[ leon123 @ 14.09.2007. 05:20 ] @
Sajt je sledeci
www.stripoteka.com
Izradjen ja na wordpress-u 2.2 kod je css i xhtml valid, sajt je funkcionalan dakle ostaje pitanje samog izgleda koji moze da se svidja ili ne. O tome bih zeleo da cujem kritike :)
[ mOFme @ 19.09.2007. 18:44 ] @
Moram samo naglasti da ne znam raditi u WP/joomla/CMS-ovima , tako da taj deo cu preskociti u kritici

Dizjan : jednostavan , jasan i bez previse boja .To je dobro.
Sad kakve ambicije imas ti od ovog sajta ... tako cu i gledati na sam dizjan .
Ako je cisto da imas sajt onda je ovo sasvim ok , a ako zbog zarade - ja bih ga malo preuredio (nadji vec neki postojeci strip template pa ukradi malo ideja ) .Srpski sajt ti nece doneti zaradu , predlazem English ( ili oba jezika )


[ TrifunTrifun @ 28.12.2007. 21:12 ] @
Nisam nasao neko bolje mjesto za pitanje, a nebi da otvaram novu temu.

Rijec je o maloj ponudi za posao

Prije pola godine počeo sam da pišem blog. Ustvari, iskoristio sam blog platformu da objavljujem stručne tekstove o tehnologiji hrane. Sve je počelo sa tim entuzijazmom da popravim očajno stanje po pitanju stručne literature na našem vebu. Lagano je rasla posjeta i zabilježio sam lijep uspjeh (treba li da napomenem da jedno tri mjeseca nisam spavao radeći samo to). Naravno nije to neka velika posjeta (u prosjeku 200 unikatnih i 1000 otvorenih stranica dnevno), ali s obzirom na tematiku nije loše.

Da skratim, sajt je postao popularan među branšom (tehnolozima) i profe su ga primjetile i naravno odmah našle ozbiljne zamjerke, i to po pitanju navođenja literature. Naravno, tekstovi su bili moji, ali sam koristio njihove knjige, a to nisam naveo. Naravno tu su i greške u tekstovima i slično. Pošto je trebalo mnogo toga da se mijenja, a i počeo sam da radim na fakultetu (čitaj: treba živjeti sa kivnim profesorima), a i nisam bio na svom domenu, pa mi je i to izgledalo amaterski, odlučio sam sve da obrišem.

E sad bih sve da krenem ispočetka, ali naravno ozbiljnije i profesionalnije. Možda ću jednog dana ubijediti i profesore koliko je to bitno pojaviti se na internetu. Možda nađem još kolega koji imaju entuzijazma da uradimo nešto pozitivno za našu struku, nauku pa i kulturu na kraju krajeva.

Za ono vremena koliko sam imao blog, shavtio sam da sve moram sam, ali kad se napravi uspjeh, svi će doći (moram da budem kivan na kolege, ne znam koliko puta sam ih pozvao da se pridruže, ali svi imaju izuzetno visoko mišljenje o svojim radovima i nikakvu moralnu prepreku da skinu po koji moj tekst sa neta, uh).

E, konačno i pitanje. Htio bih da pokrenem WordPress na svom domenu. Znam da je instalacija WP jednostavna. Čitao sam o tome. Ali ipak, ja sam amater, a želim da napravim nešto čime ću se dugo vremena baviti.

Zato sam odlučio da to dam nekom profesionalcu, ili bar nekome ko se time duže bavi i ima nekog iskustva. Nije samo riječ o instalaciji WP, već i o hostingu (vidim da se mnogi žale na usluge hostinga, a ja nebi da naletim), malom preuređenju šablona, instalaciji nekih antispam programa, prijavi na pretraživace, i slično. Dodao bih i forum.
Znam da bih za sve ovo mogao da kopam po forumima, ali bih se onda više bavio učenjem CSS-a i HTML-a, a ne stručnim tekstovima o proizvodnji hrane.

Jednostavno jedan čovjek ne može znati sve. Postoje ljudi koji se bave time i prodaju to svoje znanje.

Ja živim u Novom Sadu.

Ako je neko zainteresovan da ovo odradimo za vrijeme praznika neka mi se javi preko privatnih poruka, da se dogovorimo o detaljima i cijeni.

Unaprijed hvala