[ markolazarevic @ 08.09.2007. 14:09 ] @
Kako da resim ovaj problem? Koristim smart movie 3.30 i pokusavam da jednu epizodu Crnog gruje konvertujem iz .vob-a u .avi, ali dolazi do kasnjenja slike u odnosu na zvuk. Ima li pomoci?
[ hornhunter @ 24.11.2007. 15:52 ] @
I mene to zanima jer imam slican problem ali ocigledno neces ovde dobiti odgovor, zasto, ne znam ?
[ Pici man @ 24.11.2007. 19:27 ] @
Citat:
hornhunter: ... zasto, ne znam ?

Zato što prvenstveno niko nije dužan, nezna se rešenje, jednostavno neko neće da odgovara likovima koji postave pitanje, odu i vrate se posle pet nedelja samo da pokupe kajmak i odu a da nikada ni "hvala" napišu zauzvrat zbog pruženog odgovora .... eto zašto "ovde očigledno"... ;)
Pretežno su u pitanju nezahvalni pojednici koji danas čine većinu ovdašnjih posetilaca i kada se na to doda i loše formirano pitanje, siromašno detaljima i bez ikakvog obrazloženja - niko više neće da nagadja i proriče i čeka tri nedelje sledeći odgovor sa malo opširnijim objašnjenjem problema.

Zar vi mislite da je neko dužan da nagadja šta vi od audio/video kodeka imate u kompu i da li se isti kodeci medjusobno "podnose, da li vam je komp u dobrom stanju ili opterećen raznim djubretom sa OS-om pred formatom tačka "c", da li vam je antivirusni program žderonja memorije i čistač potrebnih stvari, da li znate nešto uopšteno oko audio/video kompresije i podešavanja parametara oko zvuka i slike, da li ste uopšte i podesili ili bar pokušali neki parametar u Smart Movie Converter-u prilikom pokušaja konverzije, da li su vam video fajlovi možda kompresovani ranije nekim sumnjivim kodecima i rezolucijama, ....
Ko zna šta sve može biti uzrok.
[ Keops @ 26.11.2007. 14:30 ] @
U samom programu na telefonu (SmartMovie, prebaci ga na srpski jezik) imas u Podesavanjima opciju Vreme zvuka (zadnja u spisku opcija), koja sluzi za sinhronizaciju slike i zvuka.
Takodje ovu opciju imas i u VirtualDub-u ako slucajno njega koristis za konverziju.
[ hornhunter @ 26.11.2007. 14:51 ] @
Hvala najlepse u ime coveka koji je postavio temu.....
[ markolazarevic @ 27.11.2007. 09:49 ] @
Hvala i u moje ime, iako sam odavno rešio taj problem...
[ Pici man @ 27.11.2007. 13:11 ] @
Citat:
markolazarevic: Hvala i u moje ime, iako sam odavno rešio taj problem...

Zaista?!? Vidi ti njega ...
Zar te onda toliko boli "tastatura" da gospodinu @hornhunter napišeš ovde rešenje i demantuješ njegove tvrdnje da: "ovde neće dobiti odgovor"?!?

Jer, čitajući ovaj zadnji odgovor u kome se navodi da je problem rešen a da to ovde nije napisano ranije kako bi se sprečila dalja nagadjanja i naročito nervozni stav g. @hornhunter i njegove tvrdnje da "ovde nećeš dobiti odgovor", može se reći da se ovde jedino radi o najobičnijoj sebičnosti i onome o čemu ja i ranije govorio: "postave pitanje, odu i vrate se posle pet nedelja samo da pokupe kajmak i odu a da nikada ni 'hvala' napišu zauzvrat zbog pruženog odgovora ili daju neki podatak viška" ... da ne govorim o tome da nekom usput i pomognu kada su već pronašli rešenje.

P.S. "Hvala" je izrečeno na insistiranje, ali odgovor i pomoć na pitanje drugome nije iako se zna rešenje.

