[ Miroslav Jeftić @ 21.09.2007. 20:57 ] @
Ima li bitne razlike, odnosno, ima li jakog razloga da se posle MCSA ide do MCSE (osim onog, kad sam već dao četiri, daću još i ta tri ). Da sad ne ulazimo u priče koliko je sertifikat odraz stvarnog znanja (već je dovoljno puta rečeno na drugim temama), već da se pgraničimo samo na sama dva sertifikata. Naravno, znam napamet razliku po Microsoft-u, ali konkretno i u nekim stvarnim/realnim uslovima, ima li potrebe nastavljati do MCSE ili je bolje usmeriti se na nešto drugo (Cisco i sl.)
Lično mislim da bih se pre odlučio za spremanje CCNA posle MCSA nego da izguram svih sedam za -E (naravno, može CCNA i posle MCSE ne brani niko), ali nisam siguran koliko je vredno truda/vremena spremati još i tih tri ispita (mada verovatno da nije neki problem). Šta ostali misle?
[ loo @ 22.09.2007. 11:01 ] @
mislim da je bolje,a i lakse,zavrsiti mcse kad se stekne neko iskustvo.dakle sa mcsa naci nesto i raditi,a posle se usavrsiti jos.a pored m$ mislim da treba ici ili na cisco ili na neki linux sertifikat.ako si vec u mogucnosti da ides na jos nesto....
[ Branko Santo @ 22.09.2007. 19:54 ] @
@loo

Ne bih se slozio po pitanju mesanja MS i Linux jednostavno to je rasipanje snage, bolje je specijizovati jedan a ne biti prosecan u oba.
Cisco je odlicna nadogradnja posto se bavi hardware delom mreza.

Opet sve je licna preferenca :)
[ loo @ 22.09.2007. 20:51 ] @
salzem se,samo sto ima dosta oglasa za radna mesta koja traze znanja i linux-a i windowsa.i definitivno sam za win/cisco kombinaciju.
[ slacker @ 13.10.2007. 09:03 ] @
Po meni bi idealna kombinacija bila M$+linux+cisco jerbo dosta firmi gura mješovite okoline (Samba PDC isl.).

[Ovu poruku je menjao slacker dana 13.10.2007. u 10:39 GMT+1]
[ Branko Santo @ 13.10.2007. 18:53 ] @
@Slacker
Tako u najboljem slucaju mozes biti solidan u sva tri!

Treba se necemu potpuno posvetiti i biti bas dobar u tome.
[ Machiavelli... @ 27.01.2008. 16:48 ] @
Malo sam zakasnio sa odgovorom ali ipak...

Sve u svemu posle MCSA svakako zavrsi i MCSE iz razloga sto se oni bave totalno razlicitim temama (znam da se pitas sta bre ovaj prica :-), ali ozbiljno, MCSE je ti je vise za corporate enviorment za WAN konekcije multiple domains i sites dok se MCSA bavi konkretno Serverom i njegovim servisima DNS, DHCP, VPN.... Tako da je MCSE svakako dobar i prirodan izbor posle MCSA. Ja sam na putu za MCSE i videces kad i ako pocnes da spremas da se stvarno mnogo razlikuje tematika i scope ispita. Inace slazem se da je CCNA posle MCSE odlicna kombinacija.

Ja sam trenutno u USA i u oglasima za Network poslove se MCSA skoro i ne pominje za sve ozbiljnije je MCSE, CCNA i razni Linux sertifikati.

Tako da moj predlog je - MCSA->MCSE->CCNA->Linux!

I naravno znanje iza toga jer ovi "papirici" nista ne vrede bez znanja.

Pozdrav,
Djordje