[ anon17194 @ 03.09.2007. 15:45 ] @
Molim sve dobre ljude koji su sve ovo vec prosli da mi pomognu da odem iz ove dosadne zemlje gde se ne ceni pamet i znanje vec samo veze i vezice.
Imam 26god. inzinjer sam informatike mada se bavim i web dizajnom, govorim vrlo dobro engleski a po malo i nemacki.
Ozenjen sam i imam malog klinca kome treba obezbediti nesto u zivotu a to se ovde ne moze desiti sa mojih 200eur. plate.
Molim vas recite mi kako pronaci poslodavca i otici odavde?
Sta mi je sve potrebno za vizu i koju vizu ja mogu izvaditi.


Unapred zahvalan
[ hecky @ 03.09.2007. 16:06 ] @
Ne znam da li si primetio, ali na forumu najbolje odgovore dobijas na specificna/konkretna pitanja, dok ovakva opsta/pozive u pomoc uglavnom zavrse kao flame/prepucavanje/moralisanje .

Radije pocni sam da istrazujes, pa kad zaglavis negde postavi pitanje... naci ce se vec neko da odgovori .
[ noskich @ 03.09.2007. 22:19 ] @
Rekao bih da je trenutno teze otici u SAD nego u emigrantske zemlje + UK. USA vise nije emigrantska zemlja i u njihovoj ambasadi se vise ne moze prijaviti za immigrant vizu, vec samo za privremenu radnu vizu.
UK ima odredjen program za strucne ljude u oblasti koje im trebaju (izmedju ostalog informatika), ali takodje nema imigrantsku vizu vec samo radnu.
Trenutno ti je najlakse otici na Novi Zeland i o tome bi trebalo da razmisljas, a ako imas 5 i vise godina radnog iskustva mogao bi proci u Australiji koja je bolja opcija.
Na osnovu onog sto sam procitao i cuo ne bih preporucio Kanadu.
Kao i prethodni poster prvo bih te savetovao da se informises u narednih 2-3 meseca, ali bas temeljno i odlucis sta je za tebe najbolje jer ti niko ovde to ne moze reci.
Citaj sto vise, razgovaraj sa nasim emigrantima, uporedjuj statisticke podatke, posecuj sajtove za poslove u inostranstvu i nekretnine, informisi se o klimi, nezaposlenosti, saslusaj tudja iskustva i odluci.
Kada se fokusiras na 1nu zemlju doznaj sve sto mozes o proceduri i onda se baci na ostvarivanje plana kako da odes tamo.
[ anon17194 @ 05.09.2007. 15:47 ] @
Voleo bi da mi neko kaze kako je najlakse dobiti vizu za NZ, koju, i neka vasa vidjenja te zemlje.
Posto sam odlucio da odem bas tamo, zanima me dali se traze i u kojoj meri inzenjeri informatike posto sam zavrsio fakultet a ovde nemam bas neke narocito vajde od njega.
Imam 27 god., ozenjen i imam malog klinca.
Govorim vrlo dobro Engleski a po malo i Nemacki.




Unapred zahvalan.
[ mikevecoss @ 05.09.2007. 17:29 ] @
GReska i zabluda svih domacih imigranata.

"Odlazim,bice mi super i ne vracam se vise".

A sta ako budes pozeleo da se vratis?
[ gajo2 @ 05.09.2007. 18:50 ] @
Treba da polozis IELTS test sa barem 6.5 poena

Sve informacije se mogu naci na ovom sajtu: http://www.immigration.govt.nz/
Tamo se registrujes i mozes online da ispunis Expression of Interest za migraciju. Informaticari se nalaze na Skill Shortage listi kao i na Long Term Shortage listi, tako da mozes i bez ponude za posao da osvojis 105-130 poena, a treba samo 100 da bi dobio residence permit.
[ noskich @ 06.09.2007. 00:45 ] @
Zdravo Milose,
razumem tvoju situaciju i zato cu ti iskreno reci: Novi Zeland je dobar za pocetak kada nemas mnogo izbora, a ti ga nemas. Standard zivota je znatno ispod USA i Australije, a svake godine desetine hiljada Kiwija (NZ-ana) emigrira u Australiju bas zbog toga i povecane nezaposlenosti. Znaci nemoj mnogo ocekivati, ali se stisni te 4 godine dok ne dobijete pasos i onda su vam mogucnosti izbora znatno vece. Mozete odmah bez ikakvih dodatnih dozvola raditi u Australiji ili se (nesto teze, ali neuporedivo lakse u poredjenju sa sadasnjom situacijom) vratiti u Evropu.
S druge strane, Novi Zeland ima svoje prednosti narocito za porodicne ljude kao sto su solidno obrazovanje, niska stopa kriminala i prirodne lepote kao i prijatnu klimu vecite jeseni. Ljudi kazu da je idealan za penzionere jer je jako miran i provincijalan. Sve se zatvara u 16h i malo se toga desava. Cak se i Auckland koji je najveci grad ne moze nazvati city-jem u smislu grada koji pruza jako mnogo mogucnosti tipa Sidneja ili Toronta.
Sta da ti kazem, nauci napamet sajt ciji je link covek postavio iznad i budi uporan. Naravno, trebace ti novca za iseljenje. Razmisli o tome. Srecno.
PS Ne razumem kako imas 27 godina a u profilu pise rodjen 1985 + kazes da si inzenjer informatike, a u profilu pise student. Da ti nas ovde ne zekis malo? ;)
[ Stefan Markic @ 06.09.2007. 02:26 ] @
Citat:
noskich: Ne razumem kako imas 27 godina a u profilu pise rodjen 1985 + kazes da si inzenjer informatike, a u profilu pise student. Da ti nas ovde ne zekis malo? ;)


Jes' vala. Pise da si student BARN-a, kao i ja. Za tradicionalni nacin studiranja, BARN prima 60 studenata godisnje, a prosle godine se upisalo nas 48-ro. Dakle, ima nas dovoljno malo da za nedelju-dve popamtimo sva lica (u generaciji pre mene ih ima jos manje koji studiraju na tradicionalan nacin, tako da se i to brzo zapamtilo), a tvoje lice mi nije poznato. :) Dobro, ako si u Distance Learning System-u, onda ok. ;)

Ajd' to za BARN, al' cifre iz ovog posta se ne poklapaju sa ciframa iz profila. ;)

[Ovu poruku je menjao BrokeBody dana 06.09.2007. u 04:24 GMT+1]
[ anon17194 @ 06.09.2007. 16:08 ] @
Ma mryelo me da otvaram novi profil pa sam poslao temu sa drugarovog profila.
Eto toliko samo da ne bude zablude
[ noskich @ 06.09.2007. 18:13 ] @
E, sad si me razocarao. Ako te toliko mrzi da uradis dizi ruke od svega i ostaj ovde. Samo natprosecno pozrtvovani, odgovorni i motivisani ljudi mogu uspesno da emigriraju.
[ dragancewow @ 12.01.2010. 19:43 ] @
Pogledajte moju temu

http://www.elitesecurity.org/t...-traze-posao-AUS-USA-CAN-NZ-UK

Zavisno gde hocete da idete ima agencija koje traze i manje novca (NZ oko 500 E). Kontaktirajte me ako vas jos nesto interesuje.

Pozdrav.