[ cesare @ 02.09.2007. 12:23 ] @
Pozdrav svima !!!

Problem koji imam je sledeci - Postoje npr. tri pravougaone ploce pravilnog oblika (dimenzije nisu bitne), od kojih treba iseci manje delove oblika pravougaonika i (ili) kvadrata i (ili) trougla i (ili) trapeza i (ili) kruga (sve su takodje pravilni oblici) razlicitih dimenzija (podrazumeva se da zbir povrsina isecenih delova ne moze biti veci od ukupne povrsine prvobitnih vecih ploca). Problem je kako sa svim unetim velicinama (duzina i sirina osnovnih ploca, kao i duzine i sirine, visine (polu)precnici manjih delova) uklopiti manje delove na postojece osnovne ploce, tj na koji nacin ih rasporediti (nacrtati na velikim plocama) tako da sve stanu na osnovne ploce da bi prilikom isecanja manjih delova od vecih ploca procenat otpada bio najmanji. Znaci kako je ovo moguce izvesti pod pretpostavkom da je zbir povrsina isecenih delova jednak povrsini pocetnih ploca, tj pod pretpostavkom da je zbir povrsina isecenih delova manji od povrsine pocetnih ploca. Debljinu reza (debljinu seciva) mozete i da zanemarite.

Unapred zahvalan ...
[ lukeguy @ 03.09.2007. 21:17 ] @
Ako se dobro sećam, mislim da za ovo moraš koristiti algoritme veštačke inteligencije, čini mi se baš pretrage.
[ tosa @ 04.09.2007. 10:13 ] @
http://en.wikipedia.org/wiki/Knapsack_problem
[ Tsutomu @ 07.09.2007. 17:00 ] @
Hehe, radiš program za stolara ? :D
[ neledaca @ 17.02.2009. 19:44 ] @
Interesuje me imali neki program za maksimalno iskoriscenje panela ili iveice ili medijapana.
Ako ima moze li link za skidanje?
Hvala