[ Deep|Blue @ 28.08.2003. 09:56 ] @
Zanima me dal je jos neko dosao do slicnih informacija ...

prema novom yakonu o telekomunikacijama, specificno kds sistemi ce ubuduce morati da ispunjavaju i ovih par uslova ...
-podzemna mreza kablova
-opticki kablovi
-pruzanje usluga pristupa internetu korisnicima

ovo dakle ne bi samo vazilo za famozni ptt-ov kds vec i za sve ostale privatne kds sistemcice.

mozda jos jedan nacin da se resis suvisne konkurencije.
[ Ivan Dimkovic @ 28.08.2003. 10:43 ] @
Citat:

mozda jos jedan nacin da se resis suvisne konkurencije.


Ne, nego da se resis pilcara koji su sa prodaje cigareta i benzina na haubama presli na TV/CISP provajding razvlaceci turske koaksijalne kablove izmedju krovova zgrada i piratizujuci TV program po raznoraznim predgradjima Beograda, ili deleci 64 Kbps link na 100 korisnika.

Provajding kablovske televizije i kablovski ISP je ozbiljan biznis i potrebna je odredjena regulativa kako ne bi doslo do opsteg haosa.
[ Veljko @ 28.08.2003. 11:00 ] @
Sve to PTT KDS ispunjava i jedini ima dozvole za poglaganje kablova.
Ostaje samo da se nadamo da ce u skorije vreme pokriti sto veci deo grada.
[ xtraya @ 28.08.2003. 15:41 ] @
ahahahhahaha

www.memodata.net

ahahahahaha to se zove primer ozbiljnog cable net provajdera

komedijashi neki.....
[ Dragan Varagic @ 29.08.2003. 07:45 ] @
U Novom Sadu KDS NS (www.nscable.net) dobio je gradsku dozvolu za obavljanje ove delatnosti i počinje uskoro s polaganjem kablova. Bar su tako pre neki dan izjavili na TVNS.

Bila je greška u URL-u.



[Ovu poruku je menjao Dragan Varagic dana 29.08.2003. u 15:09 GMT]
[ Trunks @ 29.08.2003. 09:52 ] @
Ne radi taj URL.

Usput, da ne znaš možda kad/da li planiraju proširenje do Klise? Više ne mogu da se patim sa 1.8kbps dial-upom i mnogo bi mi značilo bilo kakvo poboljšanje.
Mislim da mi je Wireless jedina alternativa, ali zanima me ipak dokle planiraju da se prošire.
[ Dragan Varagic @ 30.08.2003. 07:32 ] @
KDS NS je dobio gradsku licencu za kablovski sistem zato što je između ostalog, obećao da će pokriti i sva prigradska mesta. To bi trebalo da bude do 2005. g., koliko znam.

Ono što je stvarnost, jeste da npr. veći deo Novog naselja nema i dalje kablovski Internet - ni KDS NS, ni SBB (Media +). Imam prijatelja koji na Naselju ima oba (relevantna) KDS-a i kaže da će se odlučiti za onog koji mu prvi uvede Internet.

Mene i dalje zanima neko ko u NS koristi SBB/Media+, da čujem mišljenje.