[ Miroslav Jeftić @ 25.09.2007. 14:26 ] @
... uz novi broj Ekonomista.
[ 3okc @ 25.09.2007. 21:59 ] @
Da, u nedelju odlučim da kupim prvi put u životu Ekonomist, kod kuće ga raspakujem iz celofana, kad ono ispade glupi Office 2007! Kad te 'oće! Još malo pa će ga deliti u samoposluzi uz žvake..

Evo koga zanima ova registracija
(isticanje plavom je moje, samo da podvučem ovo besramnu samohvalu)
Citat:
Microsoft Office Professional 2007 - na srpskom jeziku

Zahvaljujući saradnji Ekonomist magazina i kancelarije Microsofta u Srbiji pred vama se nalazi probna verzija najnovijeg Microsoftovog paketa za poslovnu produktivnost Microsoft Office Professional 2007 – na srpskom jeziku. Ova probna verzija funkcioniše u režimu pune funkcionalnosti 60 dana od dana instaliranja, a potom prelazi u režim redukovane funkcionalnosti (u kojoj se dokumenti mogu samo pregledati, ne i menjati).

Ako ste za tih 60 dana uspeli da uvidite zašto je Microsoft Office Professional 2007 paket broj jedan kada je poslovni softver u pitanju, i želite da probnu verziju pretvorite u verziju sa punim setom funkcionalnosti, to možete uraditi veoma lako, putem Interneta, aktiviranjem funkcije „Convert“ u bilo kojoj od aplikacija, i odmah nastaviti da koristite ovaj paket poslovnih programa na srpskom jeziku.

Microsoft Office Professional 2007 sadrži:
Microsoft Office Access 2007
Microsoft Office Excel 2007
Microsoft Office Outlook 2007 sa Menadžerom za poslovne kontakte
Microsoft Office PowerPoint 2007
Microsoft Office Publisher 2007
Microsoft Office Word 2007

Da biste započeli korišćenje 60-dnevne probne verzije potrebno je da prethodno završite proceduru instalacije, a potom i aktivacije ovog paketa. Bez aktivacije, koja se obavlja preko Interneta, instalirane aplikacije će se pokrenuti samo 25 puta, a potom preći u režim redukovane funkcionalnosti. Zato je poželjno da pre početka instalacije dobijete probni registracioni ključ (Trial Product Key), kako biste što pre počeli da koristite pune mogućnosti ovog softvera tokom probnog perioda od 60 dana.

Procedura je sledeća:

Vaš Web čitač usmerite na lokaciju: http://www.trymicrosoftoffice....onomist&cmd=office_product

Iz liste ponuđenih zemalja odaberite Srbiju (Serbia)

U listi „Product Language“ odaberite „Serbian Latin“, a potom kliknite na dugme „Try Now for FREE!“ (ispod kojeg se nalaze dodatne informacije vezane za probnu verziju Microsoft Office Professional 2007, kao i sistemski zahtevi koje treba ispuniti da bi se ovaj softver koristio, koji su navedeni i na kraju ovog dokumenta)

Za dalje korake potrebno je ulogovati se sa Windows Live ID-jem (nekadašnji MSN Passport). U slučaju da korisnik ne poseduje Live ID, može ga kreirati preko linka „Sign up for new account“ koji se nalazi na desnoj strani

Po završenoj registraciji Windows Live ID-ja pojavljuje se registracioni formular, u kojem se od korisnika traže osnovni lični i podaci vezani za posao koji obavlja. Najljubaznije vas molimo da taj formular popunite, kako biste nam omogućili da lakše sagledamo i razumemo vaše poslovne potrebe

Po završetku popunjavanja registracionog formulara i slanja unetih podataka, pojavljuje se stranica na kojoj je vidno naveden Microsoft Office Product Key (FPP). Preporučujemo vam da ovaj registracioni ključ zapišete i sačuvate na sigurnom mestu, pošto će vam biti zatražen odmah po početku procesa instalacije probne verzije Microsoft Office Professional 2007 na srpskom jeziku (ovaj ključ će vam biti poslat i na e-mail adresu koju ste upisali u registracioni formular).

Na desnom delu stranice na kojoj je naveden Product Key nalaze se linkovi za download probne verzije Microsoft Office Professional 2007 na srpskom jeziku, ali pošto se oni nalaze na CD-u koji upravo koristite nije neophodno da trošite svoje dragoceno vreme na prenos tako velike količine podataka sa Interneta.

Fajl X12-46721.exe koji se nalazi na CD-u sadrži instalacione arhive za sve aplikacije uključene u verziju Professional 2007, osim Menadžera za poslovne kontakte za Microsoft Office Outlook 2007, koji se može dodati pokretanjem instalacione arhive X12-69924.exe. Zbog veličine ovih fajlova preporučujemo vam da ih prethodno prekopirate na hard disk vašeg računara i tek onda započnete proceduru instalacije.

Napomena: Dodavanjem Menadžera za poslovne kontakte za Microsoft Office Outlook 2007 na vaš računar će se instalirati i SQL Server 2005 Express Edition, koji može uticati na performanse vašeg računara. Savetujemo vam da pre početka instalacije pročitate minimalnu i preporučenu hardversku konfiguraciju za upotrebu Microsoft Office Professional 2007, navedenu u nastavku.

Evo, ja sam mu "dao šansu", imao sam trial verziju 90 dana na laptopu i
"uspeo sam da uvidim" da je go1o go6no.
[ veizovic @ 17.10.2007. 21:10 ] @
Ako imate Enterprise verziju paketa Office 2007 ili bilo koju drugu verziju ovog programa (Professional...) a da nije trial,
instalirajte prvo nju, pa skinite trial verziju na srpskom (prvo se morate registrovati):

http://login.live.com/login.sr...en-GB&lc=2057&id=77220

i instalirajte preko postojeće da izvršite nadogradnju jezičkog paketa,tj. dodate Srpski jezik u Office 2007.

[ DakSrbija @ 23.05.2008. 10:23 ] @
1. Instalisao sam Office 2007 Enterprise (Engleska verzija),
2. Instalisao sam Office 2007 ćirilični LIP (Language Interface Pack)
3. Kada pokušam instalisati srpski latinični trial, dobijem grešku: Instalacija paketa nije uspela.

U čemu je problem?
=== Cilj mi je da imam sve prevedeno na srpski (datoteke pomoći, alate za proveru pravopisa, interfejs itd.) ===
[ DakSrbija @ 19.06.2008. 12:53 ] @
*** NIKADA ne koristite upravljače prijema (eng. download managers) kada skidate nešto sa Micosoft-ovog sajta, inače ćete dobijati greške na skinutim datotekama ***

Sve je ispalo dobro kada sam ponovo skinuo istu datoteku sa sajta (u „jednom komadu”)...
[ bobek1601 @ 29.01.2010. 11:53 ] @
ima li gdje kompletna instalacia od 250 mb