[ vucko1985 @ 28.08.2003. 22:32 ] @
Linux imam otprilike pola dana i nemam apsolutno nikakvo predynanje. Prsao sam pre svega ybog koriscenja interneta, a bas to mi je onemoguceno jer ne znam da konfigurisem modem. Instalirao sam Mandrake 9.1 a ima Lucent Agree Winmodem, v92 (mada mislim da to nema veze). Takodje ne znam kako da konfigurisem integrisanu muzicku karticu na ploci KT3 ultra, radi se o ac97. Ajde pomozite totalnom pocetniku koji ima volje da potpuno predje na linux.
[ vucko1985 @ 28.08.2003. 23:09 ] @
Evo necega sto sam u medjuvremenu otkrio, a to je da je izdanje koje koristim 2.4.21-013mdk
a masina i686.
[ Bojan Kopanja @ 29.08.2003. 00:20 ] @
Evo i lepe vesti za tebe: "Lucent Agere cip NIJE podrzan drajverima za Linux, tako nema sanse da ga nateras da radi ( veruj mi imao sam ga do pre 3 dana )."

Moja preporuka ti je da pokusas da nadjes neki stari ISA ( ako imas te slotove ) modem koji besprekorno radi ( ja sam nabavio Rockvell ISA 56k i radi savrseno ), a ako nemas ISA slot onda nabavi neki externi modem ( koji se spaja na serijski port, posto su USB modemi u 99% slucajeva softverski, pa ti opet ne znace mnogo ).

Srecno sa potragom !
[ vladimir_zecevic @ 29.08.2003. 00:59 ] @
Ma koliko se ja secam trebalo bi da ima drivera za Lucent idi na www.mandrake.co.yu pa proveri tamo mislim da ima link, ako ne google pa trazi...
[ vucko1985 @ 29.08.2003. 09:57 ] @
Ma siguran sam da moze, samo ne znam kako.
[ Bojan Kopanja @ 29.08.2003. 20:25 ] @
@ Vladimir_Zevic:


Pa, pazi Lucent jeste podrzan, ali Agere cip konkretno nije, i to ti je 1000000% ( milion posto ) tako!
[ BakiJ @ 29.08.2003. 21:07 ] @
Lucent <=> Agere (ko ne zna matematiku, ekvivalentno jedno je staro ime, drugo je novo). Fora je u V92 - drajveri za taj modem se očekuju već 6-7 meseci, al' nikako da stignu 8(.
Za zvucnu treba da znaš koji je čipset (u konzoli otkucaš lspci - ispiše ti razne podatke), pa ćeš videti i koji je modem i koja je zvučna - onda viči za pomoć.
Toliko.
[ anon676 @ 30.08.2003. 00:57 ] @
Hmmm ovako, imam istu integrisanu zvucnu karticu. Resenje ti je Linux Kernel => 2.4.20. Ukljucis u Sound podrsci kao modul ac97 zvucnu i iskofigurises njeno 'pokretanje' (da se ne cimas rucno da editujes /etc/modules.conf) pomocu 'system'.
A sto se tice lucenta, negde po netu se moze naci jedan fin lucentov drajver koji moras da rekompajliras za svoje jezgro. Potrazi na www.rpmfind.net (srpm). Pozdrav.
[ vucko1985 @ 30.08.2003. 21:57 ] @
Zvucnu sam nekako namestio, sad samo jos modem.
[ vucko1985 @ 30.08.2003. 23:25 ] @
Citat:
dpanic:
Hmmm ovako, imam istu integrisanu zvucnu karticu. Resenje ti je Linux Kernel => 2.4.20. Ukljucis u Sound podrsci kao modul ac97 zvucnu i iskofigurises njeno 'pokretanje' (da se ne cimas rucno da editujes /etc/modules.conf) pomocu 'system'.
A sto se tice lucenta, negde po netu se moze naci jedan fin lucentov drajver koji moras da rekompajliras za svoje jezgro. Potrazi na www.rpmfind.net (srpm). Pozdrav.


E to bi bilo jako lepo da ja znam da rekompajliram.
[ anon676 @ 31.08.2003. 02:08 ] @
E pa sta da ti kazem, necu da budem grub, ali stvarno ne zelim da ti crtam o tome...koristi google.com pretrazi ovaj forum itd, procitaj Es Pravilnik
[ vucko1985 @ 31.08.2003. 11:04 ] @
OK, za kompajliranje sam se snasao, probao sa drajverom sa linmodems-a i ne radi.
[ stale85 @ 01.09.2003. 05:56 ] @
Pogledaj koji ti je čip na modemu. Jer ja sam isto skoro kupio lucentov modem i prodao što bi i tebi preporučio. Ali ima nekih softverskih za koje se prave oficijalni OS drajveri.
Ovde ti je sajt sa tim drajverima pogledaj http://www.linuxant.com.
A da bi znao da li ti je modem podžan idi na http://free.hostdepartment.com/g/gromitkc/pci_list.html
A za više informacija bi ti preporučio sajt http://www.linmodems.org/.
[ alfa85 @ 06.09.2003. 17:12 ] @
Citat:
Strog:
@ Vladimir_Zevic:


Za zvucnu treba da znaš koji je čipset (u konzoli otkucaš lspci - ispiše ti razne podatke), pa ćeš videti i koji je modem i koja je zvučna - onda viči za pomoć.


Modem sam naterao da radi ali muzicku jos nisam. Evo sta mi je odgovor na komandu:

Multimedia audio controller: VIA Technologies, Inc. VT8233 AC97 Audio Co ntroller
[ brainkilla @ 08.09.2003. 19:57 ] @
Dakle, Lucent/Agere v92 sigurno ne radi jer sam imao taj modem, i zamenio ga za stariji model koji na komandu lspci odgovara Lucent LT WinModem, i sa drajverima je proradio onog momenta kad sam ga ubacio u slot. Takodje, mora se imati instaliran kernel. U mdk9.1 po instalaciji zvucna ac97 je prepoznata, samo je u aumix postavljena na mute all, sigurno je tako jer imam istu plocu na kojoj sve radi , samo uz malo paznje treba pristupiti svemu.