[ LOW @ 16.09.2007. 11:06 ] @
Pozdrav,

Imam jednu nedoumicu, pa ako bi neko iskusniji mogao da mi pomogne.

Imam jedan domain malo starijeg datuma i na njemu blog koji ima oko 100uniq posete dnevno. Neke strane su u google indexu i od tamo mi dolazi 90% traffica. E sad, ja bih zeleo da oborim taj blog i podignem nesto drugo, kako ce google reagovati na to, zanima me hoce li normalno indexirati novi site ili moze da pravi prob ?

Thanks.
[ inzenjer2005 @ 16.09.2007. 12:46 ] @
Nece ti Google praviti problem, slobodno to brisi i pravi novi site, tj. ja ne bih to brisao dok ne bude spreman novi site za upload na server.
[ old @ 17.09.2007. 12:50 ] @
Em je "odležalo", em ima traffic. Takve stvari ljudi kupuju, štata je to bacati.
Stavi novo na poddomen ili u drugi folder, ili čak na novi domen...
[ LOW @ 17.09.2007. 17:53 ] @
Upravu si, ipak neto vredi, sredicu i stavicu Ads da vidim kako ce ici.
Mislim da mogu da ga sredim i znatno dignem traffic.

Zanima me kako se odredjuje vrednost strane (domain + site) pri prodaji?
Starost sajta, kvalitet sadrzaja, jedinstven sadrzaj, kvalitet poseta,, odakle dolaze, ciljne reci za koje sajt izlazi, broj uniq poseta... potencijal?
Jesam propustio nesto ?

Zanima me da li da bi prodao neki sajt mora da je on pre toga donosio neku lovu? ads, affiliate, bilo sta ?
[ inzenjer2005 @ 17.09.2007. 19:17 ] @
Sa ovim novim pitanjima si krenuo u off. U principu odgovori na ta pitanja u vezi prodaje sajta vec postoje na ES foruma, samo treba da ih malo potrazis, a pozeljno je da je sajt donosio neku zaradu pre prodaje, pa se najcesce na osnovu toga i racuna vrednosta sajta tako sto se prosecna mesecna zarada pomnozi sa najcesce 6 do 12, mada ima uvek i izuzetaka, a ako ti sajt ne donosi nikakvu zaradu, tesko da ces ga bilo kome prodati. Ja licno nikad ne bih kupio sajt koji ima posecenost koju si ti naveo za tvoj sajt, jer to mogu da napravim bez problema i na novom domenu sa bilo kakvim originalnim sadrzajem.
[ LOW @ 17.09.2007. 19:37 ] @
@Tanaskovic Vojislav

Ivinjavam se sto sam skrenuo malo sa teme.
Tesko da bih mogao da prodam ovaj sajt ovakav kakav jeste ali za par meseci cu da ga sredim.

Idem u pretragu foruma posto ti rece da je vec bilo reci o tome.
Hvala da odgovorima.
[ old @ 19.09.2007. 13:07 ] @
Citat:
LOW: ...

Zanima me kako se odredjuje vrednost strane (domain + site) pri prodaji?
Starost sajta, kvalitet sadrzaja, jedinstven sadrzaj, kvalitet poseta,, odakle dolaze, ciljne reci za koje sajt izlazi, broj uniq poseta... potencijal?
Jesam propustio nesto ? ...


Jesi
Da li je indeksiran u DMOZ katalogu (i sličnim); koliko i odakle ima linkova na sajt;
Page rank; Alexa ranking;
eventualne značajne pozicije na pretraživačima;
eventualna vrednost imena domena bez obzira na sadržaj;
tema.
I naravno jezik.

Nije neophodno da imaš profit. Neki kupuju sajt samo zbog "odležalog" domena, a "preoru" sadržaj.