[ igorsa @ 21.09.2007. 05:18 ] @
Sa Disk Utility-jem sam pokusao da repairujem hard disk, medjutim izbacuje sledecu gresku:

Code:

Verifying volume “MacBook Pro”
Checking HFS Plus volume.
Checking Extents Overflow file.
Checking Catalog file.
Checking multi-linked files.
Checking Catalog hierarchy.
 %)
Checking Extended Attributes file.
Checking volume bitmap.
Volume Bit Map needs minor repair
Checking volume information.
Invalid volume free block count
Invalid volume free block count
(It should be 8311412 instead of 8299228)",2)

Volume Header needs minor repair
The volume MacBook Pro needs to be repaired.

Error: The underlying task reported failure on exit


1 HFS volume checked
    Volume needs repair


Pokusao sam sa Disk Warriorom da skeniram, sve prodje, ali kada ponovo pokusam da repairujem sa Disk Utility-jem, opet isto.

Do cega ovo moze biti?

Takodje, iDefrag nece da defragmentuje disk zbog ove greske u Volume Headeru koju prijavljuje i Disk Utility.
[ MMX @ 21.09.2007. 18:38 ] @
Da li si probao da se butuješ sa instalacionog DVD-ja, pa da odatle pokreneš Disk utility?
[ henrik @ 21.09.2007. 19:39 ] @
Teško da si pokušao da uradiš repair iz Disk Utility, pošto je ovo poruka koja iskače posle verifikacije, a repair sistemske particije nije dozvoljen iz sistema (opcija nije dostupna), tj. morao bi da uradiš ovo što ti je MMX rekao.

Jesi li probao iz Disk Warriora da uradiš replace directory?
[ igorsa @ 21.09.2007. 22:24 ] @
Pardon, uradio sam samo repair permisija. Ok, sada cu pokusati sa instalacionog diska. Inace jel ovo nesto opasno? Ne znam kako je uopste doslo do ovoga.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 22.09.2007. 14:02 ] @
Može da bude, a nemora da znači :) Obično nije i može nastati kao posledica nestanka struje i sličnih stvari :)
[ madamov @ 24.09.2007. 12:37 ] @
I ako se ne baviš video i audio zaista nema svrhe da radiš defragmentaciju. Za fajlove manje od 20 MB sistem je radi automatski kako pristupaš fajlovima, ovako samo možeš da napraviš neki problem.