da sam menjao telefone i da se to ne dešava samo meni on reče pa možda vas niko nije zvao i zato ne dobijate poruku. I onda sam ga ja već iznerviran pitao zna li u čemu je razlika kada isključite telefon na dugme i kada mu samo izbacite bateriju bez gašenja, a on je odgovorio da je to isto. E stvarno ne znam do kada će takvi ljudi raditi u korisničkim servisima, mogli bi barem da nauče neke osnove kako funkcioniše gsm mreža.