[ uchadb @ 02.09.2007. 14:34 ] @
Evo u cemu je stvar.
Zelim da napravim test u Flashu, tako da na kraju dobijem broj tacnih i netacnih odgovora. U prilogu je primer sa 4 framea. Svaki frame ima pitanje i ponudjene odgovore od kojih je samo jedan tacan. Ispred odgovora sam stavio dugmad. Bilo da se pritisne dugme ispred tacnog ili netacnog odgovora skriptom sam namestio da se ide na sledeci frame. Poslednji frame su rezultati. Kako da na tom frameu dobijem koliko osoba koja je resavala test ima tacnih a koliko netacnih odgovora.
[ milantrax2005 @ 02.09.2007. 15:09 ] @
Mozes ovako
[ gonzos @ 03.09.2007. 18:25 ] @
Imam ja jedan kviz test sa logovanjem-imenom i opcijom da na kraju printa kao neku diplomu sa izlaznim rezultatom odličan, v.dobar itd, i naravno sa opcijom tačni netačni,Javi ako je to sto ti treba dobijes source file!
[ uchadb @ 03.09.2007. 19:13 ] @
Milane, veliko hvala, radi fenomenalno (mada mi iskreno AS nije u potpunosti jasan jer sam totalni pocetnik)!!! Pretpostavljam da, koristeci se primerom koji si mi dao, mogu praviti i druge testove.
Adnane, taj kviz o kome govoris bi mi takodje dobro dosao, ucitelj sam, pa bi mogao za klince koje ucim da pravim zanimljive testove. Posalji, nadam se da cu skapirati!
[ gonzos @ 03.09.2007. 19:59 ] @
OK, cim postavim na server, pokusacu ubacit i objasnjenje koda.