[ Urkelele @ 05.09.2007. 12:52 ] @
Mom burazeru su juce montirali wireless internet. E sad, sinoc je mogao da ide samo na MSN i na ICQ. Mog'o je da pinguje server i jos neki racunar. Ni jednu http stranu mu nije otvarao, a kako mi je objasnio mogao je da pristupi samo direktnom linku za download ili IP adresi nekog sajta. Jutros nece nista da radi, ni da pinguje server niti bilo sta.
E sad, mene interesuje da li negde u racunaru moze da se ocita koja je IP adresa Access Pointa (posto ju je lik koji mu je montirao zaboravio koju je stavio)? Ili, ja ne znam, a sta vi mislite, sta moze da bude u pitanju.

Pozdrav.
[ prettyboy @ 21.09.2007. 10:38 ] @
Koliko vidim nije mu radio dns resolving, mogao bi da pinga broadcast adresu i da u arp listi vidi sta ce se sve da javi iz tog opsega, ali ukoliko je ap u drugom opsegu, nece mu pomoci. Takodjer jedna od opcija je tool za realtek chipset gdje on otkriva adresu access pointa sa istoimenim chipsetom. Treca opcija je da se spoji serijskom konzolom i tako otkrije ip preko ifconfig komande. Zadnja opcija je reset na tvornicke postavke i tada sigurno znas koji ti je IP.