[ vicko @ 20.09.2007. 16:28 ] @
Posjedujem odnedavno ovaj mobitel koji ima u sebi vec ugradeni gps i nokia navigator.Sa ovom navigacijom nisam bas zadovoljan,pa sam htio instalirat nesto drugo.Probao sam TOMTOM 6.01 i to radi,ali mi treba exsterni gps,znaci to otpada posto vec imam, integriran interni gps u mobitelu.Nasao sam i navigom,ali mi trazi registraciju.....!Ima li neko neki dobar savjet koji navigator instalirat u ovaj mobitel???

hvala lijepa





[mod]
Otvorena je posebna tema u Nokia forumu za ovaj telefon, pa sve buduće komentare postavljajte tamo:

http://www.elitesecurity.org/t297334-Nokia-Navigator

[LOCK]

[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 04.04.2008. u 16:27 GMT+1]
[ Pici man @ 21.09.2007. 12:08 ] @
Citat:
vicko: Posjedujem odnedavno ovaj mobitel koji ima u sebi vec ugradeni gps i nokia navigator.Sa ovom navigacijom nisam bas zadovoljan,pa sam htio instalirat nesto drugo.Probao sam TOMTOM 6.01 i to radi,ali mi treba exsterni gps,znaci to otpada posto vec imam, integriran interni gps u mobitelu.Nasao sam i navigom,ali mi trazi registraciju.....!Ima li neko neki dobar savjet koji navigator instalirat u ovaj mobitel??? hvala lijepa

Da se razumemo: kupio si telefon ali ne bi da kupuješ i potrebne aplikacije za navigaciju već bi da te neko uputi na mesto gde ima takvih programa bez da "traže registraciju" i još da rade sa internim GPS prijemnikom iz tvog telefona kako se ne bi zamajavao sa eksternim bluetooth risiverom, da ne govorimo o tome da bi bilo poželjno da imaju mape koje 100% podržavaju željenu teritoriju?
Valjda pre same kupovine telefona treba da se raspitamo šta radi a šta ne na njemu, da se bolje upoznamo sa njegovim hardverom i tim zastarelim GPS chip setom unutar istog, da proučimo koje mape imaju najbolju pokrivenost i najbolje su za korišćenje na Balkanu, ... pa tek onda krenemo u razmišljanje o kupovini istog i njegovoj eksploataciji uz upotrebu tone raspoloživog softvera za koji smo saznali=?

Pojavom Nokie N95 i njenog "nazovi" GPS-a pojavila se i gomila aplikacija koje nude mape, platformu za navigiranje i td., i td. Neke od istih rade čak i sa integrisanim GPS prijemnikom u ovim novim Symbian S60v3 uredjajima. Ovo je grubi spisak nekih na koje sam u zadnje vreme naleteo:

Smart2Go(Nokia Maps)
TomTom Mobile 6
Route66 Mobile7 v7.3.545
Mapking R12 2007
Cellcom Navigator v2.92.48
Navfone Pro v 1.2.7135
PAPAGO v1.51
Navigon.Mobile.Navigator
Nav4All 7.4.1
Wild-Mobile.SmartComGPS.v1.55
.............


Jedini je problem u svemu tome što se iste aplikacije moraju kupiti, jer ih niko ne deli besplatno kao što nije delio ni telefon takodje! Znači, kada "traži registraciju" onda se lepo ista plati i dobije se odgovarajući kod za ubaciti u to prazno polje kako dalje ne bi tražila registrovanje! ;-)
[ vicko @ 21.09.2007. 16:35 ] @
Citat:
Pici man:
Jedini je problem u svemu tome što se iste aplikacije moraju kupiti, jer ih niko ne deli besplatno kao što nije delio ni telefon takodje! Znači, kada "traži registraciju" onda se lepo ista plati i dobije se odgovarajući kod za ubaciti u to prazno polje kako dalje ne bi tražila registrovanje! ;-)


