[ deximat @ 24.09.2007. 22:39 ] @
Koja je dobra kombinacija jezika za pro programianje web site-ova?

PHP+FLASH? PHP+JAVA? ASP ? Sta je najbolje po vama?
[ Prokleta_Nedelja @ 25.09.2007. 08:42 ] @
Pa Flash nema veze sa php-om ili asp-om i koristi se isto. Nema nikakve prednosti ako flash koristis sa php-om ili asp-om. Isto je. Odaberi programski jezik prema poslovima koje treba da zavrsavas. PHP je dobar jer podjednako dobro radi na linuxu i windowsu. ASP.NET ne radi pod Linuxom (mada ima nekih projekata tipa mono) i samim tim je hosting za asp.net malo skuplji.

JavaScript (pretpostavljam da si na to misliom) je jako zahvalan skriptni jezik koji mozes koristiti da bi stranici dodao neke nove funkcije koje se izvrsavaju na klijentovoj strani. Moje misljenje je da je ASP.NET lakse nauciti i koristiti od PHP-a. Tome doprinosi i VS.NET razvojno okruzenje. Ipak na kraju se sve svede na "razmisli za sta ti treba"
[ ColdKeyboard @ 25.09.2007. 20:21 ] @
Moj prijedlog ti je da koristis PHP jer po meni je on ipak lakse nauciti
jer ja sam ga naucio preko njegovog manuala-a i googlao za tutorialima.

Takodje mozes koristiti neki gotovi AJAX framework za svoje aplikacije
tako da stranica bude dinamicna i eventualno izbjegnes nepotrebno
ponovno ucitavanje stranica itd itd...
[ mOFme @ 25.09.2007. 22:38 ] @
Citat:
deximat: Koja je dobra kombinacija jezika za pro programianje web site-ova?

PHP+FLASH? PHP+JAVA? ASP ? Sta je najbolje po vama?


Pocemo od toga u kakvu svrhu ce biti sajt .... pa ti onda preporucimo sta bi to bilo najbolje resenje ....

FLASH .... bi stvarno bilo lepo da izbegavas ako ce biti deo navigacije ili menija
Javu koristi samo ako ti je bas ,bas nepohodna .... jer i u flash i u javi varijati bot ih ne vidi kad dodje na tvoj sajt

PHP je vec pomalo prevazidjen (opet zavisi sta radis od sajta), mnogo vise se sad radi/koristi CMS-ovi ( Joomla! , WP - WordPress ) .

Mada opet kazme dok se ne znam svrhu sajta , moze se samo nagadjati sta bi bilo najbolje .

p.s. .asp nikako .
[ mulaz @ 25.09.2007. 23:17 ] @
Citat:
mOFme:
PHP je vec pomalo prevazidjen (opet zavisi sta radis od sajta), mnogo vise se sad radi/koristi CMS-ovi ( Joomla! , WP - WordPress ) .



pa i ovi CMS-ovi su napisani u php-u


ja glasam za php bez flasha sa minimalno ajaxa
[ mOFme @ 26.09.2007. 21:27 ] @
Citat:
mulaz: pa i ovi CMS-ovi su napisani u php-u


ja glasam za php bez flasha sa minimalno ajaxa


da, u pravu si : CMS jesu napisani u php-u ... pogresno izrazio . never mind

To za ajax opet ... ako mu bas-bas treba ... ja samu uvek za css resenje (ako postoji opcija )

u svakom slucaju - samo napred


[ deximat @ 27.09.2007. 15:06 ] @
Svrha sajta....
Zelim se baviti profesionalno programiranjem web stranica.... tako da ne znam koju ce svrhu klijent zeleti i zbog toga je nisam ni naveo....
Neko je gore rekao PHP je prevazidjen i mnogo sam razoraran sto to cujem .... jer il' nisi upucen il' te mrzi praviti svoje projekte....
Ja sam pravio svoj cms u PHP-u .... tako da ne postujem taj odgovor...

Za php sam se vec odlucio ali koji jezik jos koristiti?
[ Predrag Supurovic @ 27.09.2007. 15:22 ] @
HTML+PHP+SQL+JavaScript

To ce ti pokriti sve osim nekih bas specificnih zahteva.
[ NikolaVeber @ 27.09.2007. 15:45 ] @
java != java applet

Zastno ne Ruby, tj Ruby On Rails? Mozda cak u kombinaciji sa javom (JRuby) ili necim slicnim... Izbor je na srecu veliki :)
[ gensher @ 25.12.2007. 18:49 ] @
Na komentar Predraga Supurovic dodao bih jos CSS i xHTML. A kad to zaokruzis (ako je to uopste moguce), "otvara" ti se Ajax, pocinje "igra"...


Poz