[ Radanko @ 09.09.2007. 21:13 ] @
Da li mi neko moze reci koja je razlika i kvalitetu snimka koji se dobija prebacivanjem sa minidv na kompjuter preko ova dva kabla!
Pozdrav!!!
[ dekster2 @ 09.09.2007. 21:50 ] @
Znam za fire wire i to ti je 1h 16gb.Stvar bryine prebacivanja a ne kvaliteta.I to bi bilo pozeljno
da se prebacuje u adobe premieru.
[ Radanko @ 09.09.2007. 22:34 ] @
Mozda se nismo razumeli, mene zanima kvalitet snimka a ne velicina (koja zavisi od kompresije i formata)!
Znaci povezem kameru sa racunarom prvo sa jednim kablom,pa posle isto to sa drugim kablom, recima da radim preko Vegasa i naprimer mpeg2, dobicu dva snimka ali me zanima koliko je i da li je ovaj preko fire wire mnogo bolji.
[ lord x @ 09.09.2007. 23:15 ] @

Firewire omogućava ubacivanje materijala bez ikakvog narušavanja kvaliteta, dakle tačno onakvog kakav je snimljen. Preporuka: kompresuj ga u MPEG2 tek nakon montaže u Vegasu. Inače kroz AV ide analogni signal i samim tim nekvalitetniji. Bez posebne kartice za video editing i NE MOŽEŠ ubaciti materijal u komp preko AV kabla.
[ Radanko @ 10.09.2007. 12:23 ] @
e ovo je malo bolje objasnjeno!
Imam u racunaru Tv karticu i preko AV kabla sam prebacivao sa Hi-8 kamere, sada imam i digitalnu pa me zanimalo ovo sto sam pitao!
[ vladicaj @ 13.09.2007. 01:21 ] @
Nabolje je preko Fire Wire, jer se materijal prenosi na komp bas onakav kakav je na kasetici... Ja ga preko programa DVD Movie Factory pretvorim u AVI i onda rezem na dvd. To se pokazalo kao najbolja kombinacija...