[ monstrum @ 31.08.2003. 10:31 ] @
Da li po isticanju domena ( zvanicnog datuma za isticanje ) postoji jos neko vreme za koje moze da se produzi registracija? Domen je istekao 20.8.2003. ali se jos uvek "vidi" ... ?
Unapred hvala.
[ drdrksa @ 31.08.2003. 10:35 ] @
Izgleda da postoji vremenski period od oko pola meseca-mesec dana kada ne moze nista da se radi sa domenom, a po isteku istog. Da li zna neko vise o tome?
[ btg @ 31.08.2003. 11:53 ] @
Zavisi od registra. Ja imam jedan domen koji je istekao prije vise od mjesec dana a i dalje je zauzet.
Isto tako, opet zavisno od registra i domena, desava se da nakon tog perioda (15-45 dana valjda) registar preuzme dati domen i nudi ga na prodaju... po par puta vecoj cijeni...
[ monstrum @ 31.08.2003. 12:27 ] @
Pa zar to nije malo protiv zakona nekog, da firma koja vrsi registraciju sme to da uradi? Postoje li neka pravila?
p.s. inace, pisao sam registrantu tog domena koji mene interesuje, i nisu se udostojili da mi odgovore
[ MaRaToNcI @ 31.08.2003. 18:36 ] @
Svaki Registrar je platio domen i moze da ga drzi i do 6 meseci ON HOLD ili PENDING DELETE :) a najjednostavnije registruju ga na cerka firmu koja ga kasnije prodaje:)

zato fino platis BACKORDER kosta 18 $ i on ceka da domen propadne i odmah ga registruje:)
vise o tome : www.domainsector.net