[ fpedja @ 04.09.2007. 16:21 ] @
Pozdrav svima. Razvijam knjigovodstvenu aplikaciju i želio bih da u njoj imam mogućnost, prilikom startovanja, da odaberem na koju bazu hoću da mi se poveže aplikacija. Na primjer na računaru imam tri baze: Baza1, Baza22 i Baza333. Sve tri ove baze imaju potpuno istu strukturu (i tabele i polja itd.) jedino u čemu se razlikuju su podaci koji se nalaze u njima, tako da kada korisnik pokrene aplikaciju pojavi mu se nešto kao combobox i u njemu se izlistaju postojeće baze, a on izabere željenu bazu i nastavi sa radom. Da li je moguće napraviti ovako nešto u VB.NET i kako bi to otprilike išlo? Ako neko zna bio bi mu zahvalan!
[ bjevta @ 07.09.2007. 08:59 ] @
Pogledaj ConnectionStringEditor klasu (nisam je nikad korstio, samo cenim da može biti od koristi), kao i klasu SqlConnectionStringBuilder.

Inače, nadam se da imaš zaista dobar razlog za razdvajanje podataka na ovaj način (3 baze). To se ne radi sa relacionim bazama.
[ fpedja @ 07.09.2007. 14:21 ] @
Jednom sam nesto slicno radio. Verovatno sakrivas neke podatke od nekih korisnika Jednostavno je, ako imas 3 iste baze, na formi imas, kako kazes, izbor baze, onda prihvatis ime baze nekom promenljivom i u connection stringu:

Code:

con = New SqlConnection("Server=ImeServera;Integrated Security=SSPI;database="+imeBaze+")"


menjas ime! Napravi konekciju u sub kojoj ces proslediti imeBaze. To je princip koji sam ja upotrebio. Nadam se da shvatas i da sam pomogao
[ Vreljanski Milan @ 08.09.2007. 15:00 ] @
Ja sam razvio aplikaciju na kojoj imam dve baze. Jedna je test i sluzi za probu a druga je glavna baza za knjigovodstvo. Struktura je ista.

Mozes na primer da u zavisnosti od lozinke preusmeris na drugu bazu. Kod mene ako je lozinka test, ulazi se u drugu bazu. A mozes i da stavis jednu padajucu listu i iz nje izaberes na koju se bazu logujes.

predlazem ti da connection strings cuvas u XML fajlu. Na taj nacin mozes vrsiti izmene i prilagodjavanja bez prepravki u kodu.

Jednostavno, ukoliko korisnik izabere bazu br 1. onda za conn string izaberes XML liniju <Baza BR 1>String</Baza BR 1> itd.

nadam se da rasvetljava malo.

[ MarkoBalkan @ 10.09.2007. 19:31 ] @
kod stringa za spajanje na bazu umjesto imena baze stavis ime selektirane baze iz comboboxa.
[ lare @ 16.09.2007. 18:07 ] @
http://www.elitesecurity.org/t...-stringa-konfiguracionom-fajlu