[ mstojan @ 24.09.2007. 21:07 ] @
Molio bi nekoga da mi pomogne, kako da pravilno podesim "Mainconcept Mpeg Pro Hd Plug-In u Adobe Premieru 1.5" prilikom capture grebovanja.
Inače, capture MPEG slika je veoma dobra, samo ima jedan problem što se tiče oštrine slike u pokretu, pošto mi se javljaju vodoravne crte, pa slika tada na tim mestima izgleda dosta nekako zubata. Znam da se to sigurno negdje može podesiti u samom kodeku, ali ne znam gdje. Molim nekoga ko se u tu problematiku razume, da mi pomogne da rešim ovaj problem, ili da me uputi na pravo mesto na internetu da dobijem neki tutorijal u vezi ovoga podešavanja Mainconcept Mpeg Plug-In-a, pošto meni u googleu nikako ne uspeva.
Takodjer sam bio na dosta foruma želeći da nešto o tome pročitam, ali izgleda da nisam imao sreće.
Uporan sam što se tiče ovoga problema jer mi se Adobe Premiere Pro pokazao kao jedan od najkvalitetnijih i najboljih programa što se tiče capture grebovanje iz Video-rekordera ili iz TV-ja.
Nadam se da sam dosta razumljivo opisao svoj problem i da ću ovoga puta imati više sreće i da mi netko ubrzo odgovori na postavljenu temu.
Sve Vas skupa lepo pozdravljam!
[ bytefx192 @ 29.09.2007. 09:37 ] @
Trebao si malo pretrazivati po ES-u. Taj problem su imali mnogi clanovi pa i ja. Moj problem je bio u tome sto kada sam captur-ovao sa kamere, u capture prozoru mi je bilo podeseno na NTSC i jos nesto, u premiere treba da se podesi PAL, vrsta kamere (SONY, PANASONIC, CANON....) to je resilo moj problem. Pokusaj i javi dali si uspeo...
pozZ
[ mstojan @ 30.09.2007. 11:32 ] @
Ja sam pretraživo i po ES forumu, ali što se tiče moga problema nisam nigdje našao nešto korisno. Možda nisam imao sreće prilikom pretrage. Ako neko zna neka postavi neki link.
Ja inače uzimam capture preko video-rekordera iz Pinnacle kartice na ulazu "compozite" prilikom snimanja TV-ja jer za sada nema kameru, ali mislim da je to slično ili isto kao da je i imam. Gore sam već napomenuo, da mi je slika odlična, ali je problem samo kad je u brzom pokretu, onda dobijem na sliki neke vodoravne crtice na rubovima. Sigurno se to negde da nastaviti u samom kodeku ali ne znam gdje. Trebao bi možda vjerojatno nešto podesiti na izlaznim bitratima, pa molim nekoga ko se u to razume da mi pomogne.
Ipak hvala gs. "Djordjevlasotince" što se potrudio da mi odkovori!
Pozdrav svima!
[ bytefx192 @ 30.09.2007. 14:01 ] @
Cek, a ti snimas digitalnom ili obicnom kamerom?

pozZ
[ mstojan @ 30.09.2007. 15:49 ] @
To sve imam uklopljeno na analogni ulaz pošto nemam još digitalnu kameru i ovaj Adobe Premiere mi odgovara da snimam u njemu pomoću
"mainconcept Mpeg" kodeka!
[ Cileinteractiv @ 02.10.2007. 12:56 ] @
U koji format snimaš, verovatno mpeg? Problem je u interlacingu, podesi enkoder tako da za opciju Fields izabereš No fields ili Progressive. Pitanje je i gde ćeš gledati taj materijal ako je za gledanje na DVD plejerima i televizorima interlacing treba da bude Lower ili Botom, predpostavljam da si do sada tako radio pa je normalno da na PC-ju imaš te horizontalne ctre, odradi DVD sa tim mateijalom i pusti ga na nekom DVD plejeru trebalo bi da slika bude sasvim korektna.
