[ almisa @ 12.09.2007. 21:13 ] @
Imam tri tabele:

1.Proizvodi
IDProizvoda
Vrsta
Cena
Opis

2.Slike
IDSlike
IDProizvoda
URLSlike

3.Exkluzivno
IDEx
IDProizvoda

Hteo bih da select upit vrati sve proizvode iz tabele Exkluzivno sa svim njihovim podacima kao i slikom. Problem mi je sto Jedan proizvod moze imati vise slika pa kao rezultat upita dobijem proizvode koji se ponavljaju onoliko puta koliko ima slika tog proizvoda u tabeli Slike.

Code:

SELECT DISTINCT Proizvodi.IDProizvoda, Proizvodi.Vrsta, Proizvodi.Cena, Proizvodi.Opis, Slike.URLSlike
FROM ((Proizvodi INNER JOIN Exkluzivno ON Proizvodi.IDProizvoda = Exkluzivno.IDProizvoda) INNER JOIN
Slike ON Proizvodi.IDProizvoda = Slike.IDProizvoda)


Probao sam ovako ali dobijem gore navedeni problem.

Zna li neko resenje?
[ chachka @ 12.09.2007. 22:47 ] @
Predpostavljam da za jedan proizvod hoćeš da ti bude "vraćena" jedna slika. Na koji način favorizuješ jednu sliku u odnosu na ostale slike istog proizvoda?
[ almisa @ 13.09.2007. 14:15 ] @
Nije mi uopste toliko bitno koju sliku ce uzeti, moze recimo prvu koja je uneta ili bilo koji drugi kriterijum ako je neophodno. Bitno je samo da prikaze jednu sliku.

Zna li neko kako to da uradim?
[ Fedya @ 13.09.2007. 14:28 ] @
Nisam testirao ali trebalo bi ti nesto kao

SELECT Proizvodi.IDProizvoda, Proizvodi.Vrsta, Proizvodi.Cena, Proizvodi.Opis,
(SELECT TOP 1 UrlSlike FROM Slike WHERE sl.idprozivoda = pr.idproizvoda) AS URLSlike
FROM proizvod pr
JOIN Exkluzivno ex on pr.idproizvoda = ex.idproizvoda
[ almisa @ 13.09.2007. 20:14 ] @
To je to. Hvala puno.
[ priki @ 14.09.2007. 21:28 ] @
Citat:
Nije mi uopste toliko bitno koju sliku ce uzeti, moze recimo prvu koja je uneta ili bilo koji drugi kriterijum ako je neophodno. Bitno je samo da prikaze jednu sliku.


ovo ti nije bar dobra stvar jer moraš imati neki način da
odrediš koja ti je "default" slika

jer ako tabela nema klasterovan index, svaki put će ti vratiti drugu sliku
[ Fedya @ 17.09.2007. 09:44 ] @
Kako ce vratiti drugu sliku?
Uvek ce vracati prvu sliku koja je uneta u tabelu za taj proizvod.