[ bobiska @ 20.09.2007. 08:12 ] @
Ljudi, jel vi koristite mobilni ili wtf? Ceo dan ne radi mreza, a na ovom forumu do sada niko ne kuka?
[ rebalza @ 20.09.2007. 10:58 ] @
vec je u jednoj temi ostavio post neko pa me asociralo da napravim posebnu temu. citiracu komentar od pre


Citat:
zzviktor: e sada ja sam korisnik telenora ali imam sledeci problem
mobilni mi je ne dostupan i ako pokazuje domet sve dok ne obavim poziv a
onda mi stize poruka o propustenim pozivima i sve sms poruke, pozive mogu da
obavljam sasvim normalno.



vrlo slican je slucaj kod mene, samo u jednom trenutku postajem nedostupan i niko ne moze ni poruku da mi posalje niti da me dobije a sve to pritom pri punom signalu !!! Desava se nekada vise puta dnevno a nekada jednom u tri dana. I tek se popravi kada iskljucim pa ukljucim mobilni. Taj isti mobilni sa 064 nema ama nikakvih problema, a ta ista kartica sa nekim drugim telefonom nema nikakvih problema, dakle kao da nesto tu nije najkompatabilnije !!! Nije mi bas jasno zasto i kako
[ pisac @ 20.09.2007. 11:28 ] @
Telefon treba da se javi baznoj stanici svakih nekoliko sati od poslednjeg poziva (ili javljanja, paljenja, sms-a i slično), u suprotnom mreža operatera može (ali ne mora) da pomisli da telefon više nije dostupan. Mreža naredjuje telefonu u kom periodu da se javlja (mts:3h, mobtel:2h) a telefon brine o tome da se javi na vreme. Možda tu ima neki problem.
[ stil @ 21.09.2007. 15:21 ] @
Kod mene mreza radi normalno.
[ renne @ 21.09.2007. 15:24 ] @
još od juče sve radi jako loše
[ Mart 2006 @ 21.09.2007. 15:26 ] @
U sapcu evo do sada nije mreza proradila. Kad se zove sa fiksnog nema sanse da se dobije, a sa 064 ka 063 radi bez problema tj. radilo je sad neradi ni sa 064 mreze kao ni sa 061 mreze.
[ X Files @ 21.09.2007. 15:31 ] @
Telenor u PO od jutros malo radi, malo ne radi...
A nešto nije u redu ni sa fiksnom telefonijom (mada je moguće da je to sasvim odvojen problem).
[ draganchem @ 21.09.2007. 15:47 ] @
U Novom sadu radi sve bez ikakvuh problema :)
[ rebalza @ 21.09.2007. 17:46 ] @
meni radi sasvim dobro telenor, bez ikakvih problema. znam da od juce u Majdanpeku nema 064, ne radi ni Adsl !!! Nesto se u svakom slucaju desava
[ Dejan2003 @ 21.09.2007. 18:27 ] @
Naime danas u 12 su pukli i to samo u beogradskoj regiji, da stvar bude gora problem problem sam primetio jos prekjuce kada su mi dolazile SMS poruke da sam nedostupan , juce sam prijavio Biznis Uslugama u Telenoru, i jos juce su mi potvrdili da imaju poteskoca.

Po njihovom Telenor siri mrezu, ali ni oni neznaju sta je uzrok pada
Evo sada je 1930 mreza jos ne radi, prosli put nisu radili od 12 do 15 nekih tri sata, ali ovo ovih dana je veliko blamiranje za takvu mrezu kakva je TELENOR

[ bobiska @ 21.09.2007. 18:30 ] @
Kukacemo mi za onim brkatim...
[ Dejan2003 @ 21.09.2007. 18:32 ] @
e TELENOR ne radi, to telefon ovo ono zaboravi, mreza im je pala i ceo dan ne mogu da je dignu
[ Dejan2003 @ 21.09.2007. 18:52 ] @
otprilike su proradili u 19:45
[ Slobodan Milivojevic @ 21.09.2007. 19:15 ] @
Problem je izgleda bio samu u Beogradu, ovde na jugu je mreza radila standardno...

Ali ipak ne bi treali da se desavaju takvi ispadi, da mreza 10-ak sati ne radi uopste...
[ Bančilo @ 21.09.2007. 19:32 ] @
Cigani pokrali kabal.
[ staticInt @ 21.09.2007. 19:33 ] @
Telenor je prso u Beogradu i Pancevu, bilo je nekih problema izgleda da je sad otklonjeno ali opet to ne bi trebalo da se desava uopste.
[ pisac @ 21.09.2007. 19:43 ] @
Meni u centru BG ne radi ni sada.