[ mstojan @ 02.10.2007. 19:10 ] @
Ja recimo, uhvatim sliku u MPEG formatu, i sa VideoReDo Plus programom izrežem sve reklame, i onda tu konačnu MPG datoteku pretvorim; ili sa AGK ili MediaCoder-om u DivX/XVID format, i sve to posle zapečem na DVD medij ali u AVI formatu, tako da mi na jedan cd dvd medij stane oko 6 filmova u dosta dobroj kvaliteti. Još kad bi samo znao dobro podesiti u Adobe Premijeru Mainconcept kodek, bilo bi sve skupa još bolje. Nadam se da sam sada dosta bolje razumljiv šta u stvari želim i kaku pomoć očekujem.
[ Cileinteractiv @ 03.10.2007. 16:05 ] @
Ok. Idalje mi nije sasvim jasno da li su linije na Mpeg fajlu ili u kompresovanom DivX-u. U svkom slučaju mpeg fajlove svakako brišeš nakon kompresije pa podesi AGK tako da eventualno Interlace-ovan mpeg hvatan uz pomoć Mainconcept-a deinterlaceuješ. Ja ne radim u AKG tako da ne znam kako su nazvali te opcije, uključi deinterlacing pri kompresovanju ili ako je nazvano kao Fileds izaberi No fields eventualna podešavanja načina deinterlace-a izaberi Blend Fields ili Use Lower Field...
Mislim da bi bilo još bolje da Main concept podesiš da hvata mpeg koji je progressive tj deinterlaceovan, kasnije za DivX o tome ne moraš razmišljati.
Možda ti tek sad nije jasno ali pitaj slobodno.
[ mstojan @ 04.10.2007. 12:55 ] @
Evo pripravio sam jpg slike na netu; - Moj primer nastavljanja kodeka, i - Primer konačnih "JPG" sličica kako izgleda capture MPEG film.
Adresa za pogledati:
http://img528.imageshack.us/my...primerjpgslikazamaincontq4.jpg
Nadam se da sam sada mnogo bolje razumljiv u čemu je problem.
Pozdrav!
[ Cileinteractiv @ 05.10.2007. 13:31 ] @
Podesi enkoder tako da na kartici Basic Settings, 1. slika-opcija Fields bude na No fields ili Progressive, u zavisnosti od toga kako su je nazvali. U tom slucaju deinterlacing se ne mora raditi i to polje je verovatno zasivljeno. Probaj tako pa vidi rezultate i javi.
[ mstojan @ 05.10.2007. 19:57 ] @
Nažalost, još uvek su male smetnje u sliki. Nastavio sam onako kako si predlagao, naime, u odeljku "Fields", umesto "Lower Field First [DV]" sam dao
"No Fields"! Čini mi se da je slika malo bolja, ali kada su neke sekvence slike u bržem pokretu onda mi se javlja isti problem.
Evo ti još jedna slika da vidiš kako to izgleda kad otvorim program u "Default" režimu;
http://img220.imageshack.us/my...=mpegencoderprikazslikeqa8.png

[ Cileinteractiv @ 08.10.2007. 21:33 ] @
Sad sam i ja malo zbunjen, ako postaviš No fields, Deinterlace bi trebao da bude nedostupan jer nema logike da se video bez fejldova deinterlejsuje?! Snimaš sa TV-a i kompresuješ u Mpeg 2 u realnom vremenu, mislim da je to maksimum koji možeš izvući, naše televizije i onako imaju očajnu sliku sa dosta šuma a za digitalizovan šum nepostoji lepa reč... Sam Mpeg2 je vrlo zahtevan za procesiranje... Sad sam tek video da snimaš TV program, mislim da je to maksimum kvaliteta a najbolje ćeš videti kada materijal pustiš na TV-u preko DVD plejera. Ako imaš mogućnosti, zakači analogno neku bolju DV kameru pa uradi indentičan Capture tj. podešavanja enkodera ostavi ista kao kada si snimao sa TV-a, sve će ti se samo kazati.
Da bi snimanje u Mpeg2 u realnom vremenu bilo baš kvalitetno i bez ikakvih kompomisa potreban je eksterni hardverski koder ADVC i USB 2.0 veza sa računarom.