[ Caliban @ 27.08.2003. 21:11 ] @
Fajl je velicine 2.8MB i u njemu su dva BMPa. Pri pokusaju otvaranja, Winzip, na primer, prijavi "missing 76 bytes but attempting to open anyway" i naravno nista posle toga (obicno "unzipped" pod Linuxom je uspelo da iscupa jedan BMP ali samo polovicno). Mogu li se, i kako, ova dva BMPa izvuci iz zipa??
Hvala unapred svima!
[ kUdtiHaEX @ 27.08.2003. 23:18 ] @
Baci ti winzip. To je krs program. Koristi WINRAR. U pomenutom winrar-u imas opciju za 'lecenje' ostecenog fajla. Naravno nije sigurno da ce raditi ali vredi pokusati.
[ Bojan Basic @ 27.08.2003. 23:57 ] @
WinRar je dobar, ali otkad sam probao Power Archiver ne koristim više nijedan drugi. On takođe ima opciju za lečenje. Znači: ako je zip oštećen, on iz njega povadi nepštećene fajlove (onim oštećenima svakako nema spasa ni na jedan drugi način).
[ marko37 @ 28.08.2003. 09:56 ] @
Citat:
Caliban:
Mogu li se, i kako, ova dva BMPa izvuci iz zipa??

Porbaj sa ovime http://galeb.etf.bg.ac.yu/~marcore/progs/zipfix.exe mada sumnjam da ćeš uspeti da spaseš oba fajla.
[ Caliban @ 28.08.2003. 11:56 ] @
Hvala svima na odgovorima, probao sam sve tri mogucnosti i ovako: Power Archive se pokazao kao najgori, Winrar i Zipfix su jednakog ucinka i spasili su tacno 1.5 fajl, znaci jedan ceo i pola drugog BMPa. Verovatno je to onda najvise sto se moglo i ocekivati.
[ Bojan Basic @ 28.08.2003. 13:08 ] @
Možeš li mi poslati taj zip na mail, pošto mi je Power Archiver nekoliko puta spasao kožu, pa čisto da na tvom primeru uporedim sa tim, kako kažete, boljim programima.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 05.09.2003. 09:58 ] @
Jel moze i jedan od ta 3 programa da popravi file unutar .exe paketa?
Zaglavio mi se jedan .cab file u samootpakujucem .exeu, pa mi treba lek :)
[ boki @ 09.09.2003. 21:50 ] @
probaj da pokrenesh instalaciju sa parametrom /NCRC
[ Shadowed @ 10.09.2003. 00:24 ] @
Total Commander (bivsi Win Commander) moze da izvlaci fajlove iz ostecenih arhiva. Naravno, ne uvek. Meni je jednom izvukao jedan fajl iz zipa koji je bio download-ovan samo nekih 30-ak%.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 11.09.2003. 15:16 ] @
Probao sam to uraditi Totalom odmah, ali unutar tog .rar je .cab, a i to je isto paket, tako da ne mogu prodreti toliko duboko..probao sam :)
Ali ima WinRAR opciju fix package..on kao nesto i popravi, ali nije t i dalje to :)

Nego, gde da ukucam /NCRC, jer bas vidim da je u pitanju CRC error? :)