Ma jeste pukao Telenor ko pi*ka, pali su na nivo Mt:s-a a možda čak i ispod toga. Meni se javlja non-stop samo sekretarica, preusmerenja rade vrlo teško. Mobtelova mreža je upropaštena od kada je "Telenor" došao da drpa pare umesto brkatog. To sam i pretpostavio da će se desiti čim sam čuo vest (pre godinu dana) kako je "Telenor" zaposlio XXX ekonomista, marketingovaca, i raznih administrativnih moljaca, a samo XX tehničara i inženjera za razvoj mreže. To sve govori. Telenor je šarena laža..

A uz sve to, preusmerio sam 063 pozive na moj 064 broj, a naš divni nesposobni "copy-paste" Mt:s svakih nekoliko poziva daje poruku da moj broj "nepostoji", umesto da se javi govorna pošta. Mt:s*anje

Srećom, fiksni mi još radi
[ drki89 @ 21.09.2007. 20:33 ] @
Koristim 063 karticu i sve mi lepo sljaka ceo dan.
[ mckay @ 21.09.2007. 20:44 ] @
Drki, ti verovatno ne koristis mobilni telefon cesto.

Danas je ceo dan nemoguce ostvariti poziv prema 063 mrezi u Beogradu.
[ bakara @ 21.09.2007. 20:52 ] @
Citat:
pisac
Ma jeste pukao Telenor ko pi*ka, pali su na nivo Mt:s-a a možda čak i ispod toga.

Da je pao na nivo mts onda bi trebala bar da radi mreza...
[ batancev @ 21.09.2007. 21:05 ] @
supermreza....
bez komentara
[ Dejan2003 @ 21.09.2007. 21:14 ] @
ma to je zbog super sounda

:)

da nema mozda ovo veze s tim sto je Telenor presao s CUG resenja na VPN resenje, a pre toga su odradili da mora da se okrece s 063?
Neko ce konstatovati da je CUG i VPN isto

E pa nije!
[ pisac @ 21.09.2007. 21:24 ] @
Citat:
batancev: supermreza....
bez komentara

To "bez komentara" je mnogo glup komentar koji me uvek nervira kada ga pročitam.

Citat:
Dejan2003: da nema mozda ovo veze s tim sto je Telenor presao s CUG resenja na VPN resenje, a pre toga su odradili da mora da se okrece s 063?


Ko da bira sa 063? Ja (kao običan korisnik) i dalje biram bez 063.
[ bakara @ 21.09.2007. 21:41 ] @
Citat:
pisac: Ko da bira sa 063? Ja (kao običan korisnik) i dalje biram bez 063.


Ti biras, a ono ne radi
(mala sala...)
[ shut_down @ 21.09.2007. 21:51 ] @
Ma Karic uso u dil sa vanzemaljcima i sada ometaju signal Telenoru :) :) :) :) :)

Inace i meni ceo dan zezalo.
[ since1986BC @ 21.09.2007. 22:03 ] @
U Titelu jos od kako su 064 postavili svoje predajnike ugusili su bar za 40% signal 063.
To traje vec godinama.I niko ne preduzima nista.Nemoguce je bas da je slucajno.
Inace cim nestane struja na jedno 30min. "pukne" totalno signal 064-slabe im baterije :)))
Ma nemere to bez kabla...
[ batancev @ 22.09.2007. 07:13 ] @
@pisac
ne davi, svako ima pravo da se nasali "u ovim teskim trenucima po naciju"
ne treba valjda da ti spelujem kada to radim
a to sto te nervira samo znaci da nemas sta na tako nesto da odgovoris u svom stilu
drago mi je ako se do sada sve popravilo

Citat:
since1986BC: U Titelu jos od kako su 064 postavili svoje predajnike ugusili su bar za 40% signal 063.
To traje vec godinama.I niko ne preduzima nista.Nemoguce je bas da je slucajno.



sto se toga tice imam jedan savet
bio je skoro u blicu tekst o onom vecitom problemu blizu granica zbog preklapanja mreza i roaminga (nezeljenog)
telenor valjda ima neki mail na kome primaju zalbe o slabom signalu pa vredi pokusati
samo pretrazi arhivu blica i tu ce on negde biti
[ pisac @ 22.09.2007. 12:05 ] @
...
Bez komentara
[ Mister Big Time @ 22.09.2007. 17:16 ] @
Stvarno uzas, ceo dan nije radila mreza, mada je na NBGD bilo OK :)

Centar grada i ostali delovi katastrofa..


