[ dejan_su @ 03.09.2007. 21:48 ] @
sledeci problem je u pitanju: imam linux server (debian) na kojem je wifi kartica podesena preko ndiswrapper-a. ona mi je wlan0 a imam i eth0 koji je povezan na switch na kojem imam jos 4 racunara. konekciju radim preko pon dsl-provider. ip adresa eth0 kartice je 192.168.0.1
net na linux masini mi radi perfektno, dok sa ostalih nema sanse. ping do linuxa ide, ali dalje nece. ja sam na ostalim masinama za dns server stavio 192.168.0.1 kao i gateway.

na linuxu u route imam samo loopback i default (sa interfejsom ppp0 sto mislim da je ok, dok to nisam stavio ni na linuxu nije radilo).
pozdrav!
[ VRider @ 03.09.2007. 22:19 ] @
Jesi li ukljucio ip_forward?
Jesi li u iptables-u dozvolio forward?
Jesi li uopste podesio NAT?
[ dejan_su @ 03.09.2007. 22:43 ] @
hmmm...nisam siguran da sam podesio NAT...neki kratak tutorial za to?

[Ovu poruku je menjao dejan_su dana 04.09.2007. u 00:12 GMT+1]
[ VRider @ 03.09.2007. 23:18 ] @
Google: "debian nat howto"
Imas I kratko i malo duze objasnjenje vec u prva tri rezultata.
Ima i ovde po forumu na milion mesta sve objasnjeno. Ljudi konstantno dolaze sa tim istim pitanjem, i uvek im neko ponovo sve napise. Verovatno ce i tebi neko, ako se malo strpis.
[ dejan_su @ 03.09.2007. 23:20 ] @
hvala puno, proucio sam http://www.elitesecurity.org/t...LL-HOWTO-Iptables-za-pocetnike pa cu sutra da probam
[ dejan_su @ 04.09.2007. 10:16 ] @
Probao sam i nece. Odradim sledece:
echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward
iptables -F
iptables -X
iptables -t nat -A POSTROUTING -o ppp0 -j MASQUERADE
iptables -A FORWARD -i eth0 -o ppp0 -m state --state NEW,ESTABLISHED -j ACCEPT

Na serveru sve radi,ma clientima ne.
Kad resetujem comp u ip_forwardu mi opet stoji 0.
Uradio sam i iptables-save.
[ dr_ambis @ 14.10.2007. 16:56 ] @
Video sam ovo i vidim i datum :) ali ovde se radi maskarada na interfejsu koji ima izlaz na net, a koliko sam ja skontao to je wlan0.

Za ovo ti nije potrebno preterano podesavanja IPTABLES-a vec samo ukljucis forward i maskaradu na wlan0.

Eto nadam se da moderatori nece obrisati ovo posto je kasno odgovoreno :)