Tako je mestre!Upravo kako si gore naveo,kupio sam telefon,ali nebih kupovao ostale aplikacije,naravno ako je moguce???he..hee..Ma salim se,ja osobno posjedujem HTC P3300, u njemu je sve ,nemoram nista kupovat,jer sam sve kupio i platio naravno,ima ugraden gps i tomtom navigacija radi perfektno.Ma to ostavimo nastranu,ova gore navedena nokia 6110 je od mog prijatelja,kojemu sam i ja rekao ovo isto sto si ti gore napisao...!,ali rekoh probat cu se informirat,mozda se nesto nade,recimo, ja imam cracirani navigon 6 za pocket pc,zbog toga sam i mislio da bi moglo biti nesto i za symbian,ali ako nema..nema,zivot tece dalje..
Hvala ti puno na odgovoru i lijepi pozdrav iz Svice...

[mod]Obrisan nepotreban citat.[/mod]

[Ovu poruku je menjao -V-O-Y-A-G-E-R- dana 22.09.2007. u 14:20 GMT+1]
[ Pici man @ 21.09.2007. 20:30 ] @
Sve što sam ti ja nabrojao imaš "cracirano" i za telefon koji visi u naslovu ove teme samo ti nisam baš toliko providno ponudio linkove jer je to zabranjeno pravilnikom ovog foruma. Proguglaj malo, snadji se, uglavnom imaš info "iz prve ruke" da sve nabrojano može da se nadje i isprobava sa sve raspoloživim mapama ...
[ zoran.no1 @ 03.10.2007. 22:21 ] @
da li neko zna koja verzija TOM-TOMa radi sa integrisanim GPSom na nokiji 6110
[ Pici man @ 05.10.2007. 17:16 ] @
Citat:
zoran.no1: da li neko zna koja verzija TOM-TOMa radi sa integrisanim GPSom na nokiji 6110

Mislim da se još nije pojavila takva verzija iako je bilo indicija o svemu tome.
[ zoran.no1 @ 05.10.2007. 22:17 ] @
probao sam navigon v.6.3 medjutim kad ga pokrenem ne moze da prepozna sopstveni gps a kad odem na opciju pogledaj mapu on blokira imali neko iskustva sa ovim programom.koji program ima najbolju mapu srbije a da radi sa integrisanim gpsom?
[ Pici man @ 05.10.2007. 23:55 ] @
Citat:
zoran.no1: koji program ima najbolju mapu srbije a da radi sa integrisanim gpsom?

To je baš problematično reći. Gotovo ni jedan. Još je teže naći neki koji radi sa integrisanim GPS prijemnikom unutar ovih novih modela.
Najbolje mape je na 100 mesta nabrojao do sada i sam -V-O-Y-A-G-E-R- tipa beta mapa Istočne Evrope za TomTom koja sadrži pristojno Srbiju no ne radi sa integrisanim GPS-om ... jedina alternativa je korišćenje kako reče čovek Wild-Mobile.SmartComGPS koji bi u verziji 1.55 trebao da radi sa integrisanim GPS-om unutar 6110 navigator-a jer radi sa N95, pa tragati za odredjenim mapama, ... i biti zadovoljan.
Nema neke vajde od integrisanog GPS-a unutar ovih telefona sa bilo koje strane. Čak i sami ugradjeni čipovi su starije generacije od onih koji se nalaze danas u uredjajima od 100 i manje € što je ponižavajuće.

Doduše Garmin ima izuzetnu pokrivenost Srbije i mislim da poseduje i S60 aplikaciju Garmin MOBILE XT ali to je već ... potreban je naravno eksterni GPS risiver, ...bla, bla, ...


[mod]
Otvorena je posebna tema u Nokia forumu za ovaj telefon, pa sve buduće komentare postavljajte tamo:

http://www.elitesecurity.org/t297334-Nokia-Navigator

[LOCK]

[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 04.04.2008. u 16:26 GMT+1]