[ isidora93 @ 25.09.2007. 19:06 ] @
Ova tema možda i ne pripada ovom forumu pa ako nije tako molim administratora da je prebaci tamo gdje pdgovara a mene obavjesti o tome.
Naime kupila sam kabal koji povezuje računar sa TV i prenos signala je uspio ali po principu da što je na monitoru to je i na TV.Tako imam uvećanu sliku lošijeg kvaliteta i ništa više.Kako uraditi da slika sa DVD plejera na računaru ide na TV u svom punom kvalitetu te postoji program koji bi TV signal konvertovo u datoteku prepoznatljivom za računar i tako nešto što gledam na TV smjestim na PC?
[ Bensedin @ 25.09.2007. 19:18 ] @
ja se nadam da sam dobro razumeo:
da bi gledala film , isto ti je kao i na racunaru, moras ga pustiti u nekom playeru i on ce ga prikazati i na tv.
a druga stvar, da bi mogla signal sa tv da snimas na racunaru treba ti tv kartica u koju ce se ubosti antenski
kabal i moces i da na racunaru gledas tv(i snimas).
[ isidora93 @ 25.09.2007. 20:23 ] @
Ma kvalitet slike je lošije nego na monitoru PC o tome se radi.Ja bi da snimak izgleda istog kvaliteta i na TV.
U suštini da li je moguće reprodukovati sliku i ton sa PC na Tv kao sa DVD pjera kao posebnog aparata.

[Ovu poruku je menjao isidora93 dana 25.09.2007. u 21:47 GMT+1]
[ calexx @ 25.09.2007. 21:26 ] @
Teško da to može da bude i blizu kvaliteta koji daje dobar DVD plejer.
[ md-webmaster @ 26.09.2007. 06:36 ] @
Aha,to je OK.Posto je pokretac teme moja kcerka koja tek ima prve casove informatike mene zanima sa li to ima veza sa time sto je prenosni kabal prikopcan preko skart-a ili nema.Moglo bi se gledati ali je boja oskodna a rezolucija nesto slabija.Često se desi da nema boje.Ja bi bio zadovoljan i sa time da imam nešto bolju sliku u smislu boje na ekranu TV.
[ calexx @ 26.09.2007. 09:09 ] @
Da li je na grafičkoj kabl zakačen na s-video ili na klasičan video out? Kakav je sam kabl, oni jeftini sa bljuvaka umeju toliko da upropaste kvalitet da skoro nije za gledanje?
[ isidora93 @ 26.09.2007. 21:02 ] @
Kabal je dužine oko 1.5 m priključem je na mjesto odmah pored klasičnog priključka za monitor gdje pise in video i na TV na skart priključak to je ona široka utičnica.Sutra dobijam novi kabal pa ću pogledati da nesto nece biti bolje.
[ anon134596 @ 08.10.2007. 11:19 ] @
Ja nemam tv karticu ali sam povezao pc sa tv-om.Slika super moze da radi kao DVD player.
Kabl je dobro povezan ali sam u display propertis postavio drugi monitor na manju rezoluciju 640x480.
(desni klik na dekstop>propertis>setings-tu biras rezoluciju drugog monitora i potvrdis-extend my windows dektop...)
pokrenem player i prebacim ga na drugi monitor i tamo uradim ful skreen i to je to.
dobar program za rad sa vise monitora je i Ultra moon(nije besplatan proba 30 dana),a ima i ATI TRAY TOOLS ali samo za ati graficku karticu on je free.Kabl od pc ide na tv na video ulaz (činč ulaz),a zvuk mi sa zvučne ide na muzičku liniju.
[ Cileinteractiv @ 11.10.2007. 12:17 ] @
Mozes za TV postaviti rezoluciju 800/600px.