[ irfannp @ 19.09.2007. 11:13 ] @
Moze li neko da mi kaze kako ubacim ROM,ranije sam mogao da ubacim ali sada nece, krene da ubacuje i stane kaze da ne moze da instalira neke fajlove u tel.ne znam u cemu je problem ranije je sve islo ko podmazano,ujedno ako neko moze da ubaci tutorijal za kompletno ubacivanje ROM-a na srpskom jeziku.
[ Tehnoman @ 19.09.2007. 12:14 ] @
Polako samo.... I bez panike. I meni je prilikom ubacivanja novog SW-a prijavio da ne moze da iskopira itd itd...

Tutorijal je jako jednostavan ali ga nema na srpskom. Iz mog iskustva nabolje je da prvo ubacis WM5 bez vendor ID-a.
(Na xda-developers je postojao link na rapidshare sa kojeg sam ja skinuo pre dva dana ali vise ne radi.).

Probaj

http://tom-love.net/Rom/Prophet/WM6.0/Prophet_PV_Temp.zip

password je: PDAVIET

raspakuj i startuj onaj prema tvom uredjaju G3 ili G4. Nakon instalacije ne diras S200 neka stoji sa onom porukom da
tapnes po ekranu. Sledece sto sam ja uradio je da sam uradio ubacio sam original rom

http://rapidshare.com/files/41...4_024721_QtekWWE_Ship.exe.html

i nakon toga otkacio sa usb-a i uradio hard-reset. Sam se restartovao nakon instalacije extend paketa i bio spreman za
ubacivanje WM6 u tri koraka kako je opisano na sajtu.

Ukoliko se zaglavi ili nesto "odbija poslusnost" kao sto se meni desilo da prijavi gresku prilikom kopiranja u poslednjem, trecem koraku,
i da se zamrzne na bootscreenu uradi sledec: samo ga otkaci sa usb-a, udji u bootloader mode (pritisnes i drzis cammera button i pritisnes reset)
pa sve od pocetka (WM5 bez vendor ID-a, itd itd..).





[ ninjaz @ 19.09.2007. 12:40 ] @
Mislim da ti je putanja do rom-a previse dugacka. Stavi folder sa rom-om na C:\ i probaj onda.

[ irfannp @ 20.09.2007. 01:55 ] @
Ok, hvala puno ,probacu ,pa vam javljam sta sam uradio
a kako mogu da znam dali je G3 ili G4 i koja je razlika
[ Tehnoman @ 20.09.2007. 08:01 ] @
Kada resetujes S200 ispisuje ti verziju SPL-a i IPL-a. Ako se zavrsava sa 000 (npr. 2.20.000) to je onda G3.
A ako se zavrsava na 0001 (npr. 2.09.0001) to je onda G4.

Razlike su hardverske na nivou DOC-a (Disk On Chip).
[ irfannp @ 20.09.2007. 11:03 ] @
Mene ispisuje 0001,onda je G4,dali je to bolje ili gore sto je G4.
[ Tehnoman @ 20.09.2007. 11:51 ] @
Citat:
irfannp: Mene ispisuje 0001,onda je G4,dali je to bolje ili gore sto je G4.


Nema "gore" ili "bolje". Isti su, sa stanovista korisnika. Samo u pojedinim situacijama treba paziti
koji flash file ubaciti.

[ Mobile P @ 28.09.2007. 19:59 ] @
Citat:
Tehnoman: Kada resetujes S200 ispisuje ti verziju SPL-a i IPL-a. Ako se zavrsava sa 000 (npr. 2.20.000) to je onda G3.
A ako se zavrsava na 0001 (npr. 2.09.0001) to je onda G4.

Razlike su hardverske na nivou DOC-a (Disk On Chip).



Zdravo,

Jel mozes da mi instaliras WM 6.0 na S200, naravno uz nadoknadu (jer bih ja potrosio dosta vremana kada bih sam to radio)
Ako si iz BG mogli bi da se nadjemo negde, da ponesem Lap top, pa da mi istaliras.
Ako si zainteresovan molim te da mi posaljes sms na 064 99 74693

Hvala.
[ By_KoRn @ 27.09.2008. 01:59 ] @
eh ovako rodak umene kupio qtek s200 i dobio ga na francuskom i svi mu rekli ne moze se prevest nemoguce i tako to.i ja ga donesem sebi i nako sat vremena nadem nesto instaliram i zastopa u boot loaderu ja ga otvorim na kompu nema nista prazan i dodem ovde poslusam tehnoman-a kojem sam sada veoma zahvalan samo sto mu ovaj prvi link nije radio al sam uspio nac na drugom mjestu cak sa istim i paswordom.odprve je sve uspijelo bez ikakve greske i bez problema radi OS.

tehnoman hvala na detaljnim upustvima i sad imam ugovor sa ovim sto rade sa pocketima da im prevodim vec sutra ocekujem neke.

Pozzz