[ Miroslav Jeftić @ 17.09.2007. 09:42 ] @
Radim u jednom povećem dokumentu, oko 400 strana sa puno slika. Kad god hoću nešto da uradim (označim tekst, kliknem na drugi pasus itd) procesor zakuca na 100% (tačnije na 50%, ali pošto je dual core procesor, onda bih rekao da jedno jezgro zakucava na 100% tokom par sekundi). Tako da za svaku radnju moram da sačekam nekih 3, 4-5 sekundi dok dokument "dođe sebi". Naizgled nije ozbiljno, ali kad se to sve zbroji, dobije se utisak kao da radim na nekom kršu od kompjutera, a ne na x2 3800+ sa 2GB rama. Je l' to normalno, ili možda može negde nešto da se podesi da to radi malo brže? Hvala~
[ drvlada75 @ 17.09.2007. 09:48 ] @
Ja bih rekao da je normalno. Mozda bi ti starija verzija Microsoft office 2000, bolje i brze radila.
[ Miroslav Jeftić @ 17.09.2007. 10:24 ] @
Bah... to otpada. Ima li još neki predlog možda?
[ Jpeca @ 17.09.2007. 11:01 ] @
Možeš da proveriš da li ti je isključena provera spelovanja i gramatika i razne autocorrect opcije, koje ti ni su potrebne.

Takođe dešava se da se tokom rada u Word dokumentu nakupi raznoraznih izmena - u tom slučaju pomaže da se otvori novi dokument i u njega iskopira (Select All/Copy - Paste) ceo prethodni dokument. Dešava se da se dokument dosta skrati - da li će biti brže ne znam.

Za dugačke dokument postoji mogućnost (i preporučljivo je) i da se dokument podeli na manje celine - poglavlja, a da se konačni tekst objedini kroz master dokument.

Pošto imaš dosta operativne memorije proveri da li ti je korišćenje optimizovano u Windowsu.

http://support.microsoft.com/kb/827101
[ Miroslav Jeftić @ 17.09.2007. 11:54 ] @
Mislim da sam to već poisključivao. Problem je što je taj word dokument nastao od konvertovanog PDF-a (što je samo za sebe noćna mora). Tako da kad ga delim u celine i posle spajam, često se desi da mi se sve sje*e i bukvalno "razleti" po dokumentu, tabele naročito, pa tako da izbegavam kad god mogu. Inače hvala za link, proučiću.