[ Conica @ 26.08.2003. 14:20 ] @
Postovanje

Primetila sam da u poslednje vreme ima sve vise topica tipa: ocenite, komentarisite, pogledajte ...

Da bi ocene i komentari bili adekvatni, mozda je dobra ideja da sami autori ispred naziva teme postave jedan od cetri predefinisana nivoa: pocetnicki, srednji, napredni, expert.

Na taj nacin ce se izbeci komentari tipa "ovo nista ne valja", "bezveze"... kakve dobijaju apsolutni pocetnici za sajtove koji mozda i nisu toliko losi za njihov do tada dostignuti nivo znanja, a nadam se da ce se povecati i broj konstruktivnih predloga od strane drugih clanova.

Sa druge strane, clanovi koji navode svoje komentare imaju u vidu nivo znanja autora i mogu svoje odgovore da prilagode tome.

cheers
Cony
[ Lunatic @ 28.08.2003. 20:47 ] @
slazem se. ideja je dobra... mozda je samo treba usavrsiti naravno ako neko ima bolji predlog
[ boccio @ 28.08.2003. 21:17 ] @
Hm...to sa nivoima...rekao bih da svaki iskusniji korisnik neta, a da ne spominjem (profesionalne) web developere, letimicnim pogledom na sajt vidi da li ga je radio pocetnik ili expert...sa druge strane komentari nekih ljudi mozda i jesu preostri, ali ovo je ipak samo forum, ne strucni ziri...

ono sto je meni prilicno zanimljivo je sledece:
deluje mi (demantujte me, mozda gresim) da se vecina tih "gledanja" i komentarisanja sajtova svodi na home page...ne kazem u situacijama gde sama osoba koja postuje kaze "e, tek je u fazi izrade...". jednostavno ljudi se ogranicavaju na indeksnu stranu i po njoj sude o svemu. Dalje, ljudi uglavnom traze komentare vezane za dizajn sajta, sto je, bar po meni, tek na nekom petom mestu kad je ukupna ocena u pitanju...I to je obicno dizajn koji obiluje mnostvom nepotrebnih detalja. A da pritom ne zanemarimo bitnu stvar: de gustibus non est disputandum...
Ja barem vidim poentu u postovanju sajta zarad komentara u cinjenici da sam ja, kao developer, oslepeo gledajuci u njega i treba mi dodatni par (desetina pari) ociju da mi kaze da li sam postigao cilj: da li su informacije plasirane pregledno, ukusno, da li je navigacija jasna, itd, itd...pre nego ga pustim u siru javnost...A takvog pristupa, rekao bih, skoro i nema. Manje-vise mi sve deluje da je u stilu "evo ja pokrao par fazona u flash-u pa da se pohvalim..."