Toliko o solidarnosti. Strašno!
[ markolazarevic @ 05.12.2007. 14:56 ] @
Rešio sam moj lični problem tako što sam promenio program, a ovde je pitanje vezano za smart movie program. Mislim da je glupo predlagati rešenje "promeni program".
[ VlaK @ 21.12.2007. 16:29 ] @
Kada konvertujem neki film, on na računaru radi super (slika i ton su sinhronizovani), ali kada ga prebacim na telefon (N70) i pustim ga u Smart Mouvie - u (3.25 ili 3.21) tamo mi slika i ton ne idu zajedno, bez obzira kako namestao onu opciju koja tome služi. Naime ja namestim da idu lepo, a ono 10 minuta kasnije opet se raziđu. Ima li neko leka za to?
PS: Unapred hvala! :)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 21.12.2007. 17:26 ] @
Meni se slična stvar dešavala na E61, a problem sam rešavao pauziranjem filma, pa onda nastavljanjem. Ili, izađeš iz playera, pa uđeš i nastaviš gde si stao :)
A zašto se to dešava..ne znam :)
[ BrackoNe @ 21.12.2007. 21:11 ] @
Kada već spomene „SmartMovie, prebaci ga na srpski jezik“, neću da se hvalim ko ga je lokalizovao... :D
Šmrc, još uvek piše da je neki Dejan, ali nije. Prevod je bio očajan i bez naših slova.
Ali zato na LCG Jukeboxu piše pravo ime... :D

BTW. VlaK, probaj da preuzmeš poslednje kodeke sa www.lonelycatgames.com za svoj telefon (DivX, XviD, mp4), ugasi pa upali telefon i pokušaj tada da pokreneš film.
[ VlaK @ 22.12.2007. 08:25 ] @
Pa na tom linku imaju samo kodeci za win ( FFDShow i K-lite) i nova verzija programa SmartMovie. Nešto nisam našao posebno kodeke za telefon. Stavi link ako imaš.
[ Catch 22 @ 22.12.2007. 12:06 ] @
Citat:
VlaK: Pa na tom linku imaju samo kodeci za win ( FFDShow i K-lite) i nova verzija programa SmartMovie. Nešto nisam našao posebno kodeke za telefon. Stavi link ako imaš.

Kodeksi se ni ne instaliraju u telefon! SmartMovie se sastoji od dva odvojena programa: "SmartMovie Converter", koji se instalira na računar i "SmartMovie Player", koji se instalira na telefon.
Prvo se na računaru izvrši konverzija video snimka, koji se potom (konvertovan) prebacuje u telefon:

[ VlaK @ 22.12.2007. 13:35 ] @
Citat:
BTW. VlaK, probaj da preuzmeš poslednje kodeke sa www.lonelycatgames.com za svoj telefon (DivX, XviD, mp4), ugasi pa upali telefon i pokušaj tada da pokreneš film.

Iz ovoga sam zaključio to, da postoje ti kodeksi (ci, si, šta li već) za telefon. A inače sam u svome pitanju naveo da meni na računaru sve radi OK, a do razilaženja tona i slike dolazi tek na telefonu.
[ Catch 22 @ 22.12.2007. 15:05 ] @
Citat:
VlaK: Iz ovoga sam zaključio to, da postoje ti kodeksi (ci, si, šta li već) za telefon. A inače sam u svome pitanju naveo da meni na računaru sve radi OK, a do razilaženja tona i slike dolazi tek na telefonu.

To moze da se podesi u opcijama playera na telefonu...


