[ DJ_IGGY @ 24.09.2007. 17:00 ] @
Pozdrav svima! Hteo bih da kupim neku klavijaturu do 500 evra, nasao sam neke ponude pa me zanima koja je najbolja od ovih!

Korg IS40
Roland Exr-7
Korg PA1X Pro
[ pejatezgaros @ 27.09.2007. 06:34 ] @
Korg PA1X Pro definitivno nije 500 e, najbolja klavijatura za te pare je korg pa50 600e.

pozz
[ klavijaturist @ 13.05.2008. 21:00 ] @
ja imam pa50 platio sam je 1700KM (konvertibilnih maraka) u bosni nova
ako ima pa1xpro za 500€ onda si pravi sretnik!
[ Kovacevic Vladimir @ 17.05.2008. 20:52 ] @
Pa1XPro za 500 €???

Možda neispravna ili ukradena.

Poslušaj Peju i odluči se za Pa 50.

Pozdrav
[ Atlantic777 @ 24.05.2008. 13:54 ] @
Zdravo!

Zavrsavam osnovnu muzicku skolu za nedelju a posto ne nameravam da nastavim sa muzickim skolovanjem odlucio sam da kupim neku "ozbiljniju" klavijaturu. Cena bi trebala da bude oko 500e ali mislim da ne bi bio problem da se dogovorim sa roditeljima za jos malo kesa, sto znaci da je krajnja granica 750e.

Voleo bih da mogu da snimim ritam, pa pratnju jednog instrumenta i na primer da preko toga sviram solo nekog drugog instrumenta. Koliko sam razumeo, za takvo nesto potrebno je da klavijatura ima aranzer. Na sta treba obratiti paznju oko aranzera, u cemu se razlikuju?

Sledece sto je pozeljno je da mogu da svakoj oktavi dodelim poseban instrument, dakle levom rukom sviram violinu a desnom klavir. Potreban mi je pozamasan izbor instrumenata i zvukova. Da li je moguce ubacivati nekakve drugacije instrumente direktno u klavijaturu? Da li je moguce i na kakve medije snimiti odsviranu pratnju?

Da li je izvodljivo povezivanje na racunar pa da se odsvirane melodije snime u .mp3 ili .wav? Sta mi je za to potrebno od hardvera i koliko kosta potrebna oprema? Kako se takva klavijatura povezuje na miksetu, kakvim prikljuckom? I da li je moguce u ovoj cenovnoj klasi koristiti istu klavijatura i kao MIDI klavijaturu pa da se preko nekog programa koji ima dodatni izbor zvukova odsvirana melodija emituje na zvucnike racunara?

Da li se isplati kupovati polovnu opremu?

Preporucite neke modele, i ako mozete odmah reci i odprilike cenu.

Unapred hvala.
[ Kovacevic Vladimir @ 05.06.2008. 11:21 ] @
@Atlantic777

Odgovor na pitanje bi pronašao da si malo čitao po forumu na temu aranžera.

Jedan oproban princip postoji:
traži i obilazi mesta gde neko već svira na aranžeru, slušaj, gledaj, probaj, pitaj...

Drugi princip je traženje određenih modela (ima ih nekoliko i pomalo zbunjuje veliki izbor) na Netu.
Traži professionalne modele i čitaj tehničke mogućnosti.
Moraš naučiti šta koji izraz znači (koja se funkcija krije u izrazu).
Obično svi imaju split mod, pa time možeš određivati (deliti klavijaturu) razne instrumente u pojedinim oktavama ili većim delovima.
Profi modeli imaju u Upper-u 2-3 instrumenta "nalepljeno", pa ih možeš koristiti da istovremeno zvuče, a mutiranjem koristiti pojedinačno itd. itd.

Svako dopisivanje na tu temu nema efekta, koliko je korisno da sa nekim iskusnijim sedneš i isprobavaš mogućnosti instrumenta. Tada možda kreneš od toga "šta neću" ka tome "šta hoću" a cenu ćeš onda uklopiti lakše.

Pozdrav