[ korisnicko_ime @ 03.09.2007. 18:25 ] @
Zanima me na koji nacin je moguce "pregaziti" css na mestima gde zelim da umetnem drugacije formatiranje.

Na primer u CSS je definisano da su linkovi beli i zuti, a ja hocu na samo nekom mestu da stavim da to pravilo ne vazi.Izvinjavam se ako je pitanje banalno.
[ broker @ 03.09.2007. 18:36 ] @
Uvek mozes u pojedinacni dokument da ucitas dodatni css koji ce izmeniti definicije ucitane pre njega, a takodje mozes svakom objektu da dodas style properti i direktno podesis osobine.

Medjutim, to se uglavnom kosi sa logikom CSS-a. Ako je potrebno da obejkat izgleda drugacije, dodeli mu drugaciji stil.

Takodje mozes da promenis kontekst u kome se objekat nalazi. Recimo ako podesavas stil za P tag, mozes namestiti jednu boju slova sa taj tag ako je slobodan, a drugu ako se taj tag nalazi u recimo tabeli.

Primer:

p {
color: black;
}

td p {
color: blue;
}
[ korisnicko_ime @ 03.09.2007. 18:58 ] @
Da li to znaci ako je meni u css fajlu definisano ovako nesto

a:visited { color: white; }
a:hover { text-decoration: none; color: yellow;}


da ja mogu na zeljenom mestu recimo u okviru td taga da umetnem nesto ovako

<td style="a:visited { color: red; };a:hover { text-decoration: none; color: blue;};" id="naslov"></td>

da li ce ovaj style tag imati visi prioritet nad css fajlom u kome je definisan izgled linkova za ceo dokument?

[ mb_sa @ 03.09.2007. 19:18 ] @
Code:
a.crno:hover {
color: black;
}

<a href="#" class="crno"> Link </a>
[ korisnicko_ime @ 03.09.2007. 19:48 ] @
Bravo, to je to, mnogo ste mi resili muka :)
Ipak sam fokusiran na web programiranje a manje na dizajn, ali ovo se mora znati.
[ broker @ 04.09.2007. 10:41 ] @
Drzi se pravila da CSS ne mesas sa HTML-om.