[ Ivan Stanojevic @ 28.08.2003. 16:42 ] @
treba mi potpuno iskljucenje menija koji se pojavljuje kada se uradi klik desnim dugmetom misa preko flash fajla

uspeo sam preko javascripte da uhvatim event i da ga 'ponistim' kada je u pitanju IE , ali ne radi mi skripta u drugim browserima

ima li ko iskustva na tom polju

ovo mi je potrebno da bih napravio custom meni koji bi se pokretao desnim klikom misa u flashu...
[ manca @ 28.08.2003. 17:52 ] @
probaj na
Flashkitu
ja ne znam to, ali tamo ces 100% naci samo malo potrazi!
[ Miroslav Strugarevic @ 28.08.2003. 19:17 ] @
Mislis da se nista ne pojavljuje.. To dosada nisam video.. Znam da moze da se izgasi veci deo menija..
[ vezeri @ 28.08.2003. 20:35 ] @
Ja mislim da je nemoguce da se potpuno iskljuci desni klik u Flashu.Moguce je jedino ako Flash exportujes kao Projector tj. .exe fajl,ali to vec nije za web zbog
velicine fajla.
[ Lunatic @ 28.08.2003. 20:45 ] @
mrzi me da trazim link ali shockwaver je postavljao na dizajn zoni tako nesto.. ako ne nadjes javi se na pp da ti posaljem fajl ako ga nadjem(ali kolko se secam to radi samo u IE i to ne u svim verzijama)
[ milanvla @ 28.08.2003. 21:01 ] @
evo brate ovako

na html stranicu tako gde pozivas flash dodaj ovo


<param name="menu" value="false">

odmah ispod
<param name="quality" value="high">
Pzodrav
Milan
[ Ivan Stanojevic @ 28.08.2003. 22:45 ] @
Lunatic
:::
za IE sam nasao resenje, interesuje me netscape i mozila najvise
ako imas link postavi ga da pogledam ... pretrazio sam ceo net danas i nigde resenja za netscape i sl.

:::
manca

na flashkitu nema toga
:::
moguce je potpuno iskljuciti meni u IE, ali nisam siguran u ostalim browserima....

milanvla
:::
procitaj prvo par prethodnih poruka pre nego sto odgovoris


pozdrav
[ vezeri @ 29.08.2003. 14:32 ] @
Ako neko nadje resenje mogao bi da da neki link jer i mene zaista zanima kako da
se ovo odradi u flashu.
[ Bojan Basic @ 30.08.2003. 00:05 ] @
Pomoću ActionScript-a u Flash-u ne može, bar dok ne izađe novi Flash. Koliko sam shvatio, tebi nije bitno da li će biti u Flash-u ili ne, samo bi trebalo da radi i na drugim browser-ima. Onda probaj ovaj script, koji je inače pisan za slike, treba ga malo izmeniti (umesto slika staviti za flash animacije). Skript bi trebao da radi za sve browser-e.
Code:
<script language="JavaScript1.2">

var clickmessage="Right click disabled on images!"

function disableclick(e) {
if (document.all) {
if (event.button==2||event.button==3) {
if (event.srcElement.tagName=="IMG"){
alert(clickmessage);
return false;
}
}
}
else if (document.layers) {
if (e.which == 3) {
alert(clickmessage);
return false;
}
}
else if (document.getElementById){
if (e.which==3&&e.target.tagName=="IMG"){
alert(clickmessage)
return false
}
}
}

function associateimages(){
for(i=0;i<document.images.length;i++)
document.images[i].onmousedown=disableclick;
}

if (document.all)
document.onmousedown=disableclick
else if (document.getElementById)
document.onmouseup=disableclick
else if (document.layers)
associateimages()
</script>
[ virtual @ 30.08.2003. 13:07 ] @
http://shock.globbo.org/tmp/rightclick/

Da, mr. Shock in action...

mislim da ce da posluzi...

Imas Fla na Owidovom Play.ground-u
http://www.ground.gr/play

<edit>PS Pardon, sad sam se setio da je i ovo IE fora, soz : )</edit>
[ bozesacuvaj @ 12.09.2003. 01:21 ] @
Znam da ovaj moj odgovor nije onaj koji se trazi ali je tematski povezan pa moze biti korisno onima koji ne znaju. A to je da ce novi flash player 7, jednostavno putem actionscripta, omogucavati da se meni na desni klik potpuno customizira. To znaci da ce se moci dinamicki odredjivati sadrzaj menija s obzirom na to na koji smo object kliknuli i kada (recimo ako kliknemo iznad nekog loadanog swf-a moci cemo u meni staviti stop i play koje ce biti event za pokretanje koda u kojem je funkcije stop() i play() i sl. A u istom movieu ako kliknemo iznad nekog drugog objekta meni moze sadrzavati neke druge opcije.) Ono sto se nece moci ukloniti je: about Macromedia Flash Player...