[ VVnoob @ 17.09.2007. 20:30 ] @
Ajde na molbu old-a ( a starije treba slusati, bar tako su me ucili u skoli ) otvaram topic o google proxy bowlingu.
A moram da priznam i da me kopka taj koristan post koji je obecan od old-a.

Citat:
Zadnjih dana me fascinira "google proxy bowling" i koliko je to jednostavno i kako google nista ne preduzima po tom pitanju. Googlajte malo o tome, ima sta da se nauci, a moze se zloupotrebljavati na neverovatne nacine.
Sve je pocelo tako sto je neki tip ( necu da odajem BH ) "iskuglao" jedan ( sasvim slucajno, moj ) sajt.
Neverovatno jednostavna a ubitacna tehnika, skines cgi proxy skriptu, napravis proxy server, i "surfujes" zrtvin sajt preko njega, cgi skripta zameni zrtvine reklame sa tvojim, preradi unutrasnje linkove..... i samo preostaje da ove proxy linkove indexujues i nabavis backlinks za njih. Google kazni zrtvin sajt zbog dupliranog kontenta jer pretpostavlja da je "proxy" sajt u stvari originalan.
Nedopustiv bug u google algoritmu. Ali sto je jos gore kompanija kao google nista po tom pitanju ( ne moze? ) neradi.
[ cika007 @ 18.09.2007. 00:02 ] @
A nadamo se da ce neko i da zatvori ovaj topik.
[ ||NeX|| @ 18.09.2007. 10:56 ] @
Evo kako se zastiti: http://www.seoegghead.com/blog...google-proxy-hacking-p210.html
[ old @ 21.09.2007. 14:19 ] @
"Black hat seo" mi nije jača strana

Ali čini mi se da te tema zanima, pa su šanse veće, a svakako ima više reda u temama, kad se postavi zasebno.

Ja tu nemam šta da napišem za sada, osim eventualno mišljenja o "black hat" globalno: retko je produktivno fokusirati se na obaranje onih ispred umesto na podizanje sopstvenog rejtinga. Taj će kad-tad da se vrati, a uvek može i neko drugi (ne onaj očekivani) da ga zameni.

Drugačije rečeno, zdravije je boriti se protiv kompleta konkurenata nego protiv samo onih koji su trenutno ispred.

Ne zna se da li bi on otpao i sam; ne zna se ko je na pragu da se ubaci ispred. Zna se da neko jeste.



[ VVnoob @ 23.09.2007. 00:13 ] @
Ali imam ja nesto novo da kazem o proxy bowlingu :

Radi fantasticno

A evo i kako :

skines cgi proxy na http://www.jmarshall.com/tools/cgiproxy/
instalujes ga, izmenjas configuraciju po tvojoj potrebi....
Nadjes "zrtvu" sajt, "prelistas" ga ( za lakse "listanje" mozes da koristis neki bot koji "kupi" i sejvuje url-ove ili Imacro plugin na firefoxu ) i indeksujes "tvoj" sajt ( zrtvin preko tvog proxija ) i gotovo. Zrtva pada na serpu a ponekad i ispada iz indexa googla, a ti zaradjujes na tvojim reklamama ( jer ovaj proxy zameni "zrtvine" reklame tvojim ). Zasto? - bug u google algoritnu koji se "zbuni" i pretpostavi da je tvoj proxy sajt original, a "zrtvin" duplikat.

Gotovo, dok on ( zrtva ) dodje "sebi" ti si zaradio xxx$ ( obavezno registrovati domen za proxy sa skrivenim ili laznim whois-om i nemojte ovo raditi sa nekim velikim sajtom, nego nekim manjim ali dobro fokusiranim na neku isplativu nisu )

E to je blackhat ! ( inace ovo je prvo javno i exkluzivno uputstvo ( howto ) google cgi proxy bowling na net - u, oni koji to rade cute o ovom jer debelo zaradjuju )

Inace po Matt Cuttsu i kupovina linkova je blackhat....

[Ovu poruku je menjao VVnoob dana 23.09.2007. u 01:30 GMT+1]
[ old @ 23.09.2007. 03:29 ] @
Kupovina linkova je umetnost; sa relevantnih sajtova nije black hat, a sa nerelevantnih bi bilo bacanje para.

Cutts-a ne bi puštali da govori ništa, kada ne bi govorio samo stvari koje idu u korist firme. (A pročita se dosta između redova kod njega pa im je bolje da ga povuku! Napravio im je više štete nego koristi. Dobar SE optimizer, kad može da sagleda Google-ove algoritme, može i da prepozna kada Cutts blefira, čega se boji, šta je bitno i šta nije...)

PS

Nailazi momenat kada će i kupovina linkova postati prevaziđena, kontraproduktivna tehnika. Već sada je prostor znatno sužen. (Ovo kažem jer neko će pročitati ovaj post i kroz par meseci/godina, pa da ne ostane sa pogrešnom slikom.)
[ VVnoob @ 23.09.2007. 19:56 ] @
Mislis na ovo http://www.text-link-ads.com ?

U kupovini linkova ima jedan mali problencic. Ko je lud da prijavi googlu da je kupio link ? Trgovina linkovima je isto profitabilan biznis, ako drzis jezik za zubima.
A upravo google apeluje na webajstore da prijave ako kupe ili probaju link. Ponovicu jos jednom, ima li morona sto prijave googlu - dobar dan, dobar dan, znate ja sam upravo prodao link za 15$ mesecno tom i tom....

A isplativo je, napravis brdo parasite wordpres blogova, skrepujes content, sacekas da ga google indexuje i prodajes linkove preko gore navedene firme. Placaju odlicno, znam iz licnog iskustva.

I sta tu google moze?

Ama bas nista !