PS
Osnovna greška je što korisnici multimedijalnih telefona misle da je "preslikavanje" rešenja sa svog računara ujedno i najbolje rešenje.
Insistiranje na avi (DivX) formatu u mobilnom telefonu je potpuno neopravdano, posebno sa novijim generacijama telefona, koji podržavaju daleko superiorniji mp4.
Pametnije rešenje je na računaru konverovati željeni video u mp4 i prebaciti ga na telefon u tom formatu...
Po mnogim forumima preporučuju univerzalni video konvereter "SUPER© videos" koji može besplatno da se skine ovde

[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 22.12.2007. u 16:34 GMT+1]
[ VlaK @ 22.12.2007. 19:20 ] @
Citat:
i pustim ga u Smart Mouvie - u (3.25 ili 3.21) tamo mi slika i ton ne idu zajedno, bez obzira kako namestao onu opciju koja tome služi. Naime ja namestim da idu lepo, a ono 10 minuta kasnije opet se raziđu.

Eh kada moram da citiram sam sebe... Dakle sve sam to probao ali ne radi. A što se tiče MP4, u potpunosti se slažem sa tobom ali onaj SmartMovie, nece da pusti taj MP4, a svidja mi se opcija brzog premotavanja kod istog, što ovaj ugrađen plejer u telefonu nema.
[ Catch 22 @ 23.12.2007. 02:46 ] @
Čarobna reč: "Core player - by Corecodec"... da si malo cunjao i ovde po forumu već bi to znao...
[ BrackoNe @ 23.12.2007. 09:08 ] @
Molim?!
Ne idu kodeci?!
Symbian CoreMp4 codec
Symbian XviD codec

Nije dozvoljen tzv. HotLinking, moraš da odeš OVDE, prevuci klizač skroz dole, videćeš odeljak Downloads i odatle preuzmi šta ti je gore navedeno. VlaK, računar nisam ni spomenuo, pomenuti kodeci su za telefon, ne za računar. ;)


Preuzeto sa FAQ stranice sa lonelycatgames mrežnog mesta.
Q: Why converted file doesn't play on device? I get error "no codec for video format XXX"?
A: This happens when you try to play a video using codec not available for mobile player. You may need to reconvert the video using SmartMovie Converter.

Uzgred, Catch, da li Core player čita titlove? ;)
[ Catch 22 @ 23.12.2007. 12:13 ] @
Citat:
BrackoNe
Uzgred, Catch, da li Core player čita titlove?

Iskreno rečeno: Ne bih znao!
Na minijaturnom ekranu mobilnog telefona, (čak i ako je to ekran N95) ne pada mi na pamet da gledam filmove, a posebno ne još i da pokušavam da čitam titlove!!!!???!!!

PS
Cela ta frka oko "silnih multimedijalnih mogućnosti" novih telefona je jedna velika šarena laža (tržišni trik)... ne spadam u one koji sve to toliko ozbiljno shvataju da telefon koriste kao zamenu pravih audio - video uređaja.
(Otkud ja u ovoj temi, ne znam ni sam?!? Pošto pomenute plejere ni ne koristim, mada ih imam instalirane u telefonu uključiv i CoreMp4 codec - valda se instalira zajedno sa Core player, što je inače uobičajena procedura kodek i plejer u istom paketu...)

PPS
Sad tek vidim da na linku koji si dao preporučuju i download ozloglašenog Radlight playera, koji je na spisku malware programa svih sajtova, koji se bave zaštitom od virusa i ostale gamadi...

[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 23.12.2007. u 13:23 GMT+1]
[ Pici man @ 23.12.2007. 12:46 ] @
Ljudi, BrackoNe je iskompresovao više filmova no što ćemo mi ikada za SmartMovie, preveo dotični program, ... poslušajmo čoveka, zna šta priča! :)
[ BrackoNe @ 23.12.2007. 15:59 ] @
E ovako, nemam nameru da se prepirem, ali samo kratko da ti odgovorim:

Citat:
Iskreno rečeno: Ne bih znao!

- Ja ću da ti kažem. A-a, odnosno nema.

Citat:
...ne pada mi na pamet da gledam filmove, a posebno ne još i da pokušavam da čitam titlove!!!!???!!!

