[ zof @ 17.09.2007. 20:44 ] @
... molio bih za komentare, predloge, savete, kritike za ovu moju prezentaciju www.tutorijali.org ... naravno jos uvek je u razvoju ali za pocetak ... sta mislite ....

hvala unapred...
[ mOFme @ 19.09.2007. 13:43 ] @
Sajt ti je na pravi pogled je ok , solidan dizajn . Sto se tice dizajna odlicno ,a sad tehnicka strana ..... mogao si i bolje . Zamera ti na tim tablama kojima se grozim ( da , nekad sam ih i ja koristio al' oni su izasli iz moda ... davno ) jer imas nesto sto se zove css . Css cuda pravi kao sto neko rece .

Znaci preradio bih ga u css ,taj tvoj template .
Drugo, flash navigacije i slicno tome ne volim uopste da vidim na svom/tudjem sajtu ( sem ako nisu svrsi reklame/banera) jer kao prvo lose je za SEO tj bot ne vidi to ( kao i javu) ... i tako ti onda sebe uskarcujes brzim indeksiranjem na SE.
Postoji slican css menu tom sto imas na sajtu , guglaj

Trece, gledam i nisam siguran : jel ovo sa mysql bazom sajt ili si ovo radio samo sa php include kodom ? Pitam jer vidim da svaka stranica ima 'naziv' ( sto je pohvalo jer to odlicno za SEO ) .

[ zof @ 19.09.2007. 14:05 ] @
... pre svega zahvaljujem puno na komentaru i savetima ...
... definitivno cu poslusati taj savet i preraditi ga u css ... sto se tice flasha, u potpunosti se slazem sa tobom da je los za SEO ali moras se sloziti da ovaj mali flash nece puno uticati na indeksiranje strane, a pritom vizuelno izgleda OK ... nema bazu, radio sam samo sa php include kodom ... Hvala jos jednom
[ mOFme @ 19.09.2007. 18:28 ] @
Nema na cemu i drugi put

btw ono za flash ... nema veze manji/veci flash na sajtu , trik je u tome sto bukvalno flash ne cita bot i ostajes ne indeksiran ononm brzinom kojom bi trebao na SE (los je po SEO ). TE LINKOVE BOT NECE VIDETI , a tu je ceo problem (mislim videce al .... to usporava razvoj sajta i samo rangiranja istog ).
Ja ti predlazme da promenis to u neki css menu (imas krs tutorijala za to , znas i sam ) .

pozdrav
[ ajdeBre @ 20.09.2007. 09:13 ] @
Da ne ponavljam ono sto ti je rekao mOFme, sve to stoji, samo ne razumem jos i sta ce ti onoliki slice-ovi??
[ zof @ 20.09.2007. 11:27 ] @
... pa bilo je tu vise verzija ... ova se najbrze ucitavala na netu ... a css verzija je u izradi ...
[ zof @ 21.09.2007. 13:05 ] @
na http://tutorijali.barac.org sam postavio index stranu preradjenu u css ... nisam bas vican css-u pa bih molio savet dali je to OK ... napominjem da je samo index strana gotova linkovi ne funkcionisu ... i jos jedno pitanje koja je konkretna prednost css i zasto webmasteri izbegavaju tabele ... hvala unapred ...
[ mOFme @ 21.09.2007. 18:12 ] @
Ne ja i dalje vidim ostatke table ... u body-u
Code:

<BODY BGCOLOR=#FFFFFF LEFTMARGIN=0 TOPMARGIN=0 MARGINWIDTH=0 MARGINHEIGHT=0>



No ,kao sto sam rekao table ... su prevazidjen nacina rada u html i to po nekima malo odbija bot kad cache-je tvoj sajt ( ja iskreno i nisam primetio razliku ) . Css kao sto rekoh cini cuda

E , sad ti se nemoras uopste odreci onog sliced u template-u .... lol mozes ti to u css isto uraditi .

evo ti mali primer :



Code:

h5 {
    font: bold 16px "Trebuchet MS", Arial, Tahoma, Verdana;
    line-height: 25px;
    height: 25px;
    vertical-align: middle;
    background: #FFFFFF url(newitmes_files/stories-line-2.gif) repeat-x left;
    padding: 0 0 0 5px;
    margin: 0 0 3px 0;
    color: #003873;
    text-align: left;
    line-height: 25px;
    border-bottom: 1px solid #4BADF5;
    
}
h5 a {
      font: bold 16px "Trebuchet MS", Arial, Tahoma, Verdana;
      color: #0B7BCE;
      line-height: 25px;
      height: 25px;
      vertical-align: middle;
      text-decoration: none;
}
h5 a:hover {
      font: bold 16px "Trebuchet MS", Arial, Tahoma, Verdana;
      color: #0B7BCE;
      line-height: 25px;
      height: 25px;
      vertical-align: middle;
      text-decoration: none;


vidis ovaj h5 .... e pa u pozadni ide ( background: #FFFFFF url(newitmes_files/stories-line-2.gif) repeat-x left; ) stories-line-2.gif ... i dobijas isit efekat kao sa tablom u bg-u .


tako umesto h5 mozes praviti neki div ... znaci

Code:

.flashbox

      height: 125px;
      width: 125px;
      background: #FFFFFF url(newitmes_files/stories-line-2.gif) repeat-x left ;




i tako dalje ....
[ zof @ 21.09.2007. 18:34 ] @
... he, he ... hvala ... nisam video to je bas bio ostatak ... izmenio sam ... hmmm ... sad mi je i to jasno ... samo mi se nekako cini da cu imati manje posla ako smanjim broj slice, u onom mom prvom site imam ih jako punooooo ... probacemo nesto ... hvala punooooooooo