[ boodyt @ 11.09.2007. 22:08 ] @
Koristim OpenSuSe 10.2 i u poslednje vreme (nekih 20 - ak dana) zatamni mi ekran i ne mogu da ga vratim misom ili tastaturom. Jedino sto uradim jeste da ga ugasim i sacekam da prodje neko krace vreme. Da li je to mozda do softwera (Linux-a) ili je hardverski (da mi monitor polako crkava, ako je uopste moguce da lagano crkava :) )

Da li je neko imao slican problem? Bilo kakva pomoc prihvatljiva...
[ fade @ 12.09.2007. 07:47 ] @
Ako je hardwer u pitanju,probaj ovo resenje,kada se to desi,nemoj da gasis,vec iscupaj kabl od monitora iz graficke,ako je monitor ok,dobices onu sliku da nije ukljucen kabl,ako je ne dobijes,pa, znas sta ti je ciniti :(.Uglavnom lak test da se utvrdi da li je monitor ili linux,a moze tu biti i trece,graficka,ali videcemo.
[ lord_celtic @ 19.09.2007. 18:39 ] @
a dali se moraš logovati kad upališ monitor??
Ja sam par puta namestio da se posle određenog vremena odloguje nalog i kad sam se hteo ponovo logovati bio je crn ekran.
jednostavno sam upisao šifru i sve je bilo ok.
[ ptak 13. @ 19.09.2007. 18:46 ] @
Pozdrav svima ali ja ipak mislim da je u pitanju Linux,jer monitor ne moze da crkava malo po malo jedino sto moze je da mu se malo po malo suzava slika i na kraju izgubi ali to je do kondenzatora.Ti kazes da ti se zatamni slika ako je obican monitor onda je do katodne cevi ali da je do katodne cevi on se ne bi vise upalio,ako je u pitanju tft monitor probaj da reinstaliras drajvere i proveri da li ti je graficka lepo ukljucena u slot.
Pozdrav od Nikole ! ! !