- Evo ja imam Nokia n95 8gb Spiderman Edition i ne mislim uopšte da je loše gledati film na eXtra ekranu od 2,8".
Čak šta više dobio sam film Spiderman 3 instaliran u mojoj nokiji. A da ne kažem šta sam radio sa svojom n6600... Filmove kao što su Prevoznik (Transporter) i Matrica 1 (The Matrix) gledao sam 1.000 puta na toj nokiji.

Citat:
Cela ta frka oko "silnih multimedijalnih mogućnosti" novih telefona je jedna velika šarena laža (tržišni trik)... ne spadam u one koji sve to toliko ozbiljno shvataju da telefon koriste kao zamenu pravih audio - video uređaja.

- Očigledno da ne spadaš u ciljanu grupu kupaca.

Citat:
Sad tek vidim da na linku koji si dao preporučuju i download ozloglašenog Radlight playera, koji je na spisku malware programa svih sajtova, koji se bave zaštitom od virusa i ostale gamadi...

- Kao prvo RadLight 4, ne boluje od nametnutih reklamnih poruka (adware) i to je razlika od zloćudnog koda (malware) koji neki antivirusni programi su prijavljivali jer ne prave razliku između adware i malware. Odnosno, to je kod njih podgrupa grupe. Za njih je sve to isto. A kao drugo niti jedan RadLight nije bolovao od, kako ti reče, „kojekakve gamadi“, nego program koji se dobija uz njega „Save“. Uzgred, ovo sve sam saznao dok sam prevodio (lokalizovao) program Kaspersky Internet Security 7.

I ne vidim kakve to ima veze sa ovom temom koja glasi „Smart Movie Converter - slika i ton ne idu u isto vreme“?!

Pici man, pozdrav. :D
Neko spomenuo nadimak MobileManiac na dopisnim društvima koji se bavi sličnim tematikama?!


Edit: Bez linkovanja ka drugim forumima.

[Ovu poruku je menjao -V-O-Y-A-G-E-R- dana 23.12.2007. u 22:55 GMT+1]
[ Catch 22 @ 23.12.2007. 23:23 ] @
@BrackoNe: E ne da si mi sve odbrusio, nego...
Šalim se..
Šta da ti kažem sve je stvar navike, možda sam malo "profesionalno deformisan" što se tiče filmova... držao sam video klub duže od deset godina (neću ni da pominjem broj filmova koje sam presnimavao...), pa kad provedeš 10-ak godina gledajući "službeno" filmove po 10-12 sati svakog dana, na Sony 29" ekranu... onda ti gledanje filmova na mikroskopskom 2.8" ne deluje kao dobra ideja...

Pa makar bila i N96


PS
Za Radlight 4 isto ne bih znao... jer je već godinama kod mene precrtan crveno zbog dugogodišnje ozloglašenosti... osim toga, ima puno boljih plejera od njega
A ni Kaspersky nisam nikad koristio... (kanda ne idem "kud svi turci...")
[ BrackoNe @ 24.12.2007. 08:54 ] @
@Vojadžer
Izvini.

@Catch 22
U redu, neka bude tako, ali gledaj... Ti gledaš tih 29" sa 3-4 metra, ili više, a telefon gledaš sa 30tak centimetara.
Uzmi telefon, sedi ispred svog televizora gde obično sediš, ispruži ruke sa telefonom u ruci kako bi gledao film na njemu i koji ima veći ekran?!

Uzgred, ova slika tvog modela je N81, kakve veze ima sa studijom N96?

Ni ja ne koristim RL, ja koristim MV2P, ali to opet nije vezano za temu...

No, ajde da više ne vodimo polemiku nevezanu za temu, pa ako još nekome treba pomoć vezana za SmartMovie, neka slobodno pita...
[ Catch 22 @ 24.12.2007. 11:49 ] @
GSM Arena (20.12.2007): 5 megapixel Nokia N96 pictures leaked