[ Zekica @ 28.08.2003. 15:22 ] @
Dakle, skinuo sam paket unicode komponenti TNT-Unicode, i one veoma lepo rade (windows 2000/XP), jer windows 9x nema podršku za unicode.

Preko API funkcije TextOutW se jednostavno može ispisati unicode tekst na bilo kojem canvas-u.

Kada pokušam ispišem tekst na canvas-u štampača (Printer.Canvas), izlaze samo karakteri iz WESTERN charseta, a recimo č,ć,ž,đ ne, ostaje samo prazan prostor...

U čemu je problem? Da li je do drajvera za štampač ili Delphi-jevog interfejsa za štampač ili ???

Ovo mi treba hitno....

Unapred hvala.
[ Bojan Kopanja @ 29.08.2003. 00:29 ] @
Mislim da je definitivno do Delphija, tj, drajveri za stampac su ti verovatno OK.
[ silverglider @ 29.08.2003. 10:05 ] @
Pogledaj ti i podesavanja u drajveru stamapaca. Ne da mislim da je drajver "los", nego opcije. Neki stampaci, na primer, imaju svoj fontove i drajver odredi koji mu je od tih fontova "najslicniji" i njime stampa. Najverovatnije to nije ono sto ti hoces.
Drugi nacin jeste download koriscenih fontova do stampaca. Ovo samo u slucaju da on ima svoj procesor i memoriju (non-GDI laseri uglavnom) i da je podeseno da "printout" fomira stampac, a ne maticni racunar. Posto nisi ni naveo koji je printer u pitanju...
Treci nacin, verovatno ono sto bi ti trebao da potrazis, je opcija "print truetype as graphics".