Ima li zvanicnog obavestenja Telenora povodom ovog downtime-a?
[ batancev @ 23.09.2007. 01:06 ] @
pitaj pisca
kaze da mreza redi super
[ Slobodan Milivojevic @ 23.09.2007. 02:16 ] @
Nista na ovom svetu nije savrseno, pa ni Telenor. Prosle godine jedan dan nije radila mreza u Nisu uopste kako treba, pa sta sad. Svi imaju svoje lose trenutke, svoje postupke, ne predvidjene situacije, koje ce oni osetiti na svojim ledjima.

Ako neko ima neke korisne informacije, neka ih da, iznesite svoje misljenje, ali drzite se dalje od prepucavanja.
[ boxi2000 @ 09.10.2007. 00:21 ] @
Od pre mesec dana imam stalno problem sa propustenim pozivima. Koristim SE K610i. Desava mi se da po nekoliko puta u toku dana budem nedostupan mada se to ne vidi na telefonu. Kasnije dobijem poruku o propustenim pozivima.

Sve isto kao kod rebalza-e, citiram: "vrlo slican je slucaj kod mene, samo u jednom trenutku postajem nedostupan i niko ne moze ni poruku da mi posalje niti da me dobije a sve to pritom pri punom signalu !!! Desava se nekada vise puta dnevno a nekada jednom u tri dana. I tek se popravi kada iskljucim pa ukljucim mobilni. Taj isti mobilni sa 064 nema ama nikakvih problema, a ta ista kartica sa nekim drugim telefonom nema nikakvih problema"

Molim nekoga ko se razume u ovo da mi kaze u cemu je problem i da li je problem u telefonu. Vec sam ga zbog ovoga 2 puta reklamirao i nista, a za par dana mi istice garancija.

Unapred hvala.
[ Mister Big Time @ 09.10.2007. 00:37 ] @
Nije do telefona 80%... za svaki slucaj probaj sa nekim drugim telefonom, ako bude isti rezultat do mreze je, prosto..

Desava se i meni u zadnje vreme, signal je full a stize sms o propustenim pozivima... nije tako cesto, ali ne bi smelo da se desava.
Ono sto me najvise cudi a javlja se od letos - kada mi je ugasen telefon (status: nedostupan) i kada me neko zove sa drugih mreza (MTS, VIP) ili fixnog automat daje poruku: "Izabrali ste nepostojeci broj"... :> Samo kada se zove sa drugog Telenor broja kaze lepo Nije dostupan...
[ boxi2000 @ 09.10.2007. 07:39 ] @
Nije bas tako prosto.

Naravno da sam probao sa drugim telefonom i mreza radi ok. "Pisac" je pomenuo u nekom od ranijih postova periodicno javljanje fona baznoj stanici, a neko je jos dodao da u slucaju kada je slab 3G signal (ili ga povremeno nema uopste - Telenor) ovo moze da se desava. U svakom slucaju iskljucio sam 3G i presao na klasican GSM pa cu videti.
[ fucumaraxl @ 09.10.2007. 11:36 ] @
Imao sam isti ili slican problem kada sam letos uzeo E65 i podesio ga mna 3G
mod. Posle nekog vremena sam prebacio na dual mod i opet isto. Posto se ova
pojava nije desavala sa karticom 064 kontaktirao sam CC i oni, naravno, kao
nisu znali sta je problem.
Nakon mesec dana sam promenio SIM karticu jer je bila relativno stara (6
godina), ostavio na dual modu i nemam vise ovih problema. Uredno mi se
prebacuje sa 3G na GSM i obrnuto. Naravno, znatno vise je prisutan GSM mod
jer je pokrivenost sa 3G blagi uzas. Ali sta da se radi? Tranzicija!



[Ovu poruku je menjao bakara dana 09.10.2007. u 17:55 GMT+1]
[ Davor Vlajkovic @ 10.10.2007. 05:55 ] @
Citat:
Mister Big Time: Ono sto me najvise cudi a javlja se od letos - kada mi je ugasen telefon (status: nedostupan) i kada me neko zove sa drugih mreza (MTS, VIP) ili fixnog automat daje poruku: "Izabrali ste nepostojeci broj"... :> Samo kada se zove sa drugog Telenor broja kaze lepo Nije dostupan...

Da li ti je aktivno preusmeravanje poziva na 919 kada nisi dostupan? Ako jeste, uloguj se na portal i deaktiviraj uslugu Missed Calls 1. Ako hoćeš da ti i dalje stiže info o propuštenim pozivima, aktiviraj Missed Calls 2 (918) koja [kod mene] radi bez problema. Jedina razlika je u tome što se u drugom slučaju obaveštavaju i oni koji su pokušavali da te dobiju kada nisi bio dostupan, i to porukom tipa "Korisnik xxx je ponovo